20 vecí, ktoré by ste mali začať robiť vo vašich vzťahoch

Posted by:

Rodina nie je vždy pokrvná. Vo vašom živote existujú ľudia, ktorí vás veľmi radi majú v tom svojom – ľudia, ktorí vás povzbudzujú, aby ste sa zlepšovali zdravými a vzrušujúcimi spôsobmi a ktorí vás nielenže prijímajú takých, akí ste, ale taktiež prijímajú a stelesňujú to, kým chcete byť.

Títo ľudia – vaša skutočná rodina – sú tí, na ktorých skutočne záleží.

Tu je 20 tipov, ktoré vám môžu pomôcť nájsť a rozvíjať tieto špeciálne vzťahy.

1. Oslobodiť sa od negatívnych ľudí.

Trváte čas s milými ľuďmi, ktorí sú šikovní, motivovaní a rozmýšľajú rovnako ako vy. Vzťahy, ktoré by vám mali pomôcť, nie vám uškodiť.

Obklopte sa ľuďmi, ktorí stelesňujú osobu, ktorou chcete byť.

Vyberajte si priateľov, na ktorých ste pyšný, že ich poznáte, ľudí, ktorých obdivujete, ktorých milujete a rešpektujete – ľudia, ktorí rozžiaria váš deň jednoducho iba tým, že sú pri vás.

Život je príliš krátky, aby ste ho strávili s ľuďmi, ktorí z vás vysávajú vaše šťastie. Keď sa oslobodíte od negatívnych ľudí, oslobodíte seba, aby ste boli sami sebou – a byť SEBOU je jediný spôsob, ako skutočne žiť.

2. Nechať ísť tých, ktorí sú už preč.

Smutnou pravdou je, že tam vonku existujú ľudia, ktorí budú vo vašom živote iba dovtedy, kým máte niečo, čo potrebujú. Keď už viac nemôžete poslúžiť ich zámerom, tak vás opustia.

Dobrou správou je, ak pritvrdíte, že postupne môžete týchto ľudí vyhodiť z vášho života a zostanú vám iba tí, s ktorými môžete počítať. My zriedkakedy strácame priateľov a milovaných, my iba postupne zistíme, kto sú tí naši skutoční.

Takže keď od vás ľudia odídu, nechajte ich ísť. Váš osud nie je nikdy priviazaný k niekomu, kto vás opustí. Neznamená to, že sú zlí ľudia, znamená to iba, že ich účasť vo vašom príbehu sa skončila.

3. Dať ľuďom, ktorých nepoznáte férovú šancu.

Keď sa pozriete na osobu, akúkoľvek osobu, pamätajte si, že každý má príbeh. Každý si prešiel cez niečo, čo ho zmenila a prinútilo ho to rásť.

Každá jedna tvár, ktorá okolo vás na ulici prejde, predstavuje príbeh rovnako príťažlivý a komplikovaný ako ten váš.

V našom živote nikdy nestretávame obyčajných ľudí. Ak im dáte šancu, každý má niečo úžasné, čo vám môže ponúknuť. Takže oceňte príležitosť nového vzťahu tak ako nechávate ísť tie staré, ktoré už nefungujú.

Verte svojmu úsudku. Prijmite nové vzťahy, vedia, že vstupujete do neznámeho teritória.

Buďte pripravený niečo sa naučiť, buďte pripravený na výzvu a buďte pripravený stretnúť niekoho, kto môže pokojne zmeniť celý váš život navždy.

4. Preukázať každému dobro a rešpekt.

Chovajte sa ku každému milo a s rešpektom, aj k tým, ktorí sú k vám drzí – nie pretože sú milí, ale pretože vy ste.

Na svete neexistujú žiadne hranice alebo zadelenie, ktoré by definovalo skupinu ľudí, ktorí si zaslúžia byť rešpektovaní.

Chovajte sa ku každému s rovnakou úrovňou rešpektu, s akou by ste sa chovali k vášmu starému otcovi a s rovnakou úrovňou trpezlivosti, akú by ste mali s vaším menším bratom. Ľudia si to dobro na vás všimnú.

5. Prijať ľudí presne takých, aký sú.

Vo väčšina prípadov je aj tak nemožné zmeniť ich a je drzé pokúšať sa o to.

Takže ušetrite si nepotrebný stres. Namiesto toho, aby ste snažili zmeniť iných, dajte im vašu podporu a choďte im príkladom.

