Vzťahové rady: 50 vecí, ktoré potrebujete robiť, aby váš vzťah pretrval

Posted by:

Vzťahy sú náročné. Manželstvo je náročné. A určite nie je pre každého. Ako kouč som už klientom pomáhal prejsť cez niekoľko rozvodov. Vďaka bohu, že existuje takáto alternatíva pre ľudí, ktorí sú uväznení v hrozných situáciách. Ale ak plánujete obstáť v zdraví aj chorobe, v bohatstve aj chudobe – a dokonca aj keď ste iba práve teraz stretli osobu, s ktorou chcete byť v dlhodobom vzťahu – prineste si so sebou krátku pamäť a dlhodobý zmysel pre humor. Budete to potrebovať. Prečítajte si nižšie najlepšie vzťahového rady a pozrite sa na to, čo robiť, aby vás vzťah pretrval.

1. Spáľte váš návod.

Zbavte sa akýchkoľvek fantázií, ktoré si prechovávate o dokonalosti žitia s niekym. Nepomôžu vám. Na vzťahy neexistuje osnova, takže nebuďte sklamaný, keď sa vaša rozprávka naruší.

2. Odpustite.

Nebol to Ježiš, ktorý spomínal niečo o odpustení niekomu nie iba sedemkrát, ale sedemdesiatkrát sedem? To by bolo 490 krát…čo by vám malo vo vzťahu vystačiť na prvých 6 mesiacov. Ježiš to s tým odpúšťaním podcenil, pretože, pamätajte si, on nebol ženatý.

3. A zabudnite.

Ak odpustíte, ale nezabudnete, odpustili ste vôbec? Poznám ľudí, ktorí tvrdia, že odpustili, ale stále využívajú každú jednu možnú príležitosť, aby vytiahli nejaké staré veci. A ak nechcete odpustiť a nechať to ísť, zabudnutie funguje rovnako dobre.

4, Buďte dobrým tímovým hráčom.

Život na vás môže vybehnúť tvrdo. Jedna z príjemných vecí ohľadom vzťahov alebo manželstva je, že keď lietajú úlomky, ste schopný mať v tom bunkri so sebou ešte niekoho iného.

5. Rozvíjajte sa.

Ak máte v 50-tke stále rovnaké túžby, názory a presvedčenia, aké ste mali, keď ste mali 25, tak je to jedine vaša chyba. Nebudete a ani by ste nemali byť rovnakou osobou, akou ste boli vtedy.

6. A adaptujte sa.

A aj keď vy stagnujete, osoba, s ktorou ste vo vzťahu sa zmení. Nebojujte s tým. Prijmite to, naučte sa z toho niečo, buďte za to vďačný.

7. Objavte svoju vieru.

Veriť v niečo alebo niekoho, kto je nad rámec našej obyčajnej ľudskej existencie nám prináša obrovský komfort. Objavujte toto presvedčenie. Vydajte sa na túto cestu spoločne.

8. Cestujte spoločne.

Cestovanie núti páry spoľahnúť sa jeden na druhého nepredvídateľnými spôsobmi. Taktiež to rozšíri váš pohľad na svet a spôsob, akým si ceníte váš vzťah.

9. Cestujte oddelene.

Ja chcem ísť do Chorvátska a ty chceš ísť do Talianska? V pohode. Sprav veľa fotiek a vidíme sa o týždeň.

10. Rozvíjajte svoje vlastné záľuby.

Ide to proti bežnému zmýšľaniu, ale keď každý začnete rozvíjať svoje vlastné záľuby, váš vzťah sa zlepší.

11. Pestujte si široký, rôznorodý okruh priateľov.

Jedna z najväčších radostí v živote je spoznávať nových ľudí. A čím viac ľudí spoznáte, tým viac budete pravdepodobne vedieť oceniť vášho partnera.

12. Nepočítajte skóre.

Poznám jeden pár, ktorý počíta skóre toho, koľkokrát každý partner spravil nejaké domáce práce. Nerobte to. Je to vyčerpávajúce. A detské.

13. Cvičte.

Dlžíte to jeden druhému – byť v čo najlepšej fyzickej kondícii. Vplyv cvičenia na vašu psychickú stránku bude tiež veľkou výhodou.

