Nikdy nie je príliš neskoro, aby ste začali niečo nové

Posted by:

Tento princíp mi je pripomínaný znova a znova…kedykoľvek sa rozprávam s mojimi „staršími“ klientmi alebo kedykoľvek počujem príbeh človeka, ktorý to napriek svojmu veku dokázal.

Tak veľa ľudí sa nikdy nepustí do dosahovania svojich cieľov a snov, pretože si povedia, že sú už príliš starí alebo že ich doba už dávno prešla.

Ale toto je skôr limitujúce presvedčenie v našej mysli, ako realita.

Vek dnes nehrá žiadnu úlohu a nezáležiac na tom, ako starý ste alebo ako „starý“ sa cítite, ešte stále môžete dosiahnuť svoje ciele a sny.

Stačí iba veriť v seba a tvrdo na tom pracovať.

Iba nedávno ma vyhľadal klient, ktorý mal 62 rokov(!) – môj najstarší klient a hádajte čo?

Tento pán práve predal svoje firmy a rozhodol sa, že začne svoju kariéru v networkingovej spoločnosti.

A odo mňa chcel, aby som sa s ním podelil o pár stratégií, ako môže začať rýchlejšie a efektívnejšie.

Bolo mi potešením zdieľať s ním to, čo viem, že funguje, ale oveľa viac ma ohromili jeho plány na najbližších 20 rokov a elán, s akým sa púšťal do svojho nového dobrodružstva.

Tento pán žije svoj život naplno! Vek je očividne iba číslo!

Možno ste už počuli meno Colonel Sanders, zakladateľ KFC – sieť fastfoodových reštaurácií, ktorý založil a začal rozvíjať svoju spoločnosť až po svojich 60-tich narodeninách.

Dovtedy neúspešne prechádzal z jednej podnikateľskej príležitosti do druhej a bol svojím okolím označovaný za neúspešného podnikateľa, no až po svojich 60-tich narodeninách sa mu podarilo dosiahnuť úspech.

V jeho 73 rokoch, v roku 1964, po takmer desaťročí rozbiehania tejto novej spoločnosti, sa spoločnosti KFC začalo dariť tak výrazne a pán Sanders nestíhal s tak obrovskou expanziou, že sa nakoniec rozhodol spoločnosť predať za 2 milióny dolárov (dnes by to bolo 14,5 milióna dolárov).

Nikdy nie je príliš neskoro, aby ste sa vydali za svojimi cieľmi a snami.

Posledný príbeh, ktorý krásne ilustruje túto pointu sú ľudia, ktorí sa po svojej sedemdesiatke dali na vystúp na Mount Everest, najvyššiu horu sveta a zvládli aj výstup aj zostup.

Jeden pán z Japonska, menom Yuichiro Miura, to dokonca dokázal nie jeden, nie dva alebo dokonca trikrát! Po sedemdesiatke.

Možno sa nechystáte vystúpiť na najvyššiu horu sveta alebo precestovať svet za menej ako 80 dní, ale dokazuje to, že skutočne nikdy nie je neskoro.

Tak čo?

Aké sú vaše ciele? Aké sú vaše sny?

Hovoríte si, že je pre vás už príliš neskoro?

Prestaňte si rozprávať takéto limitujúce presvedčenia. To je iba príbeh vo vašej mysli. Nič skutočné, čo by vás reálne mohlo zastaviť.

Nikdy nie je neskoro, aby ste začali niečo nové.

Vaše ciele a sny sú tam a čakajú, kým za nimi prídete. Spravte prvý krok ešte dnes.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

Pridajte komentár