Čo vám bráni zmeniť váš život?

Posted by:

V predchádzajúcom článku ste si mali možnosť prečítať o tom, ako môžete zmeniť váš život.

Rozprávali sme sa o tom, že väčšine ľudí sa život zmeniť nikdy nepodarí, pretože sa nedokážu dostať do bodu zúfalstva alebo inšpirácie – čo sú dva emočné stavy, vďaka ktorým sa vám to môže podariť.

V tomto článku by som sa s vami rád podelil o to, čo ľuďom bráni dostať sa do stavu zúfalstva a inšpirácie, pretože to nakoniec rozhodne, či sa vám to podarí.

Takže čo to je? Prečo sa väčšine ľudí nepodarí dosiahnuť ten bod, kedy sa ich život už nadobro zmení?

Na vine sú 2 veci.

Prvou je myslenie v malom, čo je dôvod, prečo väčšina ľudí nikdy neprebudí inšpiráciu, ktorá by ich nakopla k zmene života.

Stanovíme si malé ciele, v ktorých nie je žiadne nadšenie, žiadny pocit dobrodružstva, žiadna energia…a energia je to, čo potrebujete pri zmene života najviac.

To je dôvod, prečo mojim klientom často odporúčam 10-násobne zväčšiť svoje ciele. Aby začali rozmýšľať vo veľkom, aby prebudili tú energiu, ktorá sa v nich skrýva. Malé ciele a malé vízie to vo vás prebudiť nedokážu.

Jedným z mojich obrovských cieľov je pomôcť 7 miliardám ľudí. Teraz…je pravdepodobné, že sa mi to podarí? To neviem.

Ale už len tá predstava ma dobíja nesmiernou energiou. Nesmiernou inšpiráciou. A prebúdza to vo mne viac potenciálu, pretože musím prísť na spôsoby, ako to dokázať.

Nedávno som pracoval s klientom, ktorý mal ako cieľ zarábať 1500 eur mesačne, ale videl som, že ho to príliš neinšpiruje. Rozprával o tom tak “mechanicky”.

Navrhol som mu, že má na oveľa viac a aby svoj cieľ zväčšil 10-násobne. Zrazu sa začal usmievať. Už len tá predstava ho inšpirovala a dnes je na tej najlepšej ceste, aby sa mu to podarilo.

(Verte alebo nie, faktom je, že je rovnako náročne rozmýšľať nad tým, ako zarábať 1500 eur a ako zarábať 15 000 eur. Tak či tak musíte rozmýšľať a vymyslieť, ako to spraviť. Rovnaký proces pri oboch číslach.)

Takže myslite vo veľkom. Stanovte si ciele, ktoré vo vás vyvolávajú neskutočnú inšpiráciu a energiu. Vo vašom živote sa začnú diať úžasné veci…keď si dovolíte myslieť vo veľkom.

A aj tak niečo dosiahnuť chcete, tak nech už to je niečo veľké.

Takže na to, aby ste sa dostali do stavu inšpirácie…začnite myslieť vo veľkom. 10-násobne zväčšite svoje ciele.

A ešte tú máme zúfalstvo. To je druhá emócia, ktorá môže zmeniť váš život.

Byť tak zúfalý a pritlačený o stenu, že nemáte inú možnosť, len svoj život zmeniť.

Nanešťastie sa väčšina ľudí nikdy do tohto stavu nedostane. Prečo? Pretože spoločnosť nás učí, že by sme “mali byť vďační za to, čo máme.” 

Nechápte ma v zlom. Súhlasím, že by sme mali byť vďační za to, čo máme, ale keď žijete z výplaty do výplaty, ste na mizine emočne a nedarí sa vám v podstate v každej oblasti života…to nie je čas nahorávať si, že “veď je to ok”.

To nie je čas “byť spokojný aj s málom”. To, že deti v Afrike nemajú čo jesť a vy máte, vám tiež nepomáha. Akékoľvek racionálne vysvetlenie vášho stavu to nezlepší.

Musíte si prestať nahovárať, že to, kde ste, je ok a musíte zvýšiť vaše štandardy.

Vaša schopnosť prežiť z mála a uspokojiť sa s málom nie je vôbec obdivuhodná. Je to presne to, čo vám bráni mať niečo lepšie.

Takže buchnite päsťou do stola a uvedomte si, že to, kde ste, nie je vôbec ok. Toto nie je čas byť spokojný.

Toto je čas prebudiť vašu vnútornú silu a zabezpečiť niečo lepšie pre seba, pre svoju rodinu, pre komunitu, pre svet.

Prestať si nahovárať, že je to všetko fajn, je prvý krokom k tomu, aby ste sa dostali do bodu, kedy si poviete A DOSŤ. “Už mám toho po krk.” A to vo vás prebudí dostatočne veľkú silu, aby ste vašu situáciu zmenili.

A ja viem, že je to strašidelné. Nie je to ľahké. Ale stojí to za to.

A stále môžete byť vďačný za to, čo máte…zatiaľ čo pracujete na tom, aby to bolo oveľa lepšie.

Takže toto sú dve najväčšie prekážky, ktoré vám budú brániť zmeniť váš život. Myslenie v malom, pretože vám to neprinesie inšpiráciu a energiu potrebnú na zmenu života a nahováranie si, že “je to ok”, pretože vám to nedovolí sa naštvať a zmeniť to.

Teraz už viete ako na to…dostaňte sa do stavu inšpirácie alebo zúfalstva čo najrýchlejšie a začnite robiť vo vašom živote tie zmeny, ktoré ste vždy chceli. Máte všetko, čo na to potrebujete, takže pustite sa do toho…začínajúc TERAZ. Vy to dokážete.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

  Ďalšie skvelé články:

Pridajte komentár