Dajte si deň inšpirácie

Posted by:

Cítili ste niekedy nutkanie na chvíľu objavovať úplne iné odvetvie, zručnosť alebo záujem?

Čo je to, čo by ste radi vyskúšali, ak by ste len mali čas? Hudbu? Programovanie? Podnikanie? Chodenie po horách? Nové cvičenie? Iné stravovanie sa? Novú skupinu kamarátov?

Ale potom , samozrejme, sa od toho odhovoríte, však?  Pravdepodobne si poviete veci ako:

Teraz nemôžem začať nič nové.

Musím riešiť príliš veľa iných vecí.

Chcelo by to veľký záväzok, aby som sa s týmto niekam dostal a nemám na to toľko času.

Nie som ešte na ten prechod pripravený.

Nikto vás však nenúti, aby ste sa zaviazali. Záväzok v tomto bode nie je potrebný. Prečo jednoducho neochutnať a neokúsiť vaše nové záujmy? Dajte tomu jeden deň, aby vás to ohúrilo.

Dajte si jeden deň, aby ste objavovali váš nový záujem. Povedzte mu áno na iba jeden deň. A počas tohto dňa mu dovoľte, aby vás navigoval, viedol a presvedčil vás, že sa ho oplatí ďalej objavovať.

Chyťte pero a papier a pokúste sa napísať vašu prvú pieseň. Naspievajte si do telefónu melódiu.  Pravdepodobne to nebude veľdielo, no a čo? Bude to váš jedinečný výtvor.

Nafilmujte nejaké video na vašom telefóne, otvorte si na počítači program na editovanie videí (iMovie, Windows Movie Maker) a vytvorte váš prvý film. Robením sa toho naučíte veľmi veľa.

Choďte do obchodu, kde predávajú veci pre umelcov a povedzte predavačovi, že chcete vyskúšať maľovanie a požiadajte ho, aby vám pomohol kúpiť úplné minimum potrieb, ktoré potrebujete, aby ste mohli počas jedného dňa maľovať. Zoberte si ich domov a celý deň maľujte. Dovoľte, aby cez vás prúdila inšpirácia. Možno ste viac kreatívny než si uvedomujete.

Strávte deň skúmaním a čítaním o úplne novej oblasti – tej, ktorá sa vo vašom živote v poslednej dobe začala viac a viac objavovať.

Choďte von a navštívte obchody, ktoré by ste normálne nenavštívili. Rozprávajte sa s predavačmi. Spýtajte sa ich všetky otázky, ktoré vás napadnú. Staňte sa čo najviac expertom ohľadom nejakej veci ako sa len dá za jeden deň.

Vyskúšajte na jeden deň byť vegánom. Na internete existujú tisíce receptov, ktoré môžete vyskúšať, takže iba použite Google, aby ste ich našli. Spravte si nákupný zoznam, pripravte si rôzne jedlá a majte hostinu.

Prečítajte si niečo o náradí v časti posilovne, ktorú nikdy nenavštevujete. Naučte sa nejaké cviky, ktoré tam môžete robiť. Potom si tam dajte celý jeden tréning. Dá vám to skvelý pocit, že ste niečo dosiahli.

Hrali ste niekedy tenis? Bowling? V dnešnej dobe je to lacné. Choďte a zahrajte si to prvý raz.

Po tomto jednom dni prežitom robením nových vecí budete trošku inou osobou. Budete mať čerstvejšie porozumenie vášho záujmu. A budete v lepšej pozícii odhadnúť a zhodnotiť, či by ste ho radi objavovali ďalej.

Možno jeden deň je všetko, čo potrebujete. Uspokojili ste vašu zvedavosť a objavili ste, že tieto dvere nie sú pre vás. To je dobrý výsledok, keďže sa už nebudete musieť báť týchto rozptyľujúcich nutkaní minimálne niekoľko nasledujúcich rokov.

Možno vo vás ten deň vyvolá veľa ďalších otázok. Okúsili ste to, ale to nestačilo. Chcete viac. V tom prípade si dajte viac dní inšpirácie. Alebo pol dňa počas niekoľkých dní alebo pár hodín počas niekoľkých dní alebo čokoľvek, čo potrebujete, aby ste pokračovali vo vašom objavovaní. Viac sa do toho ponorte.

Možno bol ten deň úžasný – plný rýchleho učenia sa a podporujúci pokrok. Prešli ste cez dvere a objavili ste príjemnú novú cestu. Skvelé! Pokračujte ďalej. Dovoľte, aby vás inšpirácia aj naďalej motivovala.

Čo ak vás nič neinšpiruje? Potom veľmi dobre nepočúvate. Ak nedokážete počuť hlas inšpirácie, znížte hlasitosť všetkého ostatného. Vypnite rozptýlenia ako neustále bzučiaci telefón, seďte potichu sami a dajte si hodinu, aby ste jednoducho počúvali. Rozmýšľajte nad vaším životom, vaším životným štýlom, vašou prácou alebo školou, vašimi vzťahmi, vašimi financiami a vaším telom. Načúvajte vašim myšlienkam. Počúvajte sa , ako rozmýšľate. Všímajte si vaše pocity.

Čo vás postrkuje, aby ste sa zmenili, rástli alebo sa posunuli? Kde si všímate tlačiace alebo priťahovacie senzácie? Kde je nespokojnosť? Kde je sklamanie? Kde je jemná požiadavka, aby ste vyskúšali niečo nové a odlišné?

Možno už máte veľa záväzkov. Možno ste zaneprázdnený. Možno máte nejaké skvelé výhovorky. Napriek tomu dajte vašim inšpiráciám spôsob, ako sa môžu vyblázniť – kúsok po kúsku. Inak do vás budú štuchať…potom vás otravovať…a potom, nakoniec, vás zahltia s ľútosťou.

Dajte inšpirácii deň, aby dokázala, že si zaslúži pozornosť. Otvorte krabicu a nahliadnite dovnútra. Počúvajte, ochutnávajte a objavujte.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

About the Author:

Pridajte komentár