14. Praktizujte sebauvedomenie.

Pozerajte sa často do zrkadla. Premýšľajte nad tým, kým ste a čím prispievate do vášho vzťahu. Súdite až príliš? Ste neférový? Príliš tvrdý? Prehnane kritický? Obraňujete sa až príliš?

15. Priznajte si, že sa mýlite (dokonca aj keď v niektorých situáciách to tak nie je).

Toto je najjednoduchšia a zároveň najnáročnejšia vec na tomto zozname. Ale toto jednoduché gesto sa vám vráti niekoľko stonásobne. Pomôže vám to rásť a je to jednoducho správna vec.

16. Oslavujte úspechy malé aj veľké.

Či už je to povýšenie v práci alebo vás policajt pustil len s varovaním, nájdite každú možnú príležitosť osláviť vaše šťastie.

17. Prekvapujte sa navzájom.

Natankujte jej plnú nádrž. Nechajte ho spať raz za čas dlhšie ako obyčajne. Kúpte mu nejaké tričko s vtipným nápisom.

18. Sú to tie malé dobré veci.

Podržanie dverí, navrhnúť, že pôjdete do kina, venovať si pozornosť. Odmena za tieto veci je oveľa väčšia ako úsilie, ktoré vyviniete.

19. A sú to tie malé zlé veci.

Pukanie prstov, pľuvanie na zem, špáranie sa v nose, mľaskanie. Toto je usmrcovanie vášho vzťahu pomalým umučením.

20. Rozvíjajte vaše najlepšie kvality.

Kedy máte vôbec príležitosť skutočne pracovať na kvalitách, ktoré vás robia lepšou osobou? V silnom vzťahu to môžete robiť každý jeden deň. Kvality ako trpezlivosť, vernosť, vďačnosť, dôvera.

21. Kúpeľňa je súkromný priestor.

Ak si myslíte, že je ok, keď si vy umývate zuby, zatiaľ čo ja používam záchod, verte mi, v istom bode sa váš názor zmení.

22. Rozprávajte sa o sexe (ale nie iba pred ním, počas neho alebo rovno po ňom).

Sex je dôležitou súčasťou akéhokoľvek vzťahu. Ale z nejakého dôvodu sa o ňom páry nechcú rozprávať. Nespravte zo sexu tému, ktorá je tabu.

23. Navzájom sa podporujte.

My všetci máme neistoty. Váš vzťah je jedno miesto, kde by ste sa mali cítiť kompletne slobodný odhaliť ich a váš partner by vám mal pomôcť prekonať ich.

24. Je v poriadku mať tajomstvá.

Každý z nás ich má a je to súčasť nášho života.

25. Vyhýbajte sa narážkam.

Je to zbabelý spôsob komunikácie. Ak chcete niečo povedať, povedzte to. Nenaznačujte to.

26. Dajte to dole.

Toaletnú dosku, telefón, keď sa s vami partner rozpráva.

27. Zdvihnite to.

Vaše špinavé ponožky, použité vreckovky.

28. Neromantizujte si až príliš minulé (alebo budúce) vzťahy.

Neboli ste až tak úžasní a vaša/váš ex nevyzerá až tak dobre.

29. Nikdy nepoužívajte „s“ slovo.

Nevolajte jeden druhého „sprostý/á“. To je spro…nie múdre.

30. Navrhnite riešenia, nie kritiku.

Kritizovať dokáže každý. Dobrý tímový hráč navrhne cestu von.

31. Čítajte.

Aby ste unikli alebo aby ste sa rozvíjali. Pomáha jedno aj druhé.

32. Ste si rovní.

Nezáleží na tom, kto z vás zarába viac peňazí. Nezáleží na tom, kto z vás vo svojom živote zložil väčšie puzzle. Nezáleží na tom, kto z vás má najlepšiu prezývku. A dokonca nezáleží ani na tom, kto z vás má viac cool alergiu na jedlo.

33. Dávajte si navzájom komplimenty.

Úprimne a často.

