9 vecí, ktoré robia šťastní ľudia, aby sa menej stresovali

Posted by:

Životy ľudí sa stávajú chaotickými v okamihu, keď o tom sami rozhodnú.

Životy ľudí sa stávajú šťastnejšími v okamihu, keď o tom sami rozhodnú.

Buďte druhým prípadom. Pre rýchlu úľavu stresu, spomaľte a zohľadnite nasledovné:

1. Vedzte, čo sa pokúšate dosiahnuť a prečo.

Nedostatok zamerania vytvára stres. A pokiaľ hovoríme o osobnom neúspechu, problémom je nedostatok zamerania, nie nedostatok času.

Každý má rovnakých 24 hodín do dňa a 7 dní v týždni.

Kedykoľvek chcete niečo dosiahnuť, udržujte svoj úmysel jasný. Sústreďte sa a uistite sa, že presne viete, že to je to, čo chcete a prečo.

Nikto nemôže dosiahnuť svoj cieľ, ak nevie, čo je jeho cieľom.

2. Robte menej, s výhradným zameraním na to, čo je dôležité.

Základom osobnej produktivity je vykonávanie dôležitých vecí skôr, než naliehavých vecí.

Inými slovami, robte najprv najdôležitejšie. Zamerajte sa na podstatu a zvyšok eliminujte.

3. Myslite na pokrok, nie na dokonalosť.

Neznepokojujte sa nad dokonalosťou; nikdy ju nedosiahnete. Namiesto toho sa sústreďte na pokrok, ktorý ste urobili a na pokrok, ktorý mienite dnes urobiť.

Pokrokovosť nie je automatická alebo nevyhnutná. Každý krok osobného rastu si vyžaduje obeť a prácu. Každý krok je súčasťou, stále sa zlepšujúcej, stále stúpajúcej, životnej cesty.

Každý krok je úspechom, ktorý by sa mal osláviť. Viete, že nikdy sa nedostanete na absolútny vrchol (dokonalosti), ale ak oslavujete cestu, táto pravda vám len pridáva radosť a slávu z výstupu.

4. Očistite svoje srdce každý večer.

Rovnako ako vaše telo potrebuje pravidelnú hygienu, pretože sa každý deň zašpiní, tak to potrebuje aj vaše srdce.

Pretože, každý deň vás ľudia rania, urazia vás, zabudnú na vás, ohrdnú vami, zašliapnu vás, alebo vás odmietnu.

Ale ak sa rozhodnete týmto ľuďom odpustiť a zabudnete na tieto veci na konci dňa, očistíte svoje srdce.

Nasledujúce ráno sa zobudíte svieži a bez negativity. Odmietnite niesť staré žiale, myslenie a rozrušenia do každého nového dňa.

5. Vymažte nepravdivé myšlienky.

Musíte sa naučiť myslieť novým spôsobom skôr, než môžete zvládnuť konanie týmto spôsobom.

Za každým stresujúcim pocitom je nepravdivá myšlienka. Pred myšlienkou ste netrpeli, ale po myšlienke sa začínate trápiť.

Keď rozpoznáte, že myšlienka nie je pravdivá, znova neexistuje žiadne utrpenie. Ak zmeníte svoje myšlienky, zmeníte aj svoj život.

6. Očakávajte nejaký stres, prijmite ho a nechajte ho odísť.

Najdôležitejšie cesty, ktoré vedú k najúžasnejším miestam sú zvyčajne náročné, kedy musíte prekonávať ťažkosti.

Stres je len múrom medzi dvomi pokojnými záhradami – záhradou, kde ste a záhradou, kde chcete byť.

Musíte zmerať múr, ktorý vám stojí v ceste, zbierať poučenia kým po nej leziete, pred tým, než sa pustíte a zostúpite na druhú stranu.

Stratíte, iba ak nikdy nevyleziete, alebo sa nikdy nepustíte.

7. Buďte láskaví k vášmu telu.

Dobrý tréning je najlepšou redukciou stresu a zdravé fit telo je najlepším vyjadrením módy.

Snaha o optimálnu kondíciu je cesta, neustály boj, životný štýl. Je to postupný proces, kde intenzita každého cvičenia, každodenné stravovanie a niekoľkoročná trpezlivosť je to, čo je potrebné.

Ale, ako už viete, aj najdlhšia cesta sa vždy začína prvým krokom. Všetko je to o tom, urobiť tento krok a potom postupovať každý deň, zaviazať sa ku každodennému neprerušovanému cvičeniu, na začiatok 30 až 60 minút, a primeranej zdravej výžive.

8. Každý deň si doprajte nejaké potešenie.

Buďte na vrchole svojho zoznamu priorít. Neexistuje žiadna osoba na Zemi, ktorá si zaslúži vašu láskavosť a pozornosť viac ako vy. Ak najprv milujete samého seba, všetko ostatné už zapadá na svoje miesto.

Takže, doprajte si niečo každý deň. Darujte si niečo špeciálne – ako je smiech, dobrá diskusia, meditácia, čítanie v tichosti, hodina práce na tom, čo je vašou vášňou, dlhá prechádzka, atď.

Zaslúžite si to.

9. Zjednodušujte.

Organizujte, netrápte sa. Udržujte svoj priestor usporiadaný a rozvrh nezaplnený. Vytvorte si rezervu s mäkkým priestorom na pristátie, širokým okrajom na chyby a miestnosťou na myslenie a dýchanie…

Takže máte možnosť objavovať alternatívy šťastia na každý jeden deň.

