Dve veci, ktoré vám už nikto nezoberie

Posted by:

Niekoľko rokov dozadu môj mentor Dr. Demartini povedal jednu vec, ktorú si pamätám dodnes…

Počúval som pri práci jednu z jeho nahrávok a zaregistroval som práve tento jeden výrok, ktorý výrazne ovplyvnil môj život.

Povedal: “Existujú iba dve veci, ktoré ti svet nedokáže zobrať. Tvoju lásku a tvoju múdrosť. Môžu ti zobrať ľudí, ktorých máš rád, môžu ti zobrať tvoje peniaze, môžu zobrať takmer všetko, ale nemôžu ti zobrať tvoju lásku a tvoju múdrosť. Zapamätaj si to.”

Spravilo to na mňa veľký dojem, pretože som cítil, že je to pravda.

A tak som sa vydal na cestu zbierania informácií a praktických metód, ktoré by mi umožnili mať väčšiu lásku a múdrosť. Najprv iba pre seba a neskôr, keď som začal čoraz aktívnejšie koučovať, tak aj pre mojich klientov.

Postupne som sa vďaka tomu naučil, ako byť vďačný za veci, ktoré sa vyvíjajú tak ako chcem a ako byť vďačný a objaviť skryté požehnanie za tie, ktoré sa tak ako chcem nevyvíjajú.

Vedel som tiež, že sa musím naučiť manažovať svoje emócie, pretože tie najviac bránia vďačnosti a láske a buď budem manažovať ja svoje emócie alebo ony mňa.

A tak som sa postupne naučil ako premeniť každý pocity krivdy, viny, hanby, žiaľu, straty, smútku, hnevu, frústrácie a strachu na lásku a vďačnosť, čo mi pomohlo zbaviť sa emočnej batožiny a zlepšiť môj život tak, ako sa mi nikdy ani nesnívalo…

…a potom som tieto veci začal zdieľať s mojimi klientmi.

Naučil som sa tiež ako vidieť veci, ktoré sa nediali podľa mojich predstáv nie ako veci, ktoré mi stoja “v ceste”, ale ako veci, ktoré sú “na ceste” a majú ma niečo naučiť.

Začal som premieňať svoje výzvy a problémy na svoje najväčšie príležitosti a hlavne…začal som chápať čo “láska” a “múdrosť” naozaj znamená.

Predtým som nepoznal pravý význam týchto slov.

Väčšina ľudí si pod pojmom láska predstaví ilúziu dokonalého vzťahu, kde ľudia žijú bez konfliktov a bez problémov…šťastne “až do smrti”.

Alebo dokážu cítiť lásku, iba keď sa všetko vyvíja podľa ich predstáv a keď nie, tak majú emočné reakcie.

Ale ako som postupne zisťoval…

Láska je dokonalá rovnováha podpory a výzvy. Poriadku a chaosu, Šťastia a smútku. Dobrého a zlého. Pozitívneho a negatívneho.

Pretože na to, aby sme niečo dosiahli, potrebujeme jednoducho oboje.

Pretože najväčší osobný rozvoj nastáva na hranici medzi dobrým a zlým, medzi výzvou a podporou, medzi poriadkom a chaosom.

Pretože ak by ste boli odmalička iba podporovaný a chránený, bez výziev, tak by ste sa nikdy neosamostatnili a zostali by ste závislý na rodičoch a ľuďoch, ktorí vás vychovávali.

A ak by ste odmalička nedostávali nič iné iba výzvy a prekážky, bez podpory, tak by ste zase neprežili detstvo, pretože by vás nikto nenaučil základné veci potrebné pre život.

Potrebujeme oboje, aby sme rástli. A to je múdrosť. Rozpoznanie, že je to tak.

Múdrosť je okamžité rozpoznanie, že v každej výzve sa skrýva požehnanie, že všetko zlé je do rovnakej miery aj na niečo dobré a múdrosť znamená vidieť, ako všetko, čo sa deje vám alebo okolo vás, sa deje, aby vás to držalo v tejto rovnováhe a posúvalo čoraz viac a viac dopredu.

A že všetko, čo sa vám kedykoľvek stalo, bolo v rovnováhe. Dokonalý mix podpory a výzvy, poriadku a chaosu, šťastia a nešťastia, dobrých zážitkov a zlých zážitkov, aby ste mohli rásť.

Obrovská vnútorná sloboda prichádza s týmto rozpoznaním.

Akonáhle ste okamžite schopný vidieť, že každá situácia sa vám stala a deje z nejakého dôvodu a nemáte už voči nej žiadne emočné reakcie okrem vďačnosti…to je láska.

A tam sa začína múdrosť.

Ak to tak ešte nevidíte alebo necítite, nezúfajte.

Vesmír vás nenechá v štichu a bude vám predkladať jeden zážitok za druhým…dobré aj zlé, pekné aj škaredé, očakávané aj prekvapivé, aby ste túto pravdu nakoniec pochopili.

A ak sa chcete o týchto veciach dozvedieť viac…získať tú múdrosť a to rozpoznanie už teraz…nečakať, či vám to jedného dňa dôjde…

…a ak sa chcete naučiť konkrétne nástroje a metodológie, ktoré vám pomôžu premeniť všetko, čo vám kedykoľvek prišlo do cesty alebo sa vám stalo na vďačnosť a lásku a ktoré vám pomôžu vidieť veci ako “na ceste” nie ako “v ceste”…

…a ak chcete objaviť tú dokonalosť, ktorá bola celý čas vo vás a okolo vás a cítiť, že ani jedna udalosť, ktorá sa vám stala, nebola “chybou” v tejto dokonalosti…príďte na môj transformačný tréning Bod zlomu, ktorý robím na konci marca (25. – 26.3.) v Piešťanoch.

Budete ohromený tým, čo všetko sa tu dozviete a naučíte a aké úžasné transformácie zažijete už počas tohto tréningu. To vám sľubujem.

Kliknite sem a zistite o Bode zlomu viac

P.S. Takmer každý deň ľuďom pomáham získať väčšiu múdrosť a pochopiť, prečo sa im dejú veci, ktoré sa im dejú.

A takmer každý deň s nimi zdieľam overené metódy ako premeniť akékoľvek emočné reakcie na vnútornú silu a ako môžu otvoriť svoje srdce a mať tak zo života oveľa krajší, naplňujúcejší a zmysluplnejší zážitok.

Dovoľte si zažiť a naučiť sa tieto veci aj vy. Nebudete ľutovať.

Kliknite sem a zistite o Bode zlomu viac teraz

P.P.S. A nezabudnite. Múdrosť a láska. To sú dve veci, ktorá vám svet nedokáže zobrať. Pracujte na nich.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

  Ďalšie skvelé články:

Pridajte komentár