„Rob presný opak ako väčšina a skončíš veľmi úspešný.“

Posted by:

Toto je jedna z rád, ktorú som dostal, keď som ešte len začínal dosahovať svoje ciele a rozmýšľal som nad tým, ako byť úspešným v živote a v biznise.

Prvýkrát som ju počul v mojom aute pri počúvaní audioprogramu od Dana Kennedyho (legendárny americký rečník) a okamžite ma zaujala:

„Robte presný opak ako väčšina a skončíte veľmi úspešný.“

Je to skôr viac filozofia života – spôsob, akým sa na veci pozerať a robiť rozhodnutia, ako konkrétna rada, ale pre mňa osobne to bola jedna z kľúčových vecí, ktoré som počul.

Pre množstvo mojich klientov a účastníkov na mojich seminároch následne tiež.

Poďme sa pozrieť na jednoduché základné príklady, aby to nebolo iba o teórii.

Väčšina ľudí napríklad pozerá príliš veľa televízor a tak keď ho nebudete pozerať vôbec, máte množstvo voľného času, ktorý môžete využiť produktívnejšie.

Väčšina ľudí prečíta za mesiac menej ako jednu knihu a tak keď prečítate viac ako jednu knihu za mesiac, budete mať viac informácií, ktoré vás môžu spraviť úspešnejšími.

Väčšina ľudí si nikdy nespíše a neaktualizuje svoje ciele a tak keď už len začnete robiť túto jednu vec, tak ste bližšie k úspechu.

Vidíte…ak pri sebe nemáte úspešného človeka – ako som nemal ja, keď som začínal, tak sa iba stačí pozrieť na to, čo robí väčšina a robiť presný opak.

Ja som si v istom bode napríklad všimol, že väčšina ľudí na sebe nikdy systematicky nepracujú…neurčia si každý deň čas, aby rozvíjali svoje zručnosti a vedomosti a tak som to začal robiť. A vďaka tomu som sa stal úspešným.

Keď som začal koučovať a propagovať svoje služby, tak som si všimol, že väčšina koučov síce vie, ako koučovať, ale nevedia, ako sa predať. A ako predať svoje služby.

A tak som sa začal oveľa viac učiť a študovať , ako predať seba a svoje služby, vďaka čomu som mohol pritiahnuť viac klientov a zákazníkov, čo ma spravilo rýchlejšie úspešnejším a bohatším.

Taktiež som si všimol, že väčšina koučov a rečníkov nevyužíva silu internetu naplno a tak som sa začal učiť, ako využiť internet naplno…vďaka čomu sa moja práca rýchlejšie rozšírila medzi viac ľudí a ja som sa stal v krátkej dobe známym a populárnym.

Toto pravidlo sa dá aplikovať na každú jednu oblasť nášho života, v ktorej sa snažíme dosiahnuť úspech.

Väčšina ľudí sa prejedá, tak jedzte striedmo, väčšina ľudí nejde na tú prechádzku, tak vy choďte, väčšina ľudí nepozná svoje najvyššie hodnoty, tak vy ich objavte, atď.

Naozaj sa iba stačí pozrieť na to, čo robí väčšina a robiť presný opak a stanete sa úspešnými.

Nepotrebujete pri sebe úspešného človeka, ktorý vás bude viesť. To vás nemôže zastaviť v tom, aby ste dosiahli úspech.

Pozrite sa na to, čo robí väčšina a potom robte presný opak a garantujem vám, že vás to posunie oveľa bližšie k úspechu.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

Pridajte komentár