Priestor pre vás….

Čo by ste pridali do zoznamu? Čo robíte pre to, aby ste sa vedeli usmievať, keď sa váš život stáva stresujúcim? Prosím, nižšie pridajte svoj komentár.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

  Ďalšie skvelé články:

Discussion

 1. Simkova Darina  január 4, 2014

  zaujimavý článok… :) ďakujem

  (reply)
 2. nin  január 5, 2014

  Uplne súhlasím. Nenáhliť sa a príjimať veci s láskou aké sú, nech sú aké sú nemať im to za zlé a to isté aj v postoji k sebe saméhu. Nehodnotiť sa ale prijať a ľúbiť samého seba. Dosť ťažko sa žije bez stresu, keď si človek nechce pripustiť, že si ho vytvára sám. Netreba sa hlavne báť robiť rozhodnutia, aj tie veľké, preto, že vždy je všeko presne tak ako má byť a nieje sa čoho báť, keď sa zamýslíte na čom vám skutočne záleží a konať budete kreatívne, kým sa nezbavíme niektorých nezmyselných bariér (ako napríklad stále tá istá práca do ktorej človek nešťastný chodí i z nej nešťastný odchádza deň čo deň) a neustále vyhováranie sa, že za stres a nešťastie môže niekto iný. JE to iba stes ktorý si človek vytvára sám. Je to jeho rozhodnutie :) Pekný článok, výstižný.

  (reply)
 3. nin  január 5, 2014

  Milí moji,
  pozdravujem a prajem Vám, aby každý Váš deň bol dôležitý a šťastný <3

  (reply)
 4. Lukas  január 15, 2016

  Vyhoďme strach zo svojho života.
  To, čo ešte nie je, a stresuje nás to, nemusí ani prísť.
  Ak sa chceme naučiť prirodzene ovládať svoj stres, musíme si ho prestať vytvárať. Vytvárame si ho myšlienkami nad tým, čo sa ešte len môže stať, ale nemusí. Ani si nie sme istí, či sa to stane, ale už sa obávame výsledku. Často predpokladáme zlý výsledok, čo je veľa-krát nesprávny predpoklad.
  Veľa času premýšľania strávime myšlienkami nad tým, čo bude ďalej, čo sa stane, ako to dopadne atď.
  Je to úplne zbytočné plytvanie času a svojej energie. Máme na výber, či sa trápiť za niečo, čo ešte ani neprišlo, alebo stráviť ten čas inými myšlienkami a venovať sa radšej prítomnému okamihu. Vždy sa radšej sústreďme na to, čo práve je, to čo príde, budeme riešiť potom. Problém, ktorý ešte len možno príde, netreba rozoberať a riešiť teraz, lebo možno ani nepríde.
  Na druhej strane, ak už ten problém prišiel, tak sa treba k tomu postaviť s chladnou hlavou a veriť, že všetko dopadne vždy aj tak, ako je pre nás najlepšie. Ak má problém riešenie, treba ho vyriešiť hneď, aby sme ho nemuseli nosiť v hlave, ak riešenie nemá, tak sa nie je čím zaoberať.
  Zlé udalosti, ktoré sa nám v živote objavia nás majú niečo naučiť, posunúť nás niekam, nasmerovať na správnu cestu. Možno nastal pre nás čas, kedy sa treba pozastaviť v tomto našom uponáhľanom svete a zamyslieť sa nad svojím životom. Mali by sme prehodnotiť svoj život, či sa uberá tým správnym smerom.

  (reply)
 5. Lukas  január 15, 2016

  Viera nás ochráni pre stresom.
  Viera je veľký dar a požehnanie prístupné pre každého z nás. Každý v niečo alebo niekoho veríme, no počas nášho života môžeme zmeniť to, v čo veríme. Záleží na našich presvedčeniach a prostredí, v ktorom vyrastáme.
  Je jedno k akému náboženstvu sa členíme, koho vyznávame, v čo veríme, či už je to Boh, anjeli, nejaká kozmická energia alebo sa spoliehame len na seba a svoju vnútornú silu. Dôležité je, že v niečo veríme. Hlboko v nás je ukryté niečo, čo nám vždy pomôže.
  Ak sme veriaci, veríme napríklad v Boha. Verme mu, že nás vedie a chráni. On vie, čo je pre nás to najlepšie.
  V kritickej chvíly sa spoľahnime, že je pri nás a bude to pre nás ovela lepšie.
  Oddajme sa mu, on nás drží za ruku počas celého života tu na zemi a v ťažkých chvílach nas nesie v svojom náručí.
  Naše obavy vyvolávajúce v nás strach a stres sú úplne zbytočné, pretože väčšina tých zlých vecí, pre ktoré sa stresujeme sa nakoniec ani nestane.
  A prečo sa trápime vopred, keď ešte ani nevieme, či sa máme za čo trápiť, alebo stresovať.
  Všetko vždy nakoniec dobre dopadne, a ked nie, tak musíme veriť, že je to tak, ako má byť.
  Boh vie, čo je pre nás najlepšie, tak mu verme a nechajme zlé myšlienky plávať dolu vodou.
  Uživajme si život, lebo preto sme tu, netrápme sa a berme veci s nadhľadom.

  (reply)

Pridajte komentár