Skrytí sabotéri pri dizajnovaní životného štýlu

Posted by:

Vedomé dizajnovanie životného štýlu znie vo svojej podstate úžasne. Znamená to vytváranie si životného štýlu, ktorý zbožňujete a udržateľných zdrojov príjmu, ktoré vám ho financujú. Ale to, čo si veľa ľudí neuvedomuje je, ako veľa skrytých pascí leží pod povrchom, ktoré môžu váš prechod ľahko sabotovať. Poďme sa pozrieť na niektoré z nich.

Rutina

Ak prechádzate z rutinného, jednotvárneho životného štýlu do oveľa bohatšieho, hlavne čo sa týka vyhladávania nových zážitkov, musia byť už existujúce rutiny prelomené. Vaša stará rutina už viac nemôže byť vaším kamarátom.

Prednastavene sa prichytíte, ako sa vraciate naspäť ku starej rutine, ktorá vám už neslúži. Zostanete doma, aj keď by ste radšej cestovali, pretože zostať doma je to, čo ste vždy robili. Budete sa stretávať s rovnakými ľuďmi, ktorí posilňujú vašu starú rutinu, napriek tomu, že hlboko vo vašom vnútri viete, že títo ľudia vás nebudú nasledovať do vášho nového životného štýlu.

Dokonca ešte pred vašim prechodom je dobré občas začať lámať staré rutiny. Začnite sa posúvať preč od starých vzorcov a keď môžete, pustite sa do nových zážitkov. Prijmite to nové.

Nezlučiteľní kamaráti

Možno máte kamarátov, ktorí sú zlučiteľní s vaším starým životným štýlom, ale sú zlučiteľní s vaším vytúženým smerom? Dokázali by vás zvládnuť na druhej strane? Ak nie, tak môžete očakávať prechod von z týchto vzťahov a čím skôr to spravíte, tým menej spoločenského naťahovania zažijete pri vašom prechode.

Ak sa vidíte ako lojálna osoba, uistite sa, že vaša lojalita nie je zle umiestnená. Buďte lojálny vášmu skutočnému ja. Buďte lojálny vašej ceste rastu. Buďte lojálny bohato zlučiteľným novým vzťahom, ktoré vás očakávajú. Nemýľte si lojálnosť s tvrdohlavosťou a strachom.

Byť lojálni nefunkčnému vzťahu, ktorý vám bráni posúvať sa dopredu nie je skutočná lojálnosť. Priznajte si pravdu, že sa bojíte posunúť sa do neprebádaných teritórií a pridržiavate sa starého vzťahu, aby ste mali výhovorku a vyhli sa podniknutiu ďalšieho kroku. Akonáhle budete voči sebe úprimný, bude jednoduchšie posunúť sa dopredu.

Nemusíte sa nevyhnutne zámerne rozísť s vašimi starými kamarátmi. Iba bez hanby prijmite vašu novú cestu a nechajte ich reagovať, tak ako budú reagovať. Ak dokážu byť šťastní a podporovať vás, skvelé. Ak nie, dovoľte, aby nimi váš prechod zalomcoval a pozerajte sa, či sa k vám pridajú. Ak sa k vám nepridajú a naďalej tomu odporujú, nechajte ich ísť. Venovanie sa takémuto odporu je strata času a života. Snažiť sa presvedčiť niekoho, kto nechce byť presvedčený, je odkladacia taktika, takže nezamotajte sa v takýchto nezmysloch.

Ja sám som si prešiel cez niekoľko veľkých zmien životného štýlu. Vždy keď som to spravil, stratil som starých kamarátov a získal som nových. Niektorí kamaráti boli schopní nasledovať ma cez niekoľko prechodov. Títo kamaráti zvyknú byť najzlučiteľnejší, pretože sú schopní prijať na rast orientovaných ľudí a očakávajú zmenu namiesto večnej rovnakosti.

Ak máte vo vašom živote ľudí, ktorí očakávajú, že zostanete zaseknutí, títo ľudia nie sú vašimi priateľmi. Nedovoľte ich bedačeniu, aby vás sťahovalo dole. To vám nijako nepomáha a nepomáha to ani svetu.

