10 činov, ktoré vám vždy prinesú šťastie

Posted by:

Je dôležité spraviť niekoho šťastným a je dôležité začať so sebou samým.

Šťastie nie je vec, ktorú si môžete dovoliť odložiť na neskôr, keď na to budete mať viac času. Je to niečo, čo musíte aktívne oceňovať každý deň. Začínajúc dneškom…

1. Oceňte, čo máte.

Ak by sme počítali naše šťastie namiesto našich peňazí, boli by sme všetci oveľa bohatší. Šťastie je s vami, ak ho pri sebe chcete mať. Iba si musíte uvedomiť, že je starostlivo zabalené a schované v každom momente vášho života. Ak sa nikdy nezastavíte, aby ste si to uvedomili, tak vám vaše šťastie môže ujsť.

2. Sústreďte sa na veci, na ktorých skutočne záleží.

Ten jednoduchý fakt, že ste nažive a že žijete na tejto planéte, je skutočný zázrak a preto by ste nemali tráviť svoj čas zbytočnými alebo negatívnymi vecami. Každá chvíľa, ktorú ste dostali, je dar, tak sa prestaňte sústrediť na zlé veci a použite svoj čas na veci, na ktorých skutočne záleží.

3. Definujte si svoj vlastný zmysel života a choďte za ním.

Čo je zmyslom života? Čokoľvek chcete, aby to bolo. Nebojte sa zlyhať, bojte sa priemernosti, ktorá vzniká z nedostatku úsilia a odhodlania. Tam vonku je tak veľa ľudí, ktorí vám povedia, že sa niečo NEDÁ alebo že niečo NEMÔŽETE. Čo musíte spraviť vy, je otočiť sa a povedať im: „Nie? Tak sa pozerajte!“

4. Prijmite životné výzvy.

Možno si myslíte, že ak si vyberiete v živote dlhšiu cestu , tak je to strata času a energie, ale taktiež to môžete vidieť ako príležitosť naučiť sa viac o tom, kto ste a kam sa vlastne chcete dostať. Chodenie po nevyšliapanej ceste môže byť ťažké a mätúce, ale provokuje to vášho kreatívneho ducha, aby ste objavili nové spôsoby, ako byť lepší a lepší. A na konci sú to väčšinou tie ťažké situácie, na ktoré budete spomínať. Tak vydržte. Z ťažkých výziev vyjdete silnejší a múdrejší.

5. Nájdite si rovnováhu, ktorá vám dovolí byť tým, kým skutočne ste.

Vaša najhoršia bitka bude medzi tým, čo viete a tým, čo cítite. Jedno z najťažších rozhodnutí, ktoré budete musieť spraviť, je rozhodnúť sa, kedy zostať, snažiť sa a pracovať tvrdšie a kedy sa iba pokojne zbaliť a pohnúť sa ďalej. Niekedy musíte vystúpiť z osoby, ktorou ste teraz a spomenúť si na osobu, ktorou ste sa vždy chceli stať, osobu, ktorá je schopná bytia a osobu, ktorou aj máte skutočne byť.

6. Milujte svoje telo tak silno, aby ste sa o neho starali.

Ste nádherný, ale pamätajte si, že nie každý to vidí. Nikdy sa nehanbite za to, ako ste sa narodili. Môžete sa to snažiť zmeniť, ale vždy budete v jednom tele, takže je lepšie sa oň dobre postarať a naučiť sa s ním vychádzať.

7. Obmedzte čas s negatívnymi ľuďmi.

Nemôžete robiť pozitívne rozhodnutia do konca života, ak nežijete v prostredí, kde je veľmi ľahké, prirodzené a potešujúce tieto rozhodnutia robiť. Chráňte si vašu dušu od kontaminácie a obmedzte čas, ktorý trávite s negatívnymi ľuďmi.

8. Správajte sa k druhým tak, ako by ste chceli, aby sa oni správali k vám.

Všímajte si váš postoj a vaše konanie. Možno ste teraz na vrchole sveta a cítite sa nedotknuteľný. Možno máte k dispozícii všetky potrebné nástroje a môžete si povedať, čo chcete. Ale pamätajte si, že život je kruh – čo do toho kruhu vložíte, to sa vám nakoniec vráti.

9. Buďte skvelým príkladom.

Ak chcete inšpirovať druhých, najprv musíte začať žiť ako ten najlepší príklad pre ostatných. Nikdy nie ste príliš starý na to, aby ste si určili nový cieľ alebo snívali nový sen. Verte v to, čo chcete dosiahnuť tak silno, že nie je iná možnosť, len aby sa to stalo realitou. A nikdy sa neporovnávajte s ostatnými, zostaňte sústredený na vašu vlastnú cestu a nechávajte za sebou významné stopy.

10. Akceptujte to, čo je a žite pre príležitosti, ktoré čakajú pred vami.

Nikdy nemárnite svoj čas rozmýšľaním o tom, čo mohlo byť. Začnite rozmýšľať o tom, čo stále môže byť a verte tomu, že akokoľvek to bude, nakoniec sa pred vami aj tak objavia ďalšie a lepšie príležitosti, ako ste mali predtým.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

Pridajte komentár