Ako prebudiť tú obrovskú silu, ktorá sa vo vás skrýva

Posted by:

Presne o tom bude tento článok.

A napriek tomu, že vás nepoznám osobne, pracoval som s dostatočnými množstvom ľudí, aby som vás vedel nasmerovať tým správnym smerom.

Množstvo ľudí, keď sa prvýkrát začnú zaujímať o osobný rozvoj…jeden z hlavných dôvodov prečo je to tak, je že chcú prebudiť svoj plný potenciál.

Vedia, že sa v nich skrýva oveľa viac , ako si momentálne dovolia ukázať, vedia, že majú v sebe skrytú obrovskú silu (a som si istý, že vy tú vašu obrovskú silu cítite tiež), ale z nejakého dôvodu to nevedia zo seba dostať.

Takže ak dnes chcete spraviť aspoň prvý krok na ceste za prebudením tej obrovskej sily, ktorá sa vo vás skrýva, tento článok je presne pre vás.

Realitou však je, že väčšina ľudí svoj plný potenciál nikdy prebudiť nedokáže a tak žijú život tichého zúfalstva. A existuje niekoľko dôvodov , prečo je to tak.

Ale ten najväčší z nich – najväčší dôvod, prečo ľudia nikdy neprebudia svoj plný potenciál – tú obrovskú silu, ktorá sa v nich skrýva je, že nežijú podľa svojich najvyšších hodnôt.

A tak prirodzene…najdôležitejší krok, ktorý môžete spraviť, aby ste tú obrovskú silu vo vás prebudili, je začať žiť život podľa svojich najvyšších hodnôt.

Nie podľa hodnôt niekoho iného alebo podľa toho, čo vám diktuje spoločnosť, že by pre vás malo byť dôležité, ale podľa svojich jedinečných najvyšších hodnôt.

Iba tak začnete prebúdzať svoj plný potenciál.

My všetci máme určitú hierarchiu hodnôt. Nezáležiac na farbe pleti, pohlaví, veku, zázemí, minulosti – všetci máme určitú hierarchiu – rebríček hodnôt.

Veci, ktoré sú pre nás najviac dôležité (naše najvyššie hodnoty) a veci, ktoré sú pre nás najmenej dôležité (naše najnižšie hodnoty).

A ja o hodnotách rozprávam veľmi často, takže tu nepôjdem do detailov, ale pre nás je dôležité vedieť, že v oblastiach vašich najvyšších hodnôt sa skrýva váš najväčší potenciál.

Ktorý iba čaká na to, kým ho začnete rozvíjať.

Ja vám dám príklad z môjho života.

Moje najvyššie hodnoty sú: 1. budovanie bohatstva, 2. učenie druhých o tom, ako sa zbaviť emočnej batožiny a ako toho môžu dosiahnuť viac a 3. spevňovanie mojej vlastnej mysle/ rozširovanie môjho osobného vplyvu.

Toto sú 3 moje najvyššie hodnoty a toto sú veci, v ktorých som najlepší.

Toto sú veci, ktoré vám najviac bavia, inšpirujú ma, zbožňujem na nich pracovať, chcem sa im venovať, vždy si na ne nájdem čas, energiu a peniaze a v týchto veciach som maximálne sústredený, disciplinovaný a zodpovedný.

Tu sa skrýva môj najväčší potenciál.

Toto som JA!

V týchto troch veciach, pretože sú najvyššie na mojom rebríčku hodnôt, môžem dosiahnuť veľké veci.

Nepredstieram, že je pre mňa dôležité niečo iné, pretože nie je. Som úprimný sám k sebe a ostatným, pretože toto som JA!

VY máte tiež určité najvyššie hodnoty a určitú hierarchiu hodnôt. To ste vy a tam sa skrýva váš najväčší potenciál.

Ako som už naznačil…väčšine ľudí sa nikdy nepodarí prebudiť tú obrovskú silu, ktorá sa v nich skrýva, pretože nežijú podľa svojich najvyšších hodnôt, ale žijú podľa hodnôt niekoho iného.

Rodičia, partner alebo spoločnosť im povie, že by pre nich malo byť dôležité niečo iné, ako je momentálne a v nich potom vzniká vnútorný konflikt medzi ich vnútornými hodnotami a hodnotami iných, čo spôsobuje iba zmätok.

A potom si myslia, že by mali robiť jednu vec, ale robia niečo iné a v skutočnosti túžia po niečom úplne inom ako momentálne robia a vedia, že majú na viac a trápi ich to…

…a vďaka tomu sa veľa ľudí paradoxne dostane k osobnému rozvoju, pretože hľadajú odpoveď na to, ako to zo seba dostať.

Pretože vaše vnútro vás bude prirodzene ťahať k tomu, aby ste žili podľa vašich najvyšších hodnôt – aby ste boli úprimní k sebe a sami sebou – aby ste to boli vy a vaše jedinečné hodnoty.

Aby ste nežili život niekoho iného.

Takže aby sme si to zhrnuli, úplne prvým krokom k prebudeniu tej vnútornej sily, ktorá sa vo vás skrýva, je objavenie vašich najvyšších hodnôt – presné ujasnenie si, čo sú skutočne vaše najvyššie hodnoty – kto skutočne ste…

…a potom pracovanie na tom, aby ste mohli podľa vašich najvyšších hodnôt žiť. Aby ste mohli byť sami sebou a nežiť život niekoho iného.

Tá najhoršia vec, ktorá sa ľuďom deje je, že celý život žijú podľa hodnôt niekoho iného, celý život sa prispôsobujú spoločnosti a druhým ľuďom a potom je ich srdce na konci života naplnené ľútosťou, že nerobili tie veci, ktoré vždy chceli robiť.

Nebuďte ako títo ľudia.

A dúfam, že už len týmto opisom môžete vidieť a cítite, že toto vám skutočne okamžite umožní prebudiť viac z vášho potenciálu, pretože konečne budete robiť veci, ktoré robiť zbožňujete a pre ktoré ste boli stvorený. Kľúčom k prebudeniu vášho potenciálu je život podľa vašich najvyšších hodnôt.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

Pridajte komentár