Nezlučiteľní vzťahoví partneri

Partner, ktorý nedokáže spracovať váš prechod na nový životný štýl , je jeden z najväčších sabotérov zo všetkých. Prechod von z nezlučiteľného vzťahu môže byť jedna z najnepríjemnejších výziev dizajnovania životného štýlu. Prešiel som si cez to, rovnako ako veľa mojich čitateľov. Ale aby ste si vytvorili skutočne naplňujúci život, je často nevyhnutné prejsť si cez to.

Nemôžete sa uspokojiť. Nemôžete so sebou ťahať partnera, ktorý nechce ísť. A ani nie je potrebné, aby ste to robili. Vonku vo svete existujú úžasne zlučiteľní noví partneri, ktorí na vás čakajú, ale nikdy vás nerozoznajú ako zhodu, ak zostanete zaseknutý vo vašom starom vzťahu.

Závislosti

Vytváranie si úžasného životného štýlu znie ako množstvo zábavy, ale tiež si to vyžaduje zasvätenie sa tomu, sebadisciplínu a trpezlivosť. Ak máte nejaké závislosti – a väčšina ľudí ich má – budú sabotovať vašu schopnosť držať sa na vytýčenej trase.

Všetky závislosti oslabujú prefrontálnu mozgovú kôru, čo je časť mozgu zodpovedná za plánovanie a sebaregulovanie.

Závislosti sú zákerné, pretože znižujú vašu schopnosť uvažovať racionálne a udržovať si disciplínu, čím robia prekonanie závislosti ešte ťažšie.

Dá sa povedať, že čím viac závislostí máte a čím častejšie ich precvičujete, tým slabšia bude vaša sebadisciplína. Ako môžete zvládnuť výrazný prechod na nový životný štýl, ak sa nedokážete ani zdisciplinovať k pravidelným akčným krokom? Je to extrémne náročné. Pravdepodobne sa jednoducho poddáte nikdy nekončiacim odkladom.

Ak si chcete vytvoriť úžasný životný štýl, spravte z prekonania závislosti serióznu prioritu, nezáležiac na tom, aké je to náročné. To zahŕňa alkohol a iné drogy, fajčenie, porno, hazardné hry, prehnané surfovanie na internete, kontrolovanie mobilu alebo trávenie času na sociálnych médiách, nezdravé jedlá, sex, nakupovanie, video hry a prepracovanie sa.

Čím viac závislostí si so sebou dovlečiete do vášho nového životného štýlu, tým viac budú sabotovať užívanie si vášho života. Keď rozmýšľate o svojom novom životnom štýle, udržujte si víziu seba ako osoby, ktorá je oslobodená od akýchkoľvek závislostí. Pozitívne závislosti ako cvičenie sú v poriadku, ale predstavujte si seba ako osobu oslobodenú od negatívnych, sebasabotujúcich rituálov.

Ak máte so závislosťou, ktorá vás spomaľuje , už dlhodobý vzťah, prestaňte sa snažiť vyjednať miernejšie vzťahové podmienky. Vaše rozhodnutie je buď si zobrať túto závislosť až kým vás smrť nerozdelí alebo sa s ňou rozísť navždy a nikdy ju už nevidieť. Ak nie ste ochotný spraviť to druhé, tak ste si túto závislosť predvolene zobrali a pravdepodobne túto závislosť budete mať po zvyšok vášho života. Ste ochotný ju so sebou vláčiť dekádu za dekádou?

Pre akýkoľvek druh závislosti, ktorý môžete mať , existujú nespočetné podporné skupiny, ktoré vám môžu pomôcť. Iba si vyhľadajte v Googli „prekonanie závislosti na (uveďte typ)“ ako napríklad „prekonanie závislosti na sladkom“ a nájdete hojnosť zdrojov a informácií. Začnite čítať a otvorte vaše oči tomu, ako vám táto závislosť škodí a ako ju prekonať. Množstvo inšpirácie môžete nájsť pri čítaní príbehov iných ľudí.

