Moje ciele ku 29.8.2018

Posted by:

Keďže včera bol sviatok a pomerne kľudný deň, rozhodol som sa trošku aktualizovať svoj zoznam cieľov, keďže s ním pracujem každý deň a stále mám nejaké nápady ako ho vynoviť alebo aktualizovať.

A ako som tak nad tým rozmýšľal, rozhodol som sa, že sa s vami o môj zoznam cieľov podelím. Toto je asi prvýkrát, kedy verejne zdieľam svoj zoznam cieľov, takže nech sa páči:

(Písané v prítomnom čase – ako keby sa to už stalo, pozitívne – to, čo chcem, nie to, čo nechcem, konkrétne, pri niektorých sú termíny dokončenia, niektoré sú prebiehajúce a jasne stanovené.)

Tu sú:

 • Mám 500 členov v mojom Vedomom klube Bernarda Koprnu a prinášam im vysoko hodnotné články a materiály (a veľké množstvo), ktoré im pomáhajú žiť vedomejší, silnejší a slobodnejší život. (1.3.2019)
 • Zdieľam s ľuďmi tiež veľa bezplatných vysoko hodnotných článkov a materiálov
 • Apartmán na Kolibe kúpený a v mojom vlastníctve. – (september/október)
 • Apartmán na Kolibe zariadený nádherne a moderne – priam luxusne (september/október)
 • Apartmán na Kolibe prenajatý za 1000 eur + E na 2 roky. (január 2019)
 • (Zdieľaná investícia) Kúpený a prenajatý nový investičný byt aj spolu s investormi (byt číslo 4). (TN,TT,PN) – zarábam investorom peniaze. (do konca roka 2018)
 • (Zdieľaná investícia) Kúpený a prenajatý nový investičný byt aj spolu s investormi (byt číslo 5). (TN,TT,PN) – zarábam investorom peniaze. (do konca roka 2018)
 • (Zdieľaná investícia) Kúpený a prenajatý nový investičný byt aj spolu s investormi (byt číslo 6). (TN,TT,PN) – zarábam investorom peniaze. (do konca marca 2019)
 • Extra splátka na byte na Teplickej pridaná – 5862 eur (november)
 • Môj dom v PN je postavený podľa mojich predstáv – moderný dom, luxusný, priestranný, eko, s výhľadom. (neurčený dátum – v štádiu rozmýšľania, vizualizácie)
 • Ďalší investičný apartmán v BA kúpený. (do konca roka 2019)
 • Spoznávam a stretávam denne množstvo nových úspešných a bohatých ľudí.
 • Každý deň robím niečo, vďaka čomu sa prekonávam.
 • Mám perfektnú dennú stravu, vrátane vitamínov a všetkého, ktorá ma nabíja silou a energiou. A nemusím nad ňou veľa rozmýšľať.
 • Moja vďačnosť (za vesmír, svet, seba, iných, okolie, energiu, minulosť, prítomnosť, budúcnosť – za všetko) sa prehlbuje čoraz viac a viac. Otváram srdce všetkému.
 • Mám perfektný šatník, oblečenie, v ktorom sa cítim ako milionár.
 • Každý deň si ráno idem na chvíľu zabehať. Len sa rozhýbať. Nastaviť sa energicky do dňa.

Teraz…toto je môj momentálny zoznam cieľov a venujem sa im každý deň. Či už si ich čítam alebo si predstavujem, ako sú dosiahnuté alebo sa len nad nimi zamýšľam.

Samozrejme tiež na nich každý deň pracujem.

Možno ste si všimli, že veľa z mojich cieľov má dočinenia s investovaním do nehnuteľností, čo je projekt, ktorý som rozbehol koncom minulého roka a je pre mňa a ľudí, ktorí so mnou investujú, veľmi úspešný.

Veľa cieľov sa tiež pohybuje okolo biznisu, osobného rozvoja, prinášania hodnoty iným ľuďom a zarábania peňazí.

Toto sú veci, ktoré sú pre mňa momentálne najdôležitejšie a na toto sa vedome sústredím. Sem ide väčšina mojej pozornosti.

Pre vás sú možno dôležitejšie iné veci a to je úplne v poriadku.

Podstatné však je, aby ste nejaké ciele mali. Akékoľvek ciele sú lepšie ako žiadne ciele.

Takže dúfam, že zoznam cieľov už máte a pracujete s ním každý deň. To je základný predpoklad k úspechu.

Ďalšia vec, ktorá je pre mňa veľmi dôležitá je duchovno. Vďačnosť.

Občas, keď s niekým zdieľam svoje ciele, ľudia poukážu na to, že mi tam “chýbajú” vzťahové ciele – typu osobného vzťahu, ale táto oblasť života momentálne pre mňa jednoducho nie je dôležitá.

A to je ďalšia podstatná vec. Pri spisovaní zoznamu cieľov môžete mať pocit, že by ste tam niektoré veci “mali dať”. Nedávajte ich tam. Dajte tam iba to, čo tam skutočne chcete mať.  Je to váš zoznam. Je to odraz vašich hodnôt, ambícií a vízií. Buďte k sebe pravdivý a úprimný. Buďte to vy. Neurčujte si ciele niekoho druhého alebo ciele, ktoré sú zaužívané v spoločnosti. Určujte si svoje ciele.

Pozrite sa na môj zoznam. Som k sebe 100% úprimný a pravdivý. Toto je to, čo naozaj chcem. Toto som ja.

A nakoniec, počas posledného roka som niektoré ciele prepísal alebo zmenil, pretože sú tak pre mňa viac inšpirujúce.

Napríklad, na začiatku roka som si určil ako jeden z top cieľov byť milionárom. Ale zistil som, že ma tento cieľ veľmi nemotivuje. A tak som si namiesto toho určil ciele spojené s investovaním do nehnuteľností, pretože to je pre mňa oveľa motivujúcejšie.

Taktiež som mal pred pár týždňami ako cieľ stanovené: “Vedomý klub Bernarda Koprnu + koučing mi zarábajú 2000 eur mesačne do konca roka 2018.”

Tento cieľ sa tiež ukázal ako málo motivujúci, pretože čo sa týka osobného rozvoja, motivujúcejšie ako zarábanie peňazí je pre mňa to, keď vidím, ako moje veci ľuďom skutočne pomáhajú. Akonáhle som svoj cieľ prepísal v jazyku hodnoty pre ostatných, uvoľnilo sa vo mne niečo a rozhodol som sa, že chcem mať vo svojom Vedomom klube viac členov ako som pôvodne plánoval.

Zväčšil som svoju víziu.

A čo vy? Aké sú vaše ciele? Ako vyzerá váš zoznam cieľov?

Pokojne sa so mnou podeľte o váš zoznam cieľov. Možno vám budem vedieť dať nejakú spätnú väzbu.

A ak by ste vedeli o nejakom spôsobe, ako mi môžete pomôcť dosiahnuť moje ciele, určite mi napíšte. Veľmi rád vám pomôžem s tými vašimi.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

Pridajte komentár