Prečo nie vy?

Posted by:

Ste ten typ človeka, ktorý si všíma problémy na svete a povie si jedno z nasledujúcich:

  • Niekto by s tým mal niečo spraviť.
  • Kde sú ľudia, ktorí by sa o to mali postarať?
  • Neplatíme dane len tak pre nič za nič, niekto by mal mať na starosti, aby sa to opravilo.
  • Prečo s tým niekto niečo nespraví?

Prečo nie vy?

Ak cítite silné nutkanie vidieť, ako je problém napravený, prečo ohľadom toho niečo nepodniknúť? Vaše nariekanie a sťažovanie sa určite nepomáha, však?

Je to príliš veľké, hovoríte? Ono to má byť príliš veľké. Zápasenie s výzvami, ktoré sú pre vás príliš veľké, je to, čo spôsobuje, že rastiete ako ľudská bytosť. Prečo si myslíte, že tento problém sa stále objavuje vo vašom živote a pozerá sa vám do tváre? Myslíte, že by ste ho mali ignorovať a skrývať sa pred ním a čakať na niekoho iného, kým ho vyrieši za vás? Ak si ho všimnete, tak je váš.

Zápasenie s problémom, ktorý je pre vás príliš veľký, je spôsob ako žiť cieľavedome. Je to liek na apatiu a nudu. No a čo, že sem a tam zlyháte? Najprv by ste mali zlyhať – veľa. To je spôsob, akým rastiete. Ale s vytrvalosťou začnete vidieť výsledky. A s dostatočným množstvom vedomých ľudí ako vy, ktorí sa podujmú na túto prácu, žiadny problém na svete nie je nevyriešiteľný.

Ako dlho sa ešte budete uspokojovať s niečím menej, než ste hodný? Naozaj si myslíte, že ste tu iba na to, aby ste konzumovali viac a viac rôznych vecí? Je váš život o tom?

Pamätáte si Gandhiho pre jeho právnicky talent? Bol Ježiš iba stolárom?

Ak čakáte na niekoho iného, aby vyriešil problémy na svete, tak ste súčasťou problému. Ľudia, ktorí žijú s poslaním, budú musieť pracovať ešte tvrdšie, aby vykompenzovali vašu záťaž. Ak nepracujete na systéme, tak pracujete vo vnútri systému, čo znamená, že ho aktívne podporujete.

Zodpovednosť za napravenie problémov na svete spočíva na vašich pleciach. Môžete sa vzdať kontroly, ale nikdy sa nemôžete vzdať zodpovednosti.

Prečo nie vy?

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

About the Author:

Pridajte komentár