Potrebujete ľudí

Posted by:

Ak ste zaseknutý v žití života, ktorý by ste si vedome nevybrali, ak by ste mali možnosť začať odznova, čo s tým realisticky môžete spraviť?

Čierna diera

Zaseknutím myslím skutočne, hlboko zaseknutý. Máte stabilnú prácu, rodinu a hypotéku. Ale napriek tomu, že vaša situácia vyzerá celkom dobre zvonka, nie ste v nej šťastný. Nie je naplňujúca a vy viete, že by ste mali robiť niečo iné, ale zároveň viete, že neexistujú žiadne garancie a cítite ako keby jediná cesta von by bola zničiť to, čo máte a prebudovať to od základov. A to nie je niečo, čo ste ochotný urobiť.

Nie je to o tom, že by ste to neskúšali, ale realisticky nevidíte žiadnu zrealizovateľnú, inteligentnú možnosť, ako veci rozhýbať novým smerom. Je to ako keby ste boli v čiernej diere, gravitačnej studni, ktorá vám znemožňuje dosiahnuť dostatočnú rýchlosť na únik . Zdá sa, že potrebujete vyvinúť obrovské množstvo úsilia, aby ste sa pohli čo i len o centimeter a ak na chvíľu poľavíte, vtiahne vás to naspäť dolu. Cítite sa ako v pasci, možno dokonca depresívne a možno sa aj zamýšľate nad tým, či by ste to nemali jednoducho iba stráviť a zmieriť sa s tým. Veď nakoniec na tom v porovnaní s väčšinou ľudí nie ste až tak zle, však?

Cez vaše najlepšie dni si vedome uvedomujete vašu situáciu, ale nevidíte cestu von. Ale cez vaše najhoršie dni si nechcete priznať celú túto vec a môžete podľahnúť únikovým tendenciám.

Môžete čítať knihy, ktoré dokonca priamo adresujú vašu situáciu, ale veľmi vám nepomáhajú. Ich riešenia sa vám nezdajú praktické. Možno sa spoliehajú až príliš veľa na veci ako vloženie svojej viery do rúk vesmíru a dúfanie, že sa veci dajú do poriadku a to vám znie riskantne a bláznivo.

Čo môžete v takejto situácii spraviť? Existuje tu cesta von?

Únik

Áno, cesta von existuje. Riešením sú ľudia. Hoďte iných ľudí na tento problém. .

Keď ste zaseknutý v čiernej diere, kde je pre vás nemožné dosiahnuť únikovú rýchlosť, vašou jedinou nádejou je nájsť ešte silnejšie gravitačné pole, aby vás vytiahlo. Ľudia sa správajú veľmi podobne ako gravitačné polia a keď ich dáte dokopy dostatočne veľa a všetci vás budú ťahať zhodným smerom, pohnete sa.

Na pozitívnej strane je toto spôsob, akým fungujú anonymní alkoholici alebo fitness premeny.  Zoberte človeka, ktorý má nadváhu alebo je alkoholikom, obklopte ho ľuďmi, ktorí mu pomôžu vytiahnuť sa na nový level a s dostatočným množstvom času to funguje.

Na negatívnej strane je toto tiež spôsob, akým fungujú kulty. Vytiahnite osobu z jej bežného prostredia, obklopte ju bláznivými ľuďmi a aj ona sa stane bláznivou.

Nanešťastie väčšina ľudí sa pridá do kultu priemernosti bez toho, aby si to uvedomili, pretože sa obklopia priemernými, nudnými, nevýraznými a nikam nesmerujúcimi ľuďmi. Tento kult je jedným z tých, do ktorého sa veľa ľudí pridá automaticky.

Ak ľudia, ktorí sú momentálne vo vašom živote , spôsobujú, že zostávate zaseknutý, potrebujete nájsť spôsoby, ako s nimi tráviť menej času a ako tráviť viac času s ľuďmi, ktorí vám môžu pomôcť vytiahnuť vás na nový level. Je to naozaj takto jednoduché. Vykopnite lúzrov z vášho života , inak budete jedným z nich.

Ak zistíte, že ľudia, s ktorými trávite väčšinu času sú vysoko úspešní ľudia, stavím sa, že vy ste tiež vysoko úspešný alebo sa rýchlo vysoko úspešným stávate. A ak prevládajúci ľudia vo vašom živote nikam nesmerujú, už viete, aký zaseknutý ste.

Uniknutie priemernosti si vyžaduje, aby ste sa obklopili s výnimočnosťou. Ukradnite čas z vašich priemerných vzťahov a investujte ho do budovania nových vzťahov s ľuďmi, ktorých považujete za výnimočných. Pridajte sa do klubov a organizácií, do ktorých sa ledva dokážete kvalifikovať. Uchádzajte sa o prácu, v ktorej budete obklopený vysoko kompetentnými ľuďmi. Začnite navštevovať fitko, ktoré vás zastrašuje. Prihláste sa dobrovoľne k úlohe, ktorá vám umožní pracovať s ľuďmi s vysokým kalibrom, aj keď to máte robiť zadarmo.

Akonáhle stretnete takýchto ľudí, nájdite spôsoby, ako im spraviť láskavosti. Dávajte a neočakávajte nič naspäť. Vytvorte si najprv vzťah, aj keď sa na začiatku zdá veľmi nevyrovnaný. Energia takýchto ľudí sa na vás nalepí. A s dostatočným nalepením zvýšite svoju vlastnú energiu a uvedomenie dostatočne na to, aby ste dosiahli únikovú rýchlosť a unikli z priemernosti.

Tak veľa z úspechu nie je nič viac, než len myslenie a myslenie je nákazlivé. Zbytočne sa limitujete, ak sa obklopujete ľuďmi, ktorí sú rovnako limitovaní. Namiesto toho strávte viac času s ľuďmi, ktorí vás zastrašujú, až kým už viac necítite strach. Nájdite si stádo, kde ste jedným z najpomalších oneskorencov a nie jedným z bežných členov stáda – budete sa posúvať oveľa rýchlejšie a týmto spôsobom získate výrazne viac.

Kedykoľvek sa chcete vytiahnuť na nový level výkonu, začnite spýtaním sa otázky “Kto už teraz dostáva výsledky, ktoré chcem a kde týchto ľudí môžem nájsť?” Potom sa iba začnite ukazovať tam, kde sa ukazujú oni. Predstavte sa tak veľa ľuďom ako len môžete a pokračujte z tohto bodu. Ale to najdôležitejšie – ukážte sa.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

About the Author:

Pridajte komentár