Bez hanby, bez strachu, bez viny

Posted by:

Zosúladené túžby sú bez hanby, bez strachu a bez viny. Ak pridáte k vašim túžbam akúkoľvek hanbu, strach alebo pocit viny, jednoducho ich od seba odtláčate preč.

Skvelý spôsob, ako otestovať, či sú vaše túžby zosúladené, je zvážiť ich vyvesiť verejne, niekde, kde ich môže každý vo vašom živote vidieť. Akékoľvek túžby, ktoré nedokáže vyvesiť verejne, odpudzujete.

Ak zažívate akýkoľvek strach, pocit viny, hanbu, obavu, atď. ohľadom vyvesenia vašich túžob na verejnosti (ako napríklad na vašom Facebook profile), potom sa zastavujete od privítania týchto túžob vo vašom živote.

Veľa ľudí sa snaží znásobiť intenzitu svojich túžob vo viere, že sa im vďaka tomu podaria skôr zhmotniť. Ak by som to len chcel dostatočne silno, možno by sa to ukázalo skôr, myslia si. Ale výrazne rýchlejší progres sa dá dosiahnuť tak, že uvoľníte odpor, ktorý máte voči vašim túžbam. Potom sa dokonca aj podceňované túžby môžu rýchlo ukázať.

Ak by ste napríklad chceli mať trojku (sexuálne), pridajte si to na váš Facebook profil. „Veľmi rád by som mal trojku“. Dokážete to spraviť s relatívnou ľahkosťou? Alebo cítite bodavý strach už len pri pomyslení na to, že by ste to spravili? Čoho sa môžete báť? Veď nakoniec ak by ste si už teraz užívali hojnosť trojok vo vašom živote a ľudia okolo vás by o tom vedeli a akceptovali to, nebola by to veľká veda pre nikoho. Bola by to iba vaša normálna, každodenná realita. Takže prečo sa zadržiavať od vstúpenia do tejto reality teraz? Prečo čakať?

Ak dostanete nejakú kritickú spätnú väzbu, použite subjektívny pohľad, aby ste ju interpretovali. Viďte spätnú väzbu ako keby vychádzala z nejakej časti vás a vedzte, že všetok odpor je vnútorný odpor. Rozprávajte sa s kritikmi ak chcete a snažte sa pochopiť ich pohľad na vec. Pozrite sa, či vôbec veríte ich argumentom alebo či vám príde ich uvažovanie plytké a nezmyselné.

Predpokladajme, že niekto odpovie na vašu túžbu „To je čudné“ alebo „Ty chceš iba ľudí využiť.“ Vy sa spýtajte „Čo je čudné na zdieľaní lásky medzi dvoma partnermi, ktorí to chcú?“ a „Ako to môže byť využívanie ľudí, ak všetci súhlasíme, že budeme mať tento zážitok spoločne?“ Ak prídete na to, že kritika v sebe nenesie žiadnu pravdu, môžete ju nechať ísť a vy sa budete cítiť ešte viac v súlade s vašou túžbou.

Na druhej strane, ak sa vám kritika začne dostávať pod kožu, môžete ju využiť, aby vám pomohla prehĺbiť vaše objavovanie. Možno hlboko vo vašom vnútri máte obavy, že vaša túžba sa môže na nejakej úrovni byť s vašimi hodnotami. To vám dáva príležitosť prehodnotiť vaše hodnoty a zistiť, čo je pre vás dôležité a skutočné. Toto je veľmi nápomocný proces, pretože vám pomôže pozdvihnúť vaše hodnoty na viac vedomejšiu úroveň, vytiahnuť ich z bahna spoločenských dogiem.

Strach, hanba, pocit viny a obava ohľadom toho, čo si môžu druhí ľudia myslieť, sú všetko formy odporu. Keď holdujete takýmto pocitom, hovoríte vesmíru „Nie som pripravený prijať túto túžbu, takže prosím, nedovoľ, aby sa mi splnila.“ A vesmír bude držať vašu túžbu mimo vašej súčasnej reality. Vy jej bránite, aby prišla.

