Čo ste ochotný obetovať výmenou za vaše ciele?

Posted by:

Je 21:30, piatok večer a ja pre vás píšem tento článok.

Toto je čas, kedy je väčšina ľudí buď pred televízorom alebo sú jednoducho doma alebo sa vonku bavia so svojimi kamarátmi.

No ja som ešte stále v práci a po napísaní článku ma čakajú ešte ďalšie úlohy.

Mohol by som byť vonku…akýmikoľvek štandardmi, ktorými sa na to pozriem (za posledných pár rokov sa mi podarili úžasné veci)…si môžem povedať, že by som si to zaslúžil…mohol by som oddychovať alebo by som mohol byť v kine, pozerať televízor alebo čokoľvek iné…

Ale predsa len…som tu…v kancelárii, piatok večer…pomaly noc a ja ešte stále pracujem.

Nehovorím vám to, pretože by som sa tým potreboval chváliť, ale hovorím vám to, pretože sa v tom skrýva pointa.

Takže prečo to robím?

Pretože chápem, že na to, aby som dosiahol svoje ciele, musím pre ne niečo obetovať.

Každý úspešný človek vám môže potvrdiť, že svoje ciele nedosiahol len tak – že mu nepadli len tak z neba, ale musel pre ne niečo obetovať.

V mojom prípade je to čas, zábava a oddych, pretože viem, že tieto veci ma bližšie k mojim cieľom neposunú.

Možno si teraz poviete, že „ale aj oddych a zábava a voľný čas“ by mali mať v živote človeka miesto. Aj tie sú dôležité.

A ja s vami súhlasím.

Ale podľa mňa by mali byť skutočne zaslúžené.

Ak nemáte na účte peniaze a mesiac čo mesiac musíte počítať každé euro, ešte ste si oddych, zábavu a voľný čas nezaslúžili.

Ak ste ešte nedosiahli svoje ciele a nielen pracovné, ale v každej jednej oblasti života, je naozaj čas na zábavu?

Na základe mojich skúseností vidím, že väčšina ľudí nie je ochotná obetovať veci výmenou za svoje ciele.

Poznám množstvo ľudí, ktorí tvrdia, že chcú byť bohatí, no keď sa majú naučiť niečo viac o budovaní bohatstva a investovaní a úrokových mierach a ekonomike a daniach, tak povedia, že to nie je pre nich.

Poznám množstvo ľudí, ktorí tvrdia, že sa chcú posúvať dopredu, no maximálne si kúpia pár kníh o osobnom rozvoji a nikdy hlbšie neinvestujú do svojho vzdelania a ak aj investujú, tak nespravia všetky cvičenia, ktoré sú im odporúčané.

Poznám množstvo ľudí, ktorí tvrdia, že chcú byť zdravší…ale keby sa len nemuseli zriecť tých rezňov a tej pizze a tej sladkej malinovky a keby len nemuseli chodiť cvičiť a iné veci.

Na vašej ceste za úspechom jednoducho neexistuje scenár, kedy by vám vaše ciele len tak spadli do lona.

Keď začnete študovať životopisy ľudí, ktorí sa stali úspešnými, v športe, v biznise, v politike, v duchovnej oblasti…tak téma, ktorá sa bude opakovať znova a znova je, že títo ľudia podstúpili obrovské obety (času, peňazí, úsilia, energie, kamarátov), aby sa stali najlepšími.

Ja som za posledných pár rokov obetoval chodenie von s kamarátmi, pozeranie televízie, dovolenky a iné veci, len aby som sa posunul bližšie k mojim cieľom.

Kým sa ostatní zabávali, oddychovali, oslavovali (neviem čo) a mali voľný čas, ja som poctivo pracoval na svojich cieľoch. To je moja obeta.

Čo ste ochotný pre dosiahnutie svojich cieľov obetovať vy?

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

Pridajte komentár