Ako si vybudovať silnú pracovnú morálku

Posted by:

Ak ste boli v poslednom čase zaseknutý v rutine lenivosti, tu je pár odporúčaní, ako začať pracovať produktívne.

1. Akceptujte, že veľa výsledkov si vyžaduje tvrdú prácu.

Pripomeňte si jednoduchú postupnosť vecí od rozhodnutia po činy a po výsledok. Tá stredná fáza je miesto, kde sa vyskytuje najviac práce.

Ak nie ste vôbec ochotný pracovať neuveriteľne tvrdo, ak máte odpor voči čo i len predstave, že na seba tlačíte, ak máte až prehnane vyvinutý zmysel pre presvedčenie, že všetko dobré v živote by k vám malo prúdiť s bezstarostnou ľahkosťou, je to super. Prečítajte si v takom prípade tento článok čisto iba pre účel pobavenia sa.

Ale ak ste viac pragmatický realista, ak dokážete rozpoznať, že veľa cieľov je príliš veľkých a náročných, aby sa zhmotnili len tak zo vzduchu, ak dokážete vidieť, že celá pointa zápasenia s väčšími cieľmi je vybudovať zo seba osobu schopnú odvážnych krokov, ak dokážete akceptovať, že vyhýbanie sa akčným krokom celkovo vedie ku stagnácii a hlavne ak ste už unavený z toho, že nedostávate výsledky, ktoré reálne chcete a musíte sa uspokojiť s niečím menej ako chcete, potom snáď dokážete spraviť ten dôležitý skok a akceptovať, že niektoré z vašich cieľov si na ich dosiahnutie budú vyžadovať tvrdú prácu a veľa disciplinovaných, sústredených akčných krokov.

2. Všimnite si, aký pocit vám dáva seba-disciplína verzus lenivosť.

Všimnite si, že práve počas tých chvíľ, keď sa zdisciplinujete, aby ste konali, sa často cítite úžasne – hlavne keď sa dostanete za prvých plus mínus 15 minút. Samozrejme, že je príjemné užívať si konečný výsledok. Ale taktiež si pamätajte, aký je to pocit potlačiť sa za komfortnú zónu a dostať sa do toku akčných krokov.

Aký to bol pocit, venovať tomu extra hodinu navyše? Ísť do práce, keď ste si pokojne mohli odôvodniť extra voľný deň navyše? Nájsť si ten čas na dokončenie dobrovoľného kreatívneho projektu?

Samozrejme, že si to vyžaduje nejakú obetu. Ale čoho ste sa vzdali? Pozerania TV, surfovania na internete a nejakého času, kedy ste mohli len tak ležať na posteli. Čo ste získali za vaše úsilie? Nebol to iba konečný výsledok. Zosilneli ste.

Nekonanie môže byť nekompromisné. Zabíja to vaše výsledky. Vysáva to z vás energiu. Vysáva to z vás nádej.

Sebadisciplína sa vám na druhej strane vracia naspäť so všetkými tými výsledkami a ešte oveľa viac, zahŕňajúc výrazne väčšie šťastie, naplnenie a seba-hodnotu.

3. Prijmite zodpovednosť.

Rozpoznajte, že nikto vás nepríde zachrániť. Nikto vás nebude nútiť do akcie. Musíte to spraviť vy sami.

Lenivé vyhýbanie sa zodpovednosti nie je pre vás. Vy nechcete stagnovať. Vy chcete rast a to si vyžaduje konanie, pohyb a zmenu. Vyžaduje si to spraviť nejaké rozhodnutia a vyraziť.

Nemýľte si lenivosť s ľahkosťou. Z dlhodobého hľadiska lenivosť prináša iba nezmyselné ťažkosti a bolestivé ľutovanie – a právom, keďže vždy budete vedieť, že ste sa mohli vyhnúť tým ťažkostiam, ak by ste naozaj pridali.

Nehádžte toto bremeno konania na niekoho iného. Zostáva to len a len na vašich pleciach a ak už zo žiadneho iného dôvodu, tak aspoň z toho, že ste to vy, kto si vďaka tomu môže preraziť cestu k výsledkom.

4. Začnite váš deň z pozície sily.

Silná pracovná morálka začína s disciplinovanou rannou rutinou. Nenechajte sa prichytiť ako ležíte na chrbte – polozobudený, ako sa ťaháte z postele a lenivo napoly začínate váš deň.