Akonáhle necháte ísť tieto formy odporu, to, čo zostane, je pocit privítania. Pozývate vašu túžbu s pocitom pripravenosti, aby ste ju dostali teraz.

Spolu s pocitom privítania tiež zažívate pocit akceptácie. Akceptujete vašu túžbu a všetky jej dôsledky. No tak si z vás vaši kamaráti môžu robiť srandu za to, že obľubujete trojky. No tak si vaša rodina môže myslieť, že ste divný. Ale taktiež budete mať ľudí, ktorí vás budú pozývať do trojky, keďže budú vedieť, že sa vám také veci páčia a to vôbec nie je zlé, keď si môžete užívať nejaké skutočne pekné pozvania. Taktiež si nájdete nových kamarátov, ktorí vás budú akceptovať a budú sa vedieť stotožniť s tou danou časťou vašej osobnosti.

Dostať sa tam sa zdá ako veľká vec. Byť tam zriedkakedy je.

Nenaznačujem, že musíte zavesiť všetky vaše túžby na miesto, kde ich bude každý vidieť, ale naznačujem, že ak to nedokážete spraviť, tak celkom s istotou vyžarujete odpudzujúcu energiu, ktorá marí vaše túžby, prinajlepšom ich spomaľuje, no najpravdepodobnejšie ich úplne zastavuje.

Aké túžby nedokáže oznámiť verejne? Čo skrývate pred vaším šéfom, vašou rodinou, vašimi priateľmi, atď.? Mohli by ste sa jednoducho prestať skrývať? Mohli by ste vidieť príležitosť podeliť sa verejne o vaše túžby ako šancu preniesť sa cez vaše nepotrebné obavy, dovoliť ľuďom vidieť vás, aký skutočne ste a skutočne teraz privítať vašu túžbu?

Ktorý prístup je tu zrelší a uvedomelejší? Skrývať to, čo sa vám páči a čo chcete? Predstierať, že to nechcete? Potichu sa strachovať, čo si o vás môžu druhí ľudia myslieť, keď objavia vaše temné tajomstvá? Alebo bez hanby, bez strachu a bez viny privítať vaše túžby do vášho života hneď teraz?

Chceli by ste radšej chcieť svoju túžbu a nemať ju…alebo ju proste mať?

Dovoľte mi povedať vám, že život je oveľa lepší na tej druhej strane – na strane, na ktorej už svoje túžby máte. Akonáhle sú strach, hanba a pocit viny vypustené, mať vaše túžby je jednoduché. Na tejto strane nájdete lásku, radosť, šťastie, ocenenie a vďačnosť. Spojíte sa s vašimi túžbami oveľa hlbším spôsobom a uvedomíte si, že po celý čas to boli dobré a pozitívne túžby a že iba čakali na to, kým sa s nimi naplno zosúladíte.

Dajte si dar naplno priznať vaše túžby. Čokoľvek to je, čo chcete najbližšie zažiť, dovoľte si to skutočne privítať. Nezáleží na tom, či s tým druhí ľudia súhlasia alebo nie. Nezáleží na tom, či je vaša túžba spoločensky populárna alebo spoločensky veľmi okrajová. Nezáleží na tom, či je to pre vás niečo nové a nie ste si istý, či sa vám to bude páčiť. Vždy si to môžete nakoniec rozmyslieť.

S možnosťou voľby medzi bránením sa niektorým z najkrajších príležitostí a spojení vášho života kvôli hanbe, strachu, pocitu viny a obavám ohľadom toho, čo si budú druhí ľudia myslieť…verzus privítanie a zažitie týchto túžob s otvoreným srdcom, ktorú cestu si zvolíte zažiť teraz?

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

About the Author:

Discussion

  1. Mária Sekeraková  september 10, 2018

    Konečne tomu začínam rozumieť,dopriať si to po čom človek túži by malo byť také samozrejme ako jesť alebo spať.Sme vychovávaní v strachu a obavách a stále je pre nás veľmi dôležité čo si o nás kto myslí a pritom jediné na čom skutočne záleží je len to, či nám to prináša radosť, či pocit šťastia.

    (reply)

Pridajte komentár