Prinášajte ľuďom dobrý pocit

Posted by:

Jednoduchý spôsob, ako si užívať šťastnejší a hojnejší spoločenský život je vložiť nejaké úsilie do prinášania dobrého pocitu ľuďom.

Veľa ľudí sa zachytí v rozmýšľaní, že musia dosiahnuť nejaké úspechy, dostať sa do lepšej kondície, stať sa osobou vyššej hodnoty a ďalšie veci – iba, aby si dali povolenie osloviť a spojiť sa s ostatnými. Nič z toho nie je potrebné. To je zameriavanie sústredenosti na seba, kde sa budete iba krútiť dookola v nekonečných kruhoch sebapochybností. S týmto prístupom sa nikdy nebudete cítiť pripravený. Nikdy nebudete hotový. Iba budete prichádzať s ďalšími dôvodmi, prečo nie ste pripravený. Váš cieľ bude vždy o šesť mesiacov vzdialený.

Ak žena chce, aby sa mi páčila, všetko, čo potrebuje spraviť, je spýtať sa ma “Čo môžem spraviť, aby som ti hneď teraz priniesla dobrý pocit?” A ja jej poviem. Povedzme, že poviem “No, rád by som dobrú masáž hlavy.” A ona povie ok a začne mi masírovať hlavu. Teraz ja sa cítim blažene a jej zásluhou. Okamžite je povýšená do môjho A-zoznamu.

Zaujíma ma to, či cvičí dve hodiny denne jógu, aby zostala vo forme? Záleží na tom, koľko návštevnosti dostane na jej webstránku? Zaujíma ma, na aké školy chodila? Ani na jednej z týchto vecí mi nezáleží. Ak mi prináša dobrý pocit, keď som s ňou, samozrejme, že sa mi bude páčiť.

Alternatívne sa ma môže snažiť ohúriť. Môže rozprávať o svojom vzdelaní a jej kariérnych ambíciách. Môže rozprávať o jej predchádzajúcich frajeroch a ako veľmi ju uctievali. Môže mi povedať o jej desaťročí praktizovania jógy.

A ja môžem byť skutočne ohromený. Budem si myslieť, “Wow…táto žena má život naozaj usporiadaný”.

Potom sa ospravedlním a pôjdem si sadnúť k žene, ktorá dáva dobrú masáž hlavy…alebo k tej, ktorá rozpráva vtipné historky a rozosmieva ma…alebo k tej, ktorá sa rada túli.

Je to dobrý pocit zostať?

Prečo vôbec opustiť vzťah? Vy a/alebo váš partner ste si prestali nazvájom prinášať dobrý pocit. Buď ste sa prestali učiť, čo vám prináša dobrý pocit alebo ste prestali robiť to, čo viete, že vám prináša dobrý pocit.

Ako by ste mohli znova rozpáliť pokazený vzťah? Spýtajte sa vášho partnera, čo môžete spraviť, aby ste mu/jej priniesli dobrý pocit a začnite robiť tieto veci každý deň. Povedzte vášmu partnerovi, ako môže on vám priniesť dobrý pocit a požiadajte ho/ju, aby začal robiť niektoré z týchto vecí každý deň. Ak ani jeden z vás nebude ctiť tento záväzok, nechajte to tak a nájdite si niekoho iného, kto s vami bude v synergii.

Niekedy môžete naraziť na ľudí, ktorí chcú, aby ste robili veci, ktoré vám neprinášajú dobrý pocit. Nie je potrebné robiť obety. Nájdite niečo, čo ste ochotný dať a potom sa poobzerajte po ľuďoch, ktorí ocenia to, čo si užívate dávať.

Niektorí ľudia zbožňujú vzájomné kupovanie si darčekov. Niektorí zbožňujú verbálne vyjadriť podporu a ocenenie. Niektorí zbožňujú dotyk a náklonnosť.

Nenúťte sa dávať spôsobmi, ktoré vám neprinášajú dobrý pocit. Namiesto toho vyhľadajte ľudí, ktorí si užívajú a oceňujú štýl dávania a dostávania, ktorý je kompatibilný s tým vaším.

Ja zbožňujem ľuďom prinášať dobrý pocit cez dotyk, náklonnosť a humor. Tiež mi prináša dobrý pocit dostať to isté. Moje obľúbené spojenia s ostatnými bežne zahŕňajú veľa dotykov a rovnako aj veľa smiechu a vtipkovania.

Čo vám prináša dobrý pocit?

Vedia ľudia vo vašom živote, čo vám prináša dobrý pocit? Spravili ste to pre nich očividné?

Ak ste momentálne vo vzťahu, choďte za vaším partnerom a spýtajte sa ho/jej: Čo si myslíš, že mi prináša dobrý pocit? Pozrite sa, ako presná je ich odpoveď. Ak nie je presná, osvieťte vášho partnera. Potom si vymeňte úlohy a povedzte vášmu partnerovi, čo si vy myslíte, že jemu/jej prináša dobrý pocit.

Teraz zhodnoťte s vaším partnerom , ako často vlastne robíte tie veci, ktoré vám nazvájom prinášajú dobrý pocit? Vediete si dobre alebo ste to zanedbávali? Neplní si niekto svoju časť záväzku? Buduje sa medzi vami nejaký odpor? Ste mimo súladu medzi tým, čo ste každý ochotný dať verzus tým, čo každý túžite dostať?

Postarajte sa o to, aby boli základy správne. Prinášajte si navzájom dobrý pocit. Robte tie jednoduché činy každý deň, niekoľkokrát počas dňa.

Ak neprinášate vášmu partnerovi dobré pocity, potom je oveľa pravdepodobnejšie, že budete žiarliť a cítiť sa privlastňujúco, keďže existuje šanca, že váš partner nakoniec stretne niekoho iného, kto mu/jej prinesie dobrý pocit. A kde to nechá vás? Prečo by mal niekto zostať verný partnerovi, ktorý mu/jej neprináša dobrý pocit?

Ale ak viete, ako priniesť vášmu partnerovi dobrý pocit a robíte tieto veci pravidelne, prečo by ste sa mali strachovať? Viete, že váš partner má dobrý dôvod, aby sa k vám aj naďalej vracal.

Ak ľuďom prinesiete dobrý pocit, keď sú s vami, pravdepodobne sa budú chcieť s vami aj naďalej spájať. No nie vždy však musíte spraviť takúto investíciu. Často môžete stretnúť ľudí, pri ktorých sa taká investícia jednoducho neoplatí. Ale keď vidíte iné náznaky kompatibility a radi by ste objavovali hlbšie spojenie s niekým, prinášať niekomu dobrý pocit je jednoduchý spôsob, ako otvoriť tieto dvere.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

About the Author:

Pridajte komentár