6. Podporiť ostatných a povzbudiť ich.

Vedie oceniť akých úžasných ľudí máte okolo seba, vedie na dobré miesta – produktívne, naplňujúce, mierumilovné miesta.

Takže buďte šťastní vďaka ľuďom, ktorí sa posúvajú dopredu. Povzbudzujte ich. Buďte vďační za ich požehnania…otvorene.

To, čo do sveta dáte, sa vám zo sveta vráti a skôr či neskôr títo ľudia, ktorých povzbudzujete, začnú povzbudzovať vás.

7. Byť svojim vlastným nedokonalým JA.

V tomto šialenom svete, ktorý sa snaží spraviť každého rovnakého…nájdite odvahu, aby ste boli úžasným samým sebou. A keď sa smejú na tom, že ste iný, smejte sa vy na nich, pretože oni sú rovnakí.

Trávte viac času s ľuďmi, ktorí vám dokážu na tvári vyčariť úsmev a menej času s tými, pri ktorých sa cítite nútení pretvarovať sa. Buďte okolo nich svojím dokonale-nedokonalým JA.

Nie sme dokonalí pre všetkých, sme dokonalí iba pre tých pár vybraných ľudí, ktorí si naozaj dajú záležať na tom, aby nás spoznali a milovali nás takých, akí sme.

A pre tých pár vybraných…byť naším dokonale nedokonalým Ja je to, čo na nás zbožňujú.

8. Odpustiť ľuďom a pohnúť sa dopredu.

Nežite váš život s nenávisťou vo vašom srdci. Pretože to skončí tak, že seba zraníte viac ako ľudí, ktorí nenávidíte.

Odpúšťanie neznamená povedať „To, čo si mi spravil, je v poriadku.“ Znamená to povedať „Nedovolím, aby to, čo si mi spravil, zruinovalo navždy moje šťastie.“ Odpustenie je liek.

Neznamená to vymazať minulosť alebo zabudnúť na to, čo sa stalo. Znamená to nechať ísť odpor a bolesť a namiesto toho si vybrať z tohto incidentu poučenie a pohnúť sa vo vašom živote dopredu.

Pamätajte si, že čím menej času strávite nenávidením ľudí, ktorí vás zranili, tým viac času budete môcť milovať ľudí, ktorí milujú vás.

9. Spraviť pre druhých každý deň niečo malé.

Niekedy tie malé veci zaberajú najväčšiu časť našich sŕdc. Nemôžete byť všetkým pre všetkých, ale môžete byť všetkým pre iba pár vybraných ľudí. Rozhodnite sa, kto sú títo ľudia vo vašom živote a správajte sa k nim o to lepšie.

10. Venovať pozornosť tomu, kto sú vaši skutoční priatelia.

Existujú falošní ľudia a potom sú tu tí, ktorí sú skutoční priatelia. Existujú ľudia, ktorí z vás srdce vyberú a tí, ktorí vám ho vrátia.

A vy máte na výber, s ktorými budete tráviť čas. Zostaňte pri ľuďoch, ktorí vás nikdy nezradia a dodržia svoje sľuby. To nemôžete sfalšovať.

Skutoční priatelia majú čestné srdce a pôjdu aj mimo svojej cesty, aby vám pomohli vtedy, keď to potrebujete najviac.

Skutoční priatelia sú tí, ktorí vás poznajú takého aký ste, chápu, kde ste boli, akceptujú , kým ste sa stali a stále vás podporujú, aby ste rástli.

11. Vždy zostať verný.

Skutočná láska a skutočné priateľstvo nie sú o tom byť nerozdeliteľný. Tieto vzťahy sú skôr o dvoch ľuďoch, ktorí sú k sebe verní aj keď sú rozdelení.

Čo sa týka vzťahov, zostať verní nie je možnosť, ale priorita. Vernosť je všetko.

12. Udržovať si lepší kontakt s ľuďmi, na ktorých vám záleží.

V oblasti ľudských vzťahov sa vzdialenosť nemeria na kilometre, ale na náklonnosť.

Dvaja ľudia môžu byť hneď vedľa seba, no aj tak na kilometre vzdialení. Takže neignorujte niekoho, na kom vám záleží, pretože nedostatok záujmu raní viac ako nahnevané slová.

Zostaňte v kontakte s tými, na ktorých vám záleží. Nie preto , že sa vám to hodí, ale preto , že sa pre nich oplatí vyvinúť extra úsilie.

Pamätajte si, že nepotrebuje istý počet priateľov, potrebujete iba počet priateľov, ktorými si môžete byť istý. Venovať pozornosť týmto ľuďom je priorita.

