3 dôvody, prečo ešte nie sme všetci bohatí, zdraví a úspešní

Posted by:

To by bola ideálna situácia, však?

Keby sme boli všetci bohatí, zdraví a úspešní.

To by bola utópia.

Veď nakoniec, to je jeden z dôvodov, prečo chcú ľudia osobnostne rásť.

Nikto sa ráno nezobúdza a neželá si, aby bol menej zdravý, menej šťastný, mal menej peňazí, horšie vzťahy a dostával menej lásky.

Nie. Ráno sa zobúdzame a chceme všetkých týchto vecí viac.

Ale samozrejme…keď sa na to pozrieme realisticky…nie každý sa stane bohatým, zdravým a úspešným (v akejkoľvek oblasti života.)

Vlastne zoberiem to ešte o jeden krok ďalej, keď poviem, že väčšina ľudí sa nikdy nestanú bohatými, zdravými a úspešnými.

A na základe mojej 7 ročnej práce s tisíckami ľudí v rôznych situáciách a z rôznych oblastí života, tu sú moje 3 dôvody, prečo som presvedčený, že je to tak.

(A zároveň 3 kroky, ako to môžete využiť, aby ste sa práve vy bohatými, zdravými a úspešnými stali.)

1. Nie všetci vedia AKO

Musel by som byť slepý, ak by som si nevšimol, že napriek tomu, že každý chce osobnostne rásť a každý chce byť úspešný (v čomkoľvek sa už o to pokúšame), väčšina ľudí jednoducho nevie AKO na to.

Nepoznajú potrebné nástroje, nepoznajú potrebné kroky, nepoznajú potrebné stratégie, aby to dosiahli.

Ja dennodenne pomáham ľuďom úspešne sa zbaviť emočnej batožiny a ľudia za mnou prichádzajú hlavne kvôli tomu, že nevedia, AKO sa jej zbaviť.

A ja im ukážem, AKO na to a prevediem ich nástrojmi, ktoré ich toho veľmi rýchlo zbavia.

V tom spočíva sila poznania AKO. Akonáhle viete AKO, viete si tým ušetriť nielen roky skúšania a zlyhávania a dosiahnuť úspech rýchlejšie, ale celkovo vám je umožnené dosiahnuť ho.

Takže v čomkoľvek sa snažíte byť úspešný alebo ak sa snažíte byť bohatý, zdravý a úspešný…prvým krokom je zistiť AKO na to.

Zistiť ten najlepší návod, tú najlepšiu metódu, nástroje, stratégie, techniky, rady, tipy, triky AKO na to.

Potom to pre vás už bude veľmi jednoduché.

Ale väčšina ľudí sa nestane bohatými, zdravými a úspešnými, pretože nevedia AKO na to.

2. Nie všetci, ktorí vedia AKO na to, sú ochotní „tvrdo makať“.

Keď odpočítate skupinu ľudí, ktorí nevedia AKO na to, zostane nám skupina ľudí, ktorí vedia AKO na to a majú potenciál stať sa bohatými, zdravými a úspešnými.

Ale má to háčik.

Ak si myslíte, že každý, kto vie AKO na to, s tým reálne aj niečo spraví, čaká vás prekvapenie.

Poznám množstvo ľudí, ktorí majú tie správne nástroje, ktorí majú tie správne návody a stratégie, ale museli by tvrdo pracovať, čo sa im jednoducho nechce.

Nie sú ochotní obetovať množstvo úsilia, času a energie, aby sa stali bohatými, zdravými a úspešnými, napriek tomu, že majú presné návody ako na to.

Je smutné pozorovať niekoho, kto môže byť bohatý, zdravý a úspešný, niekoho, kto na to má všetky predpoklady, ale nebude, pretože si to vyžaduje robotu.

3. Nie všetci to skutočne chcú.

Keď odpočítame ľudí v oboch predchádzajúcich skupinách, zostane nám veľmi malý počet ľudí, ale ešte nekončíme.

Táto tretia skupina ľudí je zaujímavá, pretože oni možno aj vedia ako, aj by pre to niečo spravili, ale jednoducho nechcú byť bohatými, zdravými a úspešnými.

Pýtate sa, ako je to možné, keď som v úvode tvrdil, že každý chce rásť?

Niektorí ľudia totižto radšej zostávajú v pozícii obete.

Bohatstvo, zdravie a úspech si vyžadujú zodpovednosť a títo ľudia jednoducho nie sú ešte pripravení prebrať zodpovednosť za svoj život…

…pretože je to pre nich strašidelné – predstava, že by sa museli zodpovedať za to, kde v živote sú…a tak radšej obviňujú za to, že nie sú bohatí, zdraví a úspešní, všetkých na okolo, politikov, Fica, štát, šéfa, prácu, svet, vesmír a pod.

Títo ľudia – napriek tomu, že hovoria, že by chceli niečo lepšie, v skutočnosti nič lepšie nechcú, pretože sa boja zmeny, zodpovednosti, ktorá s ňou prichádza a prebrania kontroly nad svojím životom.

4. Ľudia, ktorí sú bohatí, zdraví a úspešní.

Keď odpočítate všetky tri skupiny ľudí, o ktorých sme sa rozprávali, zostane nám veľmi malá skupina ľudí, ktorí sa nakoniec stanú bohatými, zdravými a úspešnými (v čomkoľvek, čo si zaumienia.)

Ostatné tri skupiny ľudí radi nadávajú na týchto bohatých, zdravých a úspešných a závidia im, ale to skôr hovorí o ich vlastných vnútorných neistotách a strachoch, ako o tejto štvrtej skupine.

Ale to, čo je tu naozaj dôležité, je toto:

Do ktorej skupiny patríte vy?

Buďte k sebe maximálne úprimný, zamyslite sa nad rôznymi situáciami vo vašom živote, nad vašou súčasnou situáciou a odpovedzte si na túto otázku.

Odpoveď na túto otázku vám dá jasný návod na to, čo musíte spraviť, aby ste sa dostali do tej štvrtej skupiny.

A mojou výzvou pre vás je, aby ste sa do tej štvrtej skupiny dostali čo najskôr. Neviete si ani predstaviť, aké úžasné to tu je.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

Pridajte komentár