Čím ťažšie to je, tým viac to musíte zbožňovať

Posted by:

Niektoré ciele sú oveľa náročnejšie ako ste si na začiatku predstavovali. Možno ste vyskúšali všetky jednoduché a očividné spôsoby, ale ten cieľ sa vám jednoducho nechce poddať.

Niekedy musíte urobiť stovky neúspešných pokusov, aby ste našli spôsob, ktorý pre vás funguje skvelo.

Nevzdávajte sa iba kvôli tomu, že ste sa 20-krát netrafili. Môžete mať za sebou už 10% cesty za jedinečným riešením.

Znie to sľubne alebo otravne odradzujúco?

Ak chcete iba konečný výsledok, ale bránite sa náročnosti odpracovania si ho, pravdepodobne to vzdáte už oveľa skôr než vôbec dosiahnete 10% hranicu.

Čo sa týka ťažších cieľov, mali by ste radšej nájsť spôsob každodennej práce, do ktorého sa dokážete zamilovať.

Čo sa týka konkrétnych cieľov, možno budete musieť spraviť stovky pokusov. Nie nevyhnutne kvôli tomu, že si vyžadujú tak veľa experimentovania, ale pretože vy potrebujete všetok ten tréning, aby ste sa stali dostatočne silnými, aby ste uspeli.

Práca môže byť ťažká, ale môžete ju aj tak zbožňovať? Môžete ju zbožňovať nie napriek tomu, že je náročná, ale vďaka tomu, že je náročná? Dokážete sa pozrieť na niečo skutočne náročné a povedať: Zbožňujem, že si pre mňa takou výzvou, pretože už iba to, že sa o teba pokúsim, ma spraví silnejším?

Pokiaľ sa odmietnete zamilovať do každodennej driny, v živote toho veľa nedosiahnete.

Prestaňte sa snažiť spraviť všetko vo vašom živote jednoduchšie. Naučte sa kultivovať húževnaté odhodlanie dosiahnuť akýkoľvek cieľ práve kvôli tomu, že je absurdne náročný.

Ak ten cieľ nie je náročný, pravdepodobne je pod vašu úroveň.

Ak sa naučíte zbožňovať náročnosť, znížite svoj odpor voči cieľom, ktoré si spájate s ťažkou prácou. To prinesie do vášho dosahu viac možností. Označiť cieľ ako „príliš náročný“ ako by náročnosť bola niečo nežiaduce, je rovnaké ako keby ste hovorili, „Nie som pripravený prijať túto túžbu.“

Eliminujte váš odpor voči náročnosti a zistíte, s iróniou, že váš odpor voči náročnosti bola vlastne vaša najväčšia prekážka brániaca dosiahnutiu vášho cieľa.

Čím ťažšie to je, tým viac to musíte zbožňovať.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

About the Author:

Pridajte komentár