Robte to, čo zbožňujete robiť alebo sa naučte zbožňovať to, čo robíte

Posted by:

Ak sa zaujímate o osobný rozvoj, pravdepodobne ste už počuli veľakrát: Robte to, čo zbožňujete robiť.

Robte veci, ktoré zbožňujete robiť a budete šťastný.

Toto zdá sa, je tajný sen každého z nás. Veď kto by nakoniec chcel robiť veci, ktoré ho nebavia.

Ale napriek tomu, že to znie pekne, my všetci dobre vieme, že sa to ľahšie povie, ako spraví.

Nemôžete sa len tak zobrať, nechať všetky povinnosti a zodpovednosti tak a začať robiť iba veci, ktoré zbožňujete robiť.

A aj keď by to mal byť váš dlhodobý cieľ – dopracovať sa do tohto bodu, potrebujete stratégiu, potrebujete plán a potrebujete postupne robiť veci tak, aby ste sa do tohto bodu dostali.

Takže robenie vecí, ktoré zbožňujete robiť, je určite konečný cieľ, pretože v tomto stave ste oveľa produktívnejší, cítite sa oveľa lepšie – naplnenejšie a máte celkovo zo života oveľa krajší zážitok. Ale vyžaduje si to prácu.

A ak ešte nerobíte to, čo zbožňujete robiť, nezúfajte.

To na čo veľa ľudí zabúda je, že máte vždy na výber.

Väčšina ľudí o tom rozmýšľa nasledovne:

Buď budem robiť veci, ktoré zbožňujem robiť alebo budem robiť veci, ktoré nezbožňujem, ktoré robiť musím a nechce sa mi, ale musím pracovať, pretože inak nebudem mať peniaze.

Znie to celkom realisticky, však?

Ale toto určite nie sú jediné dve možnosti, ktoré máte.

Ja svojim klientom stále vravím, že môžete…

Buď…preorganizovať váš život tak, aby ste robili iba veci, ktoré zbožňujete, dostávali za to zaplatené a všetko ostatné, čo vás neinšpiruje delegovať ostatným

ALEBO…

sa môžete naučiť zbožňovať veci, ktoré momentálne musíte robiť, zatiaľ čo pracujete na tom, aby ste mohli robiť tie veci, ktoré nakoniec robiť chcete (a dostávať za ne zaplatené.)

Pretože pravdepodobne nemôžete zmeniť váš život zo dňa na deň a začať už zajtra robiť iba veci, ktoré zbožňujete robiť…

…a tak prvým krokom k tomu, aby ste sa niekam posunuli, je naučiť sa zbožňovať veci, ktoré momentálne robíte/ musíte robiť.

Pýtate sa , prečo by ste to preboha robili?

Hovoríte si, že tú nudnú, odpornú, nepríjemnú prácu, ktorú robíte, by ste nedokázali zbožňovať?

Na otázku prečo by ste to robili…je odpoveď: čo iné vám zostáva. Ak niečo musíte robiť, tak to aspoň robte radi.

To, že to nebudete mať radi, vám aj tak nijako nepomôže…a navyše to z vás vysáva energiu a dostáva vás to do negatívneho cyklu. Škodí vám to.

Takže z hľadiska osobného rastu a osobného pokoja sa vám viac oplatí naučiť sa zbožňovať veci, ktoré robíte.

A ak si myslíte, že vašu súčasnú prácu nebudete nikdy zbožňovať…

Ja pracujem takmer každý týždeň s ľuďmi, ktorí nevidia vo svojej práci zmysel, nudí ich, unavuje ich, myslia si, že je to pre nich krok dozadu…

…ale akonáhle ich prevediem cez konkrétnu sériu otázok a napojíme tým všetky ich súčasné aktivity, ktoré musia robiť (aj tie pre nich najnudnejšie a najstrašnejšie), na ich súčasné najvyššie hodnoty, zrazu vo svojej súčasnej práci, ktorú ešte pred chvíľou neznášali, začínajú vidieť hlbší zmysel.

A emočne sa stávajú voľní. Už nie sú psychicky väznení svojou prácou a tá z nich už nedokáže vysať energiu.

Dokážem zobrať každého, kto sa cíti neinšpirovaní svojou prácou, každého, kto si myslí, že táto práca nie je pre neho a ubíja ho…

…a behom jedného sedenia tohto človeka premeniť na inšpirovaného, emočne slobodného a na človeka, ktorý vidí, že táto práca ho má pripraviť a pomôcť mu dosiahnuť to, čo nakoniec dosiahnuť chce.

A pre týchto ľudí sa z práce, ktorá im pred chvíľou stála „v ceste“ stáva práca, ktorá je „na ceste“ a ktorá je ďalším krokom k tomu, aby nakoniec robili to, čo robiť naozaj zbožňujú.

A ich kvalita života sa začína zvyšovať, pretože už nie sú viac emočne ovládaní svojou prácou.

Pravdou je, že to, čo momentálne robíte, robíte z nejakého dôvodu. A keď už to robiť musíte, tak si z toho aspoň niečo zoberte.

Nájdite si v tom niečo pre seba.

Nastaví vás to do oveľa lepšieho emočného stavu, z ktorého si potom môžete vytvoriť akčný plán na to, ako sa dopracovať k robeniu tých vecí, ktoré skutočne zbožňujete robiť.

Tajomstvom je napojiť všetko čo robíte, na vaše najvyššie hodnoty a nájsť si výhody v každej jednej aktivite, ktorú musíte robiť.

V hraní sa na obeť, že musíte zostať v práci, ktorú nemáte radi a v nekonečnom sťažovaní sa aké je všetko zlé – v tom nie je žiadny osobný rozvoj a žiadna odmena pre vás.

V prebraní kontroly nad svojou situáciou…v zameraní sa na výhody, ktoré pre vás vaša súčasná práca má, v napojení vašej súčasnej práce na vaše najvyššie hodnoty a potom pripravenie strategického plánu, ako postupne môžete začať robiť iba veci, ktoré robiť zbožňujete…vtedy začínate preberať kontrolu nad vaším životom.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

  Ďalšie skvelé články:

Pridajte komentár