Tým kľúčom je VĎAČNOSŤ

Posted by:

Nedávno som mal sedenie s jedným mojím klientom a počas nášho rozhovoru sa ma spýtal, aký jeden návyk by som mu odporučil vybudovať si v roku 2017.

A ja som “bez mihnutia oka” odpovedal “praktizovanie vďačnosti.”

Ak sa aj vy zamýšľate nad tým, aký návyky si osvojiť alebo čo do vášho života pridať, aby ste videli najväčšie pozitívne zmeny…kľúčom je vďačnosť.

Neexistuje iná vec, na ktorej by sa zhodovalo tak veľa rečníkov, motivátorov, psychológov, podnikateľov (Tony Robbins, Brian Tracy, Jack Canfield, Dr. John Demartini a iní)…ako tá, že vďačnosť je v napredovaní človeka kľúčová.

A ja viem, že veľa ľudí má niekde v zošite v šuplíku napísaný zoznam vecí, za ktoré sú vďační a občas si ho pripomenú, ale praktizovanie vďačnosti každý deň je to, čo skutočne mení život.

Zmenilo to život mojim klientom a mne a viem, že to môže zmeniť život aj vám. K výrazne lepšiemu.

Prečo je vďačnosť kľúčová? A prečo funguje?

Na rovinu…neviem!

Mojím vysvetlením je, že ak človek nevie byť vďačný za to, čo má, prečo by mal dostať viac?

Až v momente, keď je vďačný za to, čo má a vidí zmysel v tom, čo sa mu deje, dáva ako keby “signál” (Bohu, vesmíru – v čokoľvek veríte), že je pripravený dostať viac, dostať niečo lepšie.

A tak na akúkoľvek oblasť života zameriate svoju vďačnosť, tá oblasť života sa začne automaticky zlepšovať. Je to tá najbližšia vec k čarom, akú kedykoľvek uvidíte.

Takže otvorte svoje srdce a začnite praktizovať vďačnosť. Neodkladajte ju na zajtra. Začnite s ňou ešte dnes.

A pamätajte si: Vždy sú veci, za ktoré môžete byť vďačný. Nemusia to byť len veľké veci…môžu to byť aj maličkosti. Ale vždy sú veci, za ktoré môžete byť vďačný. Buďte kreatívny a nájdite ich. Odmena na seba nenechá dlho čakať. :-)

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

  Ďalšie skvelé články:

Pridajte komentár