Dajte si povolenie „hrať hru“ na vyššej úrovni

Posted by:

Príliš veľa ľudí, ktorých stretávam pri koučovaní alebo na seminároch, prestali snívať svoje sny.

Príliš veľa ľudí sa vzdalo svojich snov a akceptovalo, že ich život bude nakoniec oveľa priemernejší, ako si ho vždy predstavovali.

Príliš veľa ľudí sa nechá presvedčiť ostatnými, ktorí sa vzdali svojich snov, že sa to nedá alebo že už sú na to príliš starí alebo že sa narodili do zlej krajiny alebo akúkoľvek inú výhovorku, ktorá vám bráni začať na vašich snoch pracovať.

V tomto článku sa s vami podelím o 3 jednoduché veci, ktoré vám pomôžu znova oprášiť vaše úžasné sny a dovoliť si ich všetky dosiahnuť.

Máte iba jeden život… uistite sa, že ho využijete naplno.

1. Myslite vo veľkom.

Začnite znova myslieť vo veľkom.

Boli časy, kedy ste mali šialene veľké, ambiciózne a odvážne ciele a sny. Chceli ste zmeniť svet. Potom vám však do toho prišli rôzne udalosti a „život“ a vy ste sa rozhodli tieto sny zmenšiť.

Ale to nie vaše sny sa majú prispôsobiť vašej realite. Vašu realitu musíte prispôsobiť vašim snom.

Začnite znova myslieť vo veľkom. Príliš veľa ľudí myslí v malom. Stanovujú si malé, nudné ciele. Ciele, ktoré ich ani nenadchnú a neprebúdzajú v nich žiadnu energiu.

Ja svojim klientom vždy hovorím – myslieť budete tak či tak, tak už rovno myslite vo veľkom. A vždy im pomôžem výrazne zväčšiť ich myslenie a najmenej desaťnásobne zväčšiť ich ciele.

Snívajte veľké sny, určujte si veľké ciele, desaťnásobne zväčšite vaše súčasné ciele…stanovte si tak veľké ciele, že vás to doslova nabíja energiou.

A je to práve táto energia, ktorá je kľúčová. Myslenie vo veľkom vytvára väčšiu energiu. A väčšia energia je to, čo potrebujete, aby ste dosiahli vaše veľké sny.

Les Brown, slávny motivačný rečník raz povedal, že „množstvo ľudí sa iba narodí, vyrastie, založia si rodinu a potom zomrú. A ešte sa počas tohto procesu stanú veľmi cynickými a pesimistickými voči životu.“

Uistite, že toto nie ste vy. Začnite znova myslieť vo veľkom. Nemáte čo stratiť.

Čo zlé sa môže stať, ak začnete myslieť vo veľkom?

Prinajhoršom tie ciele a sny a vízie nedosiahnete, ale aspoň si môžete úprimne povedať, že ste to skúsili.

Tip: Ešte dnes desaťnásobne zväčšite vaše ciele.

2. Neminimalizujte seba voči ostatným

Nezmenšujte svoje schopnosti, svoje vlastnosti, svoje zručnosti, svoje výsledky a svoje silné stránky.

Väčšina ľudí podceňuje samých seba a preceňujú ostatných. Alebo sa zmenšia kedykoľvek, kedy si myslia, že je pri nich niekto dôležitejší ako sú oni. Alebo obetujú svoje potreby a svoje hodnoty na úkor iných ľudí.

Zastavte tento nonsens.

Rovnako ako keď prichádzate do novej krajiny a musíte deklarovať, čo ste si so sebou priniesli, je čas deklarovať svoju skutočnú hodnotu a čo všetko hodnotné so sebou prinášate. A čo všetko si zaslúžite dosiahnuť.

Dovoľte si ukázať sebe a druhým, čo všetko úžasné sa vo vás skrýva a neriešte, či si budú o vás druhí ľudia myslieť, že sa príliš chválite alebo vás budú kritizovať.

Jednoducho deklarujte vašu skutočnú hodnotu a ujasnite si v sebe, že si zaslúžite dosiahnuť všetky vaše veľké ciele.

3. Pochopte, že tu máte určité poslanie.

V čokoľvek veríte, Boh alebo vesmír vás sem určite neposlal len tak z roztopaše.

Nie. My všetci sme sem boli poslaní z nejakého dôvodu.

My všetci máme vnútorné volanie po niečom veľkom. Dokázať niečo významné. Niečo úžasné.

Ja mám v sebe toto volanie a rovnako ho máte v sebe aj vy.

Pochopte, že ste sem boli poslaní z nejakého dôvodu. Veľmi dôležitého dôvodu.

Možno ste si tým dôvodom teraz nie celkom istý, pretože ste doteraz počúvali spoločnosť a druhých ľudí, ktorí vám hovorili čo si máte myslieť a čo pre vás má byť dôležité…

…a tak sa to niekde vo vás skrylo, ale vedzte, že je to stále tam. Vaše dôležité poslanie leží vo vašom vnútri a iba čaká, kým ho prebudíte.

Neprestaňte ho hľadať a objavovať, kým sa vám to nepodarí.

Takže ešte dnes použite tieto tri typy a dovoľte si hrať hru na vyššej úrovni.

Začnite znova myslieť vo veľkom, deklarujte svoju skutočnú hodnotu, ujasnite si, že si zaslúžite dosiahnuť všetky vaše ciele a začnite prebúdzať vaše skutočné dôležité poslanie.

Pustite sa do toho ešte dnes a už čoskoro sa prichytíte, ako toho dosahujete oveľa viac, ako ste kedykoľvek mysleli, že je pre vás možné.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

  Ďalšie skvelé články:

Discussion

 1. Dalibor  marec 23, 2017

  Ahoj Bernard.

  Rád by som sa ťa opýtal, akými dôkazmi môžeš podoprieť ten argument, že ,,My všetci sme sem boli poslaní z nejakého dôvodu.” Na základe čoho presne berieš tú istotu, že sme sem boli poslaní z nejakého dôvodu? Dokážeš nejakými dôkazmi vyvrátiť opačné tvrdenie? (že my všetci sme sem neboli poslaní z nejakého dôvodu). Mne sa totiž dané tvrdenie osobne páči, avšak ho nevyslovujem ako všeobecne platnú pravdu z dôvodu, že o tom nemám ani jeden dôkaz :)

  Ďakujem krásne za tvoju odpoveď ;)

  (reply)
  • Bernard Koprna  máj 1, 2017

   Tým, ktorí veria, žiadny dôkaz netreba. Tým, ktorí neveria, žiadny dôkaz nepomôže :) Pekný deň Ti prajem :)

   (reply)

Pridajte komentár