Milujte vašu prácu alebo nepracujte vôbec

Posted by:

Prečo je to tak, že tak veľa ľudí je ochotných tolerovať prácu, ktorú si neužívajú, len kvôli výplate? Ja si myslím, že je to kvôli tomu, že väčšina z nich jednoducho nevie, aké je to byť skutočne zamilovaný do svojej práce. Ich strach je väčší ako ich sila a tak nikdy nespravia skok do neznáma, aby zistili, aké to je pracovať z lásky namiesto pre peniaze.

Zvážte nasledujúci citát od Chalila Džibrániho z jeho knihy Prorok:

 

“Práca je zviditeľnená láska.

A ak nedokážete pracovať s láskou, ale iba s nechuťou, je lepšie opustiť vašu prácu a sadnúť si pred vchod do chrámu a brať almužnu od tých, ktorí pracujú s potešením.

Pretože ak pečiete chleba s ľahostajnosťou, pečiete horký chlieb, ktorý nakŕmi iba polovicu z hladu človeka.

A ak cítite odpor voči drveniu hrozna, váš odpor vydestiluje jed do vášho vína.

A hoci spievate sťa anjeli a nezbožňujete spievanie, utlmíte uši muža hlasom dňa a hlasom noci.”

 

Preháňa, keď píše, že je lepšie opustiť prácu, ktorá sa vám nepáči a brať almužnu od tých, ktorí si svoju prácu užívajú? Ak viete aké to je skutočne milovať vašu prácu, pravdepodobne toto nebudete vidieť ako preháňanie.

Keď robíte prácu, ktorá sa vám nepáči, pridávate jed do vašej produkcie. Ak je to jediná práca, ktorú ste schopný robiť, lepšie bude , keď nebudete robiť nič. Naplňte si vaše potreby žiadaním o dary, ak musíte,  aspoň nebudete podávať jed ostatným s vaším strachom a odporom.

Ak nedokážete pracovať v stave potešenia, nepracujte vôbec. V opačnom prípade robíte viac škody ako osohu sebe aj ostatným, aj keď máte talent spievať ako anjel. Žiadna suma peňazí nedokáže vynahradiť takýto druh škody.

Rozhodnite sa dnes, že už nebudete vyrábať viac jedu.

Neuspokojte sa s menej, než ste hodný. Vyžadujte od seba, že budete robiť prácu, ktorú zbožňujete – alebo žiadnu. Vaše negatívne emócie tam nie sú na to, aby vás otravovali alebo rozptylovali. Kričia na vás “Toto nie je správne. Musíš robiť niečo iné”. Žiadne množstvo sebadisciplíny alebo popierania nedokáže utíšiť vašu vnútornú pravdu.

Namiesto otočenia sa preč od týchto pocitov strachu a odporu, otočte sa smerom k nim. Postavte sa im čelom. Rozprávajte sa s nimi. Zapisujte si do denníka vašu cestu cez ne. Nalaďte sa a počúvajte ich tak hlboko ako len môžete. Spojte sa s tou hlbšou časťou z vás, pri ktorej ste si priali, že by mohla jednoducho zmiznúť, aby ste tak mohli zapadnúť. Nie ste tu na to, aby ste sa uspokojili, zapadli alebo pracovali pre peniaze. Ste tu na to, aby ste žiarili. A ak nie ste dnes v pozícii, kde môžete skutočne žiariť, jednoducho sa postavte a odíďte. Teraz.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

About the Author:

Pridajte komentár