34. Rešpektujte si navzájom svojich priateľov.

Poznáte toho kamaráta vášho muža, Jana, ktorý príliš hlasno rozpráva, hnevá sa, že nechcete svojho manžela pustiť na pivo a futbal a jeho vtipy nie sú vtipné?

35. Poznajte, kedy je lepšie mať zavreté ústa.

Žiadny zoznam by nebol kompletný bez „Vyzerá v týchto rifliach môj zadok veľký?“ lekcie.

36. Podporujte si navzájom svoje koníčky.

Pustite ho na futbal a vy maľujte obrazy , ako ste vždy chceli.

37. Zbavte sa svojich svojvoľných morálnych zásad.

My všetci máme občas poriadne dvojitý štandard. Keď chce chlap minúť peniaze na novú sadu golfových palíc, je to dobrá investícia. Keď chce žena minúť peniaze na ešte viac kozmetiky, tak je samopašná. Nie je to celkom fér.

38. Rešpektujte priestor a čas.

Nevyvinuli sme sa dostatočne alebo nepozeráme dostatočne veľa filmov o vzťahoch, aby sme si uvedomili, že náš partner nechce odpovedať na otázku „Aký si mal deň?“ hneď v momente ako otvorí dvere a vojde do vnútra?

39. Starajte sa o svoj výzor.

Manželská zmluva alebo dlhodobý vzťah neznamená automaticky, že sa už o seba nemusíte starať a vždy nosiť už iba tepláky a tričká.

40. Udržujte si excelentnú hygienu.

Dokážu vaše nechty na nohách prepichnúť gumu na kolesách? Dokáže váš dych zhodiť zo stien tapety? Dajte si to prosím vás do poriadku. Aby sme sa už o tom znova nemuseli rozprávať.

41. Spýtajte sa predtým ako to vyhodíte.

Ani nechytaj to tričko, ktoré je roztrhané na desiatich miestach a nosím ho už 20 rokov. Ešte ho znosím. Myslím to vážne.

42. Pozvite jeho/ jej rodinu na rodinné oslavy.

Aspoň jedenkrát. Našťastie možno nič viac navyše nebude treba.

43. Keď už sa rozprávame o rodine, každý by mal dostať pohľadnicu z dovolenky a oznam o narodení dieťaťa.

Aj váš divný strýko Fero a jeho čudný bratranec Marcel.

44. Nerobte z komára somára.

No tak som zabudol kúpiť v obchode tie rajčiny. Musela si mi vyhodiť to moje tričko?

45. Buďte sebestačný.

Naučte sa oprať si svoje vlastné špinavé prádlo. Naučte sa ako si uvariť jedlo. Kde je čo v obchode. Ako si kúpiť niečo cez internet. Ako odstaviť v celom dome vodu. Ako postaviť stan. Ako spojazdniť upchatý záchod.

46. Každá jedna vec sa dá obrátiť na humor.

Toto by ste si mali pamätať pri všetkom, čo robíte. Nenašiel som ešte ani jednu vec, z ktorej by som si nakoniec nebol schopný spraviť srandu. Ak si to budete pamätať, veci sa zrazu stanú oveľa zábavnejšími.

47. Majte dobré spôsoby.

Nekričte. Otvorte dvere. Pomôžte odniesť nákup. Keď kašlete, dajte si ruku na ústa. „Neuľavujte“ si na miestach, kde sa to nehodí.

48. Buďte finančne zodpovedný.

Nikto sa z lásky nenaje. Potrebujete peniaze. Ak ste si ich zarobili, tak ich takmer určite budete aj rešpektovať. Ak ste si ich nezarobili, musíte ich rešpektovať o to viac.

49. Pamätajte si, že sa treba poďakovať.

Dokonca a hlavne vtedy, keď sa veci nezdajú, že potrebujú byť ocenené.

50. Adaptovanie sa poráža opustenie.

Nastanú chvíle, kedy s tým budete chcieť skončiť, odísť, vzdať to. A môžete to spraviť. Ale pravdepodobne to spravíte bez dôkladného zamyslenia sa nad tým, aký nový život na vás čaká. Budete na tom o 6 mesiacov lepšie? A čo o 10 rokov?

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

Pridajte komentár