Keď sa zobudíte, vstaňte. Rozhýbte sa a vyrazte. Čoskoro sa to stane vaším návykom. Ak ho ešte nevyužívate, rešpektujte užitočnosť kvalitného budíka. Keď zazvoní budík, vyskočte z postele a najprv sa postavte. Až potom ho vypnite – s nohami pevne na zemi.

Ak sa ráno nedokážete zobudiť s pozíciou sily, napravte vašu nechutnú stravu, ktorá z vás vysáva energiu a motiváciu namiesto toho, aby vás mocne napĺňala palivom.

Začnite každý deň so silným ránom a zvyšok dňa zvykne nasledovať v rovnakom tempe. Hýbte sa so silou a jasným zámerom počas tej prvej hodiny po zobudení. Ovládnite vaše rána. A potom si udržte tento postoj majstrovstva nad vaším časom tak ďaleko do dňa, ako je to možné.

5. Cvičte.

Ak si prezident USA dokáže nájsť v jeho neobyčajne nabitom programe každé ráno 45 minút na cvičenie, vy máte určite čas tiež.

Silné cvičenie vás nabije energiou. Vaše telo je stvorené pre pohyb. Hlavne váš mozog trpí z nedostatku cvičenia, čo vedie k nerovnováham v hormónoch a neurónoch.

Fyzické cvičenie je jedno z najlepších prebúdzačov mozgu. Nedovoľte vašej mysli, aby bola ťahaná nadol lenivým telom.

Ak je pre vás náročné sústrediť svoju myseľ, začnite so sústredením svojho tela.

Spravte si z cvičenia výzvu. Nerobte stále dookola iba rovnaké veci. Pomiešajte to. Prekonávajte sa. Spravte vaše cvičenie intenzívnejšie. Dajte si nielen fyzickú výzvu, ale aj mentálnu.

Prijmite ten úžasný pocit dokončenia niečoho ťažkého každý deň, najlepšie ráno. Začnite váš deň s fyzickým víťazstvom.

Cvičenie nie je iba trénovanie vášho tela. Je to trénovanie vašej mysle – a hlavne vašej sebadisciplíny.

6. Chopte sa skutočnej výzvy ešte pred obedom.

Odštartujte každý pracovný deň s mentálnou výzvou. Nezačínajte s niečím ľahkým a pohodlným. Ponorte sa rovno do náročnej úlohy, ktorej by sa niektorá časť z vás najradšej vyhla. Trénujte sa prijať to, čo je náročné, namiesto odsúvania toho, čo je náročné.

Keď sa vyhýbate náročným úlohám tak, že ich odsuniete na neskôr počas dňa, čoskoro si odôvodníte odsunutie ich na ďalší deň…a potom na ďalší…a potom na ďalší týždeň…a potom si uvedomíte, že toto malé odloženie sa nejako nafúklo na mesiace prokrastinácie.

Vyhýbať sa náročným úlohám v tomto momente znamená vytvárať si návyk odkladania ťažkostí donekonečna. A to nie je spôsob, akým si uplatniť nárok na výhody, ktoré prichádzajú z robenia náročnej práce.

Nebráňte sa náročným úlohám. Prijmite ich ako váš denný tréning odolnosti.

7. Pustite sa do toho.

Prestaňte byť nerozhodný. Prestaňte o tom rozprávať. Choďte a spravte to.

Konanie produkuje rýchlejšie výsledky než rozmýšľanie o konaní. Veľa problémov, o ktorých ľudia donekonečna diskutujú, by mohli byť vyriešené za menej ako 10 minút priameho konania.

Opakované naháňanie sa, aby ste sa pustili do práce vytvára flow a prináša dobrý pocit. Rozmýšľanie o robení (ale nerobenie) produkuje kopy nepotrebných prekážok.

8. Konajte s jasným zámerom.

Keď pracujete, pracujte smerom ku konečnému výsledku, po ktorom túžite. Nekrúťte sa dookola robením bezpredmetnej činnosti, ktorá nevedie ku vašim želaným výsledkom.

Stanovte si jasný zámer. A potom konajte v súlade s týmto zámerom.

Plánujte každý deň dopredu, najideálnejšie na konci predchádzajúceho pracovného dňa. Počas tohto času si pripomínajte váš celkový plán. Ak nemáte žiadny celkový plán alebo nemáte jasné ciele, začnite nad nimi rozmýšľať.

Plánujte svoje dni v súlade so svojimi dlhodobými prioritami. Pri zvažovaní možných vecí, ktoré môžete spraviť, sa pýtajte, na ktorých veciach bude záležať o rok. Naplňte väčšinu vášho času s vecami, ktoré spravíte, od ktorých očakávate, že vyprodukujú dlhodobé zlepšenie.

