5 málo chápaných pravidiel úspechu

Posted by:

Ak sa venujete osobnému rozvoju už nejakú dobu, stavím sa, že ste narazili na množstvo pravidiel úspechu, ktoré môžete využiť.

Niektoré sú viac efektívne, niektoré menej, ale poznanie pravidiel je veľmi dôležité, pokiaľ chceme pomýšľať na úspech.

Dnes by som sa s vami rád podelil o 5 mojich málo chápaných pravidiel úspechu, ktoré využívam denne na dosiahnutie skvelých výsledkov a dosiahnutie toho, čo chcem.

Tu sú, v čo “najpriamejšej” forme:

Nebojte sa uraziť ostatných

Toto prvé pravidlo môže znieť veľmi “divne”, ale je to veľmi dôležité. Na ceste za vaším úspechom sa stretnete s množstvom ľudí, ktorí budú mať opačné názory alebo dokonca opačné zámery, ako máte vy.

Niekedy budete chcieť spraviť presný opak toho, čo chcú oni, aby ste spravili. A budete sa báť ich reakcie.

Nebojte sa.

Aby ste dosiahli úspech, musíte riskovať, že niektorých ľudí urazíte. Vlastne, ak nie ste poriadne kritizovaný, pravdepodobne nerobíte to, na čom vám skutočne záleží. Pravdepodobne nežijete svoje poslanie.

Iba sa snažíte každému vyhovieť a s každým byť zadobre. Alebo zo strachu zostávate vo svojej rutine. Ale to nie je spôsob, akým žiť.

Toto pravidlo nehovorí, že teraz máte ľudí urážať len tak.

Znamená to, že neustúpite zo svojich snov, iba preto že by sa to niekoho mohlo dotknúť. Znamená to, že si nenecháte svoje názory pre seba, iba preto že by niekoho mohli uraziť.

Takže postavte sa vzpriamene, plecia dozadu, hlavu hore. Povedzte nie, keď viete, že to treba povedať, povedzte svoj názor, keď je správny čas a povedzte áno svojim snom a skutočným túžbam, aj keby ste kvôli tomu mali uraziť alebo zmariť plány niekoho iného.

Filozofia

Druhým pravidlom úspechu je filozofia. Znamenajúc…začnite študovať filozofiu.

Vaša osobná životná filozofia je hlavným faktorom toho, ako budete žiť váš život. Je tiež hlavným faktorom toho, ako na tom momentálne ste a ako na tom budete.

Študovaním osobnej životnej filozofie úspešných ľudí, velikánov, filozofov a vašich vzorov získate množstvo novej inšpirácie a podnetov, vďaka čomu si budete môcť skvalitňovať vašu osobnú životnú filozofiu – čo vám zákonite prinesie lepší život.

Ja viem zo svojej vlastnej skúsenosti, že zlepšovanie mojej osobnej filozofie mi prinieslo viac odmien v každej jednej oblasti života, než som si myslel, že je vôbec možné.

Začať môžete čítaním životopisov slávnych osobností a všímať si konkrétne ako rozmýšlali, podľa čoho robili rozhodnutia a ako vnímali veci okolo seba.

Môžete tiež študovať najznámejších filozofov všetkých čias od Sokrata, Platóna a Aristotela po Immanuela Kanta, Schopenhauera, Leibniza alebo Nietzscheho (na to odporúčam knihu od Willa Duranta – Príbeh filozofie, kde sú všetky ich veľké myšlienky zhrnuté).

Vystavovaním vašej mysle filozofickým otázkam a myšlienkam nielenže rozšíri vaše obzory, ale donúti vás to rozmýšľať nad otázkami a myšlienkami, ktoré priamo ovplyvňujú, akým spôsobom vidíte svet, žijete život a robíte v živote iných viditeľný rozdiel.

Pýtajte si

Evanjelium podľa Matúša 7:7  Proste a dostanete, hľadajte a nájdete, klopte a otvorí sa vám.

Toto často prehliadané pravidlo úspechu vám môže priniesť všetko, po čom len túžite.

Ja účastníkov svojho seminára “Priťahovanie bohatstva” učím, že jedným z Magnetov bohatstva je “Pýtať si, pýtať si, pýtať si”.

Pretože ak sa nespýtate, prichádzate o veľa.

