Tip pre dobrý pocit 1: Pomáhajte ostatným…

Posted by:

Napísal Bernard:)

Chcete mať zo seba dobrý pocit? Venujte sa viac ostatným. Je to lepší pocit ako kupovanie si vecí alebo odmeňovanie sa akýmkoľvek spôsobom. A je to veľmi ľahké.

Počas minulého roka som často chodieval do NOTA BENE, kde som mal úžasnú možnosť učiť po anglicky ľudí, ktorí predávajú tento časopis. Možno si myslíte, že ľudia bez domova sa o také veci nezaujímajú, ale boli by ste prekvapení (tak ako som bol aj ja), aký majú záujem o vzdelávanie. Taktiež sme pre nich varili aj s mojimi kamarátmi polievku a nasledujúci deň sme ju podávali. Všetci sme boli radi, že môžeme pomôcť ľudom, ktorí to potrebujú, aj keď veľa ľudí hovorí, že si za svoju situáciu môžu sami. My sme to však robili s presvedčením, že robíme dobrú vec a že pomáhame ľudom v núdzi.

Boli sme tak nadšení pozitívnymi ohlasmi a našim úspechom, že sme sa rozhodli spraviť z toho pravidelnú udalosť. No neskončilo to iba tam a nasledujúce mesiace sme urobili ešte veľa podobných akcií a pomohli sme aj ďalším organizáciám.

Pocit, ktorý prežívate, keď môžete niekomu dobrovoľne pomôcť a keď vidíte, aká vďačná je tá osoba za vašu pomoc, je neopísateľný. Jednoznačne to zmenilo môj pohľad na týchto ľudí a prinútilo ma to rozmýšľať nad veľa dôležitými otázkami.

Odporúčam to vyskúšať každému. Je veľmi ľahké nájsť nejaký projekt alebo dobročinnosť, do ktorej sa môžete zapojiť. Pozrite sa do novín alebo na internet, kde zaručene nájdete veľa možností.

Zavolajte tam alebo im napíšte email. Urobte to ešte dnes. Zapíšte sa na nejakú dobročinnú akciu. Bude to jedna z najlepší vecí, ktorú pre seba môžete spraviť.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

  Ďalšie skvelé články:

Discussion

  1. Eva  február 16, 2013

    Určite si dobrý človek so širokou dušou a otvoreným náručím.Teším sa na Tvoje ďalšie skúsenosti.Ja v mojej profesii pomáham ľuďom denne a viem,že je to výborný pocit,kt. zatieni aj tie nie vždy kladné pohnutky vyslovené tými,kt. nemajú širokú dušu a otvorenú náruč.

    (reply)
  2. Mária  február 18, 2013

    Ani si nevieš predstaviť,ako si ma potešil.Vždy si bol dobré dieťa ,vnímavé zvedavé,aktívne. Som šťastná,že všetky moje slová a rady do života padli na úrodnú pôdu.Len tak ´dalej!Držím ti palce a ponúkam pomoc a podporu.

    (reply)

Pridajte komentár