Neprežívajte všetko až tak

Posted by:

S novým pracovným týždňom zvyčajne prichádza aj viac stresu a tak som pre vás pripravil 3 tipy ako môžete zredukovať váš stres a dosahovať vaše ciele z pozície väčšieho vnútorného pokoja.

  1. Neprežívajte všetko až tak.

Naša myseľ má tendenciu zveličovať. Čím náročnejšie sa nám niečo zdá, čím neznámejšia situácia, čím viac si myslíme, že na niečom záleží, naša myseľ začne v našej hlave naplno roztáčať ventilátory nervov, stresu a strachu a my sa potom nevieme poriadne sústrediť absolútne na nič.

A celí sme nervózni.

Riešenie? Pravidelne si pripomínajte, že o nič nejde. Ja si často hovorím, že sa nič nestalo. O nič nejde.

Niekedy sa dokážeme tak vystresovať. Samých seba. Pre malichernosti. A myslíme si, že sú dôležité. No a čo, keď sa niečo nepodarí. No a čo, keď to nestihnete. No a čo, keď si budú druhí ľudia niečo myslieť.

Pravdou je, že neexistuje nič, prečo by sa skutočne oplatilo stresovať. A stres, nervozita a strach vám určite nedokážu pomôcť dosiahnuť vaše ciele zdravým a vyváženým spôsobom alebo robiť tie najlepšie rozhodnutia.

Takže neberte si veci až tak osobne, neprežívajte všetko viac ako je potrebné a dýchajte. Dajte tým emóciám stresu, strachu a nervozity voľnosť a nesnažte sa ich kontrolovať. Jednoducho ich nechajte ísť.

Nikto z nás odtiaľto nevyviazne živý, takže nedáva zmysel opúšťať sa. Všetko je v poriadku.

2. Zastavte sa

Keďže my sme tí, ktorí si spôsobujú stres, my sme tí, ktorí sa ho môžu zbaviť.

Veľa klientov, s ktorými som za posledné roky pracoval a ktorí za mnou prišli vystresovaní, sa na začiatku našej spolupráce tak naháňali a ich myseľ bola tak rozrušená, že si vôbec neužívali život.

Až potom ako som im naordinoval meditácie a každodenné zastavenie sa, sa začala ich myseľ postupne upokojovať.

Je hrozné, aké katastrofálne rozhodnutia, závery, činy a veci dokážu ľudia spraviť a povedať v stave stresu, nervozity a strachu.

A je úžasné, aké efektívne rozhodnutia, závery, činy a veci, dokážu ľudia spraviť a povedať v stave vnútorného pokoja, stabilnej mysle a rovnováhy.

Takže zastavte sa. Svet sa nezrúti. Vlastne ak chcete počuť pravdu, tak svet existoval pred vami a bude existovať aj po vás. Všetci sme nahraditeľní.

Povedané filozoficky, sme prach a na prach sa obrátime, takže poďme si iba užívať život, robiť niečo, čo zlepší život ostatným a robiť to s pokojom v mysli a duši.

3. Zbavte sa zbytočností

Posledná vec, ktorú máme tendenciu robiť, je napĺňať náš život zbytočnosťami.

Povieme Áno, keď sme mali povedať Nie, zbytočné záväzky, zbytočne trávime viac času na sociálnych sieťach, ako by sme mali, zbytočne kupujeme veci, ktoré ani nepotrebujeme, riešime veci, ktoré ani netreba riešiť (klebety, druhých ľudí a pod.) a všetko toto iba viac vplýva na to, že cítime stres a cítime sa unavení.

A naša myseľ je plná zbytočností a nevieme sa sústrediť na to, čo je dôležité.

Takže posledná rada: Zjednodušujte a nechajte veci ísť.

Využite tieto 3 rady vo vašom živote a s istotou budete zažívať menej stresu, nervozity a strachu.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

Discussion

Pridajte komentár