13. Dodržiavať sľuby a hovoriť pravdu.

Ak poviete, že niečo spravíte, tak to spravte! Ak poviete, že niekde budete, tak tam buďte! Ak poviete, že niečo cítite, tak to myslite vážne! Ak nemôžete, nebudete a nie ste, tak potom NEKLAMTE.

Je vždy lepšie povedať ľuďom pravdu dopredu. Nehrajte sa hry v hlavách a srdciach druhých.

Nehovorte polopravdy a neočakávajte, že vám budú ľudia dôverovať, keď vyjde najavo celá pravda, polopravda nie je o nič lepšia ako klamstvo. Pamätajte si, že láska a priateľstvo nebolia.

Klamanie, podvádzanie a hranie sa s ľudskými pocitmi a emóciami áno. Nikdy sa nehrajte s pocitmi niekoho iného iba kvôli tomu, že si nie ste istý svojimi vlastnými.

Vždy buďte otvorení a čestní.

14. Dať to, čo chcete dostať.

Neočakávajte to, čo nie ste ochotný dať. Začnite praktizovať zlaté pravidlo.

Ak chcete lásku, dajte lásku. Ak chcete priateľov, buďte priateľský. Ak chcete peniaze, poskytujte hodnotu. Funguje to. Je skutočne tak jednoduché.

15. Povedať to, ako to naozaj myslíte a stojte si za tým, čo poviete.

Dajte ľuďom vo vašom živote informácie, ktoré potrebujú, namiesto toho, aby ste očakávali, že budú vedieť neznáme. Informácia je olej, ktorý udržuje motor komunikácie v pohybe.

Začnite komunikovať jasne.

Nesnažte sa čítať myseľ druhým ľuďom a nenúťte druhých, aby museli čítať tú vašu. Väčšina problémov, veľkých a malých, v rodine, v priateľstve alebo biznis vzťahoch, začína pri zlej komunikácii.

16. Dovoliť druhým, aby robili svoje vlastné rozhodnutia.

Nesúďte druhých podľa vašej vlastnej minulosti. Oni žijú iný život ako vy. To, čo môže byť dobré pre jednu osobu možno nie je dobré pre inú.

To, čo môže byť zlé pre jednu osobu, je možno životnou šancou niekoho iného zlepšiť svoju situáciu. Dovoľte ľuďom, aby spravili svoje vlastné chyby a svoje vlastné rozhodnutia.

17. Rozprávať menej a počúvať viac.

Menej rady je často tá najlepšia rada. Ľudia nepotrebujú veľa rád…potrebujú ucho, ktoré je ich ochotné počúvať a nejaké pozitívne povzbudenie.

To, čo chcú vedieť je často už aj tak niekde v nich. Potrebujú iba čas na premýšľanie, bytie a nadýchnutie sa, aby mohli pokračovať v objavovaní nejasných ciest, ktoré im nakoniec pomôžu nájsť ten správny smer.

18. Odložiť zbytočné argumenty nabok.

Niekto iný sa nemusí mýliť, aby ste vy mohli mať pravdu. K pravde a správnosti existuje viac ako len jedna cesta. A väčšina času na tom jednoducho aj tak veľmi nezáleží.

19. Ignorovať nekonštruktívne zraňujúce komentáre.

Nikto nemá právo súdiť vás. Možno počuli váš príbeh, ale necítia, cez čo ste si prešli. Nezáležiac na tom, čo robíte, vždy bude existovať niekto, kto bude rozmýšľať inak.

Takže sústreďte sa na to, čo viete vo vašom srdci, že je správne. To čo si o vás väčšina ľudí myslí a povie aj tak nie je až tak dôležité. To , čo je skutočne dôležité je to, ako sa vy cítite sami so sebou.

20. Venovať pozornosť vášmu vzťahu so sebou samým.

Jedna z najbolestivejších vecí v živote je stratiť seba v procese milovania niekoho iného až príliš veľa a zabudnúť na to, že aj vy ste jedinečný.

Kedy naposledy vám niekto povedal, že vás miloval presne takého, aký ste a že na tom, čo si myslíte a ako sa cítite skutočne záleží?

Kedy naposledy nám niekto povedal, že ste odviedli dobrú prácu alebo vás niekam zobral, jednoducho pretože vedel, že budete šťastný, keď tam pôjdete?

Kedy naposledy bol ten „niekto“ VY?

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

  Ďalšie skvelé články:

Pridajte komentár