Nepohodlie

Keď nastúpite do nového životného štýlu, bude to nepohodlné. Ak váš nový životný štýl zahŕňa množstvo rastu a zmeny, ako napríklad časté cestovanie, bude to nepohodlné tiež.

Vo vašom starom životnom štýle ste sa mohli cítiť celkom pohodlne. Väčšina dní sa zdala normálna a naplnila vaše očakávania, dokonca aj keď boli vaše očakávania nízke. Väčšinu času ste boli vo vašej komfortnej zóne.

Tento druh zážitku musí byť vyhodený von oknom. Aspoň na chvíľu. Keď zažívate prechod (a možno aj dlho potom), budete mimo vašej komfortnej zóny. A akokoľvek čudne to môže znieť, musíte si vytvoriť schopnosť cítiť sa pohodlne v nepohodlí.

Čím viac vítate nepohodlie, kúsok po kúsku, tým ľahšie to pre vás bude. Množstvo zážitkov, ktoré mi zvykli priniesť nepohodlie , sa mi teraz zdajú ako zábava. V týchto dňoch chodím po rôznych nehnuteľnostiach, zvažujem, do ktorých z nich investujem a zjednávam cenu, podmienky a financovanie. V mojom starom životnom štýle by to pre mňa bolo niečo absolútne nepohodlné, ale keďže sa to pre mňa pomaly stáva bežnou súčasťou pracovného života, takmer vôbec sa už nad tým nezamýšľam. Už sa cítim pohodlne s touto úrovňou nepohodlia.

Zameranie na seba

Náš finálny sabotér je medzi mojimi čitateľmi jeden z najbežnejších. Ak je váš nový životný štýl celý o mne, mne, mne, pravdepodobne zistíte, že je pre vás náročne udržať vašu cestu.

Čo sa týka vášho nového životného štýlu, musí tam byť nejaký druh návrhu hodnoty. Čo dávate výmenou za to všetko, čo dostávate? Ako do vašej cesty zahŕňate iných ľudí? Prečo by vám vôbec mal niekto pomôcť alebo sa vôbec starať o to, čo chcete?

Bez nejakej pozitívnej spoločenskej podpory na vašej ceste, si tým budete musieť prejsť osamote a to je pomerne náročné. Tiež to zvykne byť demotivujúce. Videl som, ako to ľudia kvôli tej samote a izolácii vzdali, keď si vybrali „najprv ja“ prístup pri tvorbe životného štýlu. Väčšinu času sa nedostanú príliš ďaleko, pretože zistia, že je príliš náročné zarobiť príjem. Ak vás nezaujíma služba druhým, prečo by vám mal niekto poslúžiť so svojimi peniazmi?

Je skvelé naplniť svoje osobné túžby, ale myslite tiež na to, ako môžu byť vaše výhry výhodou pre ostatných. Ja to robím verejným zdieľaním toho, čo som sa naučil o osobnom raste. Keď som prvýkrát začal na tejto ceste, nevedel som, či to vôbec bude mať pozitívny dopad. No odkedy som začal blogovať v roku 2013, viac než pol milióna ľudí navštívilo túto stránku a moje články boli zdieľané, reprodukované a publikované na množstve ďalších blogov a po celom internete. To mi zároveň pomáha poháňať moju vlastnú cestu a to tak, že to do môjho života prináša množstvo na rast orientovaných ľudí, ktorí zosilňujú to, čo robím. Väčšinu priateľov, ktorých dnes mám, mám vďaka tejto práci.

Ideálne by mali do seba vaša práca a životný štýl skvele zapadať a holisticky sa podporovať. Vytvorenie takejto rovnováhy je istotne výzva, ale keď sa vám to konečne podarí, vyhrali ste.

Títo sabotéri zničili už veľa prechodov na nové životné štýly, takže prosím neignorujte ich. Naďalej buďte naklonení týmto výzvam. Pozerajte sa na ne ako na príležitosti na rast, ktoré vás, vďaka tomu, že ste sa do nich pustili, spravia silnejšími.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

About the Author:

Pridajte komentár