9. Vytvárajte si disciplinované návyky.

Disciplinované návyky sú tie, ktoré v dlhodobom meradle spravia veľký rozdiel. Ak vám počas nasledujúcich 5 rokov návyk a jeho udržanie neprinesie nič dobré alebo iba málo, prečo ho vôbec udržujete vo vašom živote?

Použite 30 dňovú výzvu, testujte a vytvárajte si nové návyky.

Nesnažte sa prelomiť zlozvyk. Návyk nemôžete nahradiť prázdnotou. Namiesto toho si vyberte lepšie náhrady, ktoré môžete vložiť na miesto tých starých.

10. Najprv práca, potom užívanie si.

Užívanie si je najsladšie, keď je zaslúžené. Rovnako tak spánok. Zaslúžte si váš spánok každú noc tým, že počas dňa pracujete tvrdo na svojich cieľoch. Choďte do postele so sladkým úsmevom úspechu stále na vašich perách.

Zoberte si svoje odmeny. Užívajte si svoj život. Ale najprv si svoje odmeny zaslúžte.

Užívanie si predtým, ako ste si zaslúžili čas na hranie, kradne s užívania si množstvo potešenia. Ak si zbožňujete užívať, tak potom sa uistite, že zbožňujete pracovať.

Keď oddychujete alebo si užívate, nechajte vašu prácu prácou. Neničte obnovujúcu hodnotu nepracovných aktivít tým, že do nich napoly vpustíte prácu.

11. Vyberajte si ľudí okolo seba pozorne.

Čo sa týka vášho spoločenského okruhu ľudí, s ktorými trávite čas, udržujte si vysoké štandardy. Držte sa ďaleko od lenivých, neproduktívnych a negatívne nastavených. Slabý spoločenský okruh ľudí je psychologické väzenie.

Spriateľte sa a združujte sa s tvrdo pracujúcimi, ambicióznymi, úspešnými ľuďmi tohto sveta a čoskoro sa budete rátať za jedného z nich.

12. Nepoužívajte Zákon príťažlivosti ako výhovorku pre vašu lenivosť.

Väčšina fanúšikov Zákonu príťažlivosti sú skvelí v zhmotňovaní – centov.

Želanie si od života niečo viac je nádherné. Pokračujte v tom. Ale rozpoznajte, že vaše vlastné tvrdé a disciplinované pracovné úsilie je často základom pre proces zhmotnenia.

Zákon príťažlivosti funguje najlepšie, keď je každá jedna bunka vašej bytosti v súlade s vašimi túžbami.

Ako v súlade ste, keď sedíte na guači pred televízorom zatiaľ čo chcete, aby do vášho života prišlo viac prosperity?

Ja by som povedal, že vyzeráte oveľa zosúladenejšie, keď počas dňa pracujete tvrdo na spravení vecí, ktorým veríte, že vám pomôžu dosiahnuť vaše ciele rýchlejšie. Ale ak roztrieštite väčšinu vašich dní tým, že spíte dlho, ak strávite hodiny robením úloh s nízkou hodnotou, ktoré ani netreba spraviť a ak finišujete väčšinu vašich dní s tým potupným pocitom, že ste toho mohli spraviť viac a lepšie, tak to nie je zhmotňovanie. To je, že ste lenivý.

Ak sa chcete stať lepším v zhmotňovaní vašich túžob, vstúpte do ťažkostí robenia náročných rozhodnutí. Akceptujte výzvu zostať sústredený vo svete zväčšujúcich sa rozptýlení. Pozrite sa na to, ako ďaleko môžete potlačiť vašu sebadisciplínu. Objavujte čerstvé spôsoby ako vytvoriť a zdieľať hodnotu so svetom.

Ak si myslíte, že ste dobrý v zhmotňovaní, tak potom zhmotnite sústredenosť, vnútorný pohon a sebadisciplínu a zistíte, že vaša schopnosť zažiť to, po čom túžite, sa výrazne zvýšila. Už žiadne sedenie na postrannej čiare dúfajúc v zmeny, ktoré nikdy neprídu.

Zhmotnite silu. Potom ju využite. To je to, po čom naozaj túžite. Nemárnite svoj čas na nehodné krátkozraké zámery, ktoré ak by ste ich dostali, by vás iba oslabili.

Ovládanie silnej pracovnej morálky je nakoniec záležitosťou pretvorenia sa na osobu, ