K úspechu vedie viac ako iba jedna cesta

Posted by:

Nikdy nie je iba jeden spôsob, ako sa dá dosiahnuť úspech.

Pri svojej práci stretávam množstvo ľudí, ktorí sú presvedčení o tom, že k úspechu vedie iba jedna jediná cesta.

Že ak chcú byť bohatí , tak musia robiť iba toto alebo ak chcú byť zdraví, tak musia robiť iba tamto a ak sa im to nepodarí, tak to bude veľké zlyhanie.

Ale rovnako ako keď sa chcete niekam dostať fyzicky…idete do nejakého konkrétneho mesta, môžete si vybrať viac ciest, ktorými sa tam dostanete. Vždy máte na výber.

Ja veľmi rád čítam knihy a môj najobľúbenejší žáner je pochopiteľne motivačná literatúra, ale vždy sa zháčim, keď čítam , ako autor tvrdí, že jeho metóda je jediný spôsob, ako sa dá dosiahnuť úspech.

To je hlúposť.

Pamätajte si na to, že vždy je lepšie mať viac stratégií/ spôsobov ako dosiahnuť úspech. A tie stratégie a spôsoby vždy existujú.

Existuje milión spôsobov, ako dosiahnuť finančnú nezávislosť. Stačí si pozrieť rebríček bohatých ľudí a pozrieť sa na to, čo robia a hneď uvidíte, že každý zbohatol v niečom inom.

Existuje milión spôsobov, ako žiť naplňujúci a zmysluplný život. Ja poznám ľudí, ktorí žijú naplňujúci a zmysluplný život tým, že spravujú financie druhých, iní ho zase žijú tak, že pomáhajú druhým v núdzi, iní zase maľujú, ďalší zase športujú, ďalší zase lozia po horách.

Existuje milión spôsobov, ako byť zdravým človekom. Môžete sa viac hýbať alebo jesť viac ovocia a zeleniny alebo začať cvičiť jogu a vyskúšať alternatívne liečby/ smery.

A existuje tiež milión spôsobov, ako môžete dosiahnuť svoje ciele. Milión nástrojov, ktoré vám v tom môžu pomôcť a milión tipov a rád, ktoré pri tom môžete využiť.

Rovnako ako keď niekam cestujete a jedna cesta je uzavretá a ak sa tam naozaj chcete dostať, neotočíte sa a nejdete naspäť. Nie, nájdete si inú cestu, pretože viete, že do tej destinácie vedie viac ako iba jedna cesta.

Takže čo je pointa tohto článku?

Uistite sa, že je vaša myseľ otvorená aj iným spôsobom, ako dosiahnuť úspech, po ktorom túžite. Zostaňte flexibilný.

Ignorujte všetkých, ktorí sa vás snažia presvedčiť, že existuje jeden spôsob, ako dosiahnuť vaše ciele. Tých spôsobov sú tisíce.

Keď sa vám jeden spôsob nepodarí, nájdite ďalší. A vedzte, že k úspechu vedie viac ako iba jedna cesta.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

  Ďalšie skvelé články:

Pridajte komentár