Ľudia sa často boja spýtať alebo sa nechcú spýtať, pretože im to príde divné, čudné, trápne alebo sa hanbia, myslia si, že si o nich druhý človek bude myslieť zlé veci, že zle zapôsobia…čokoľvek. A tak prichádzajú o nespočetné množstvo úžasných príležitostí.

Ja som si vytvoril návyk pýtať sa. Pýtam sa veľa, pýtam si často. Výsledkom je, že moja hojnosť a prosperita výrazne rastú.

Mám toho oveľa viac (v každej jednej oblasti života) ako ľudia, ktorí sa a si nepýtajú.

Takže pýtajte sa a pýtajte si – veľa a často.

Zákony vesmíru

Ďalším málo chápaným pravidlom úspechu je študovať zákony vesmíru.

Napriek tomu, že to môže znieť ezotericky, zákony vesmíru vám umožnia nerobiť hlúpe chyby a nevenovať svoju energiu tam, kde je zbytočné ju dávať.

Ako príklad si zoberme fyzikálny jav – gravitáciu, ktorá, zdá sa, funguje či v ňu veríte ako nie, či ste si jej vedomý alebo nie alebo či sa vám páči alebo nie.

Gravitačný zákon je daný, musíme s ním počítať a boli by sme veľmi naivní, ak by sme sa naň hnevali, snažili sa ho zmeniť alebo ho kritizovali.

Podobné zákony – ja ich volám zákony vesmíru – sú prítomné v našom živote každý deň. A takmer všetko je postavené na určitých zákonoch.

Ľudia, ktorí napríklad praktizujú vďačnosť, toho majú viac a sú šťastnejší, pokojnejší, naplnenejší a majú lepšie vzťahy ako ľudia, ktorí vďačnosť nepraktizujú. To je jednoducho “zákon”.

Bolo by naivné sa na to hnevať, snažiť sa to zmeniť alebo to kritizovať. Tak to proste je a ak sme všímaví, tak to využijeme.

Rovnako existujú zákony, ktoré vysvetľujú, prečo ľudia robia, to, čo robia, prečo ľudia povedia, že niečo spravia, ale nespravia to, prečo ľudia povedia, že niečo nespravia, ale spravia to, atď. a čím viac rozumiete a chápete týmto zákonom, tým menej na to potrebujete reagovať, hnevať sa na to, snažiť sa to zmeniť alebo to kritizovať.

Prechádzate z reaktívneho života, kde ste ponechaný napospas tomu, čo sa deje okolo vás a máte veľmi málo moci nad vaším životom, do proaktívneho stavu, kde máte 100% moc nad svojím životom a stávate sa vodcom a vzorom (a skutočne múdrou osobou).

Dúfanie je hrozná stratégia

Posledné pravidlo. A zároveň je to prebiehajúci interný humor medzi mnou a mojimi klientmi.

Kedykoľvek, kedy mi začnú hovoriť, že dúfajú, že im niečo vyjde, pripomeniem im, že dúfanie je katastrofálna stratégia na úspech.

Čo sa úspechu týka, chcete dúfať čo najmenej. A naopak, chcete spraviť všetko (a ešte niečo navyše), aby bol váš úspech zaručený.

Chcete mať istotu, že sa veci podaria, pretože ste sa na ne poriadne pripravili. Nie dúfať.

A aj keď je to veľakrát len zaužívané slovné vyjadrenie, keď je to vyslovené, pravdepodobne sa v tom skrýva trošku pravdy.

Takže nedúfajte. Spravte všetko, čo je potrebné, aby ste nadobudli istotu, že sa veci podaria.

Dúfanie je hrozná stratégia.

Toto bolo 5 mojich pravidiel úspechu a dúfam, že ste si užili čítanie tohto článku, rovnako ako som si ja užil jeho písanie. Využite tieto pravidlá, aby ste sa k vášmu úspechu priblížili ešte dnes a aby ste dosiahli presne to, čo chcete. Fungujú skvele pre mňa a verím, že budú rovnako skvele fungovať aj pre vás.

A ak vás článok inšpiroval, zdieľajte ho s ľuďmi, ktorých môže inšpirovať a pomôcť tiež. Budem vám za to vďačný.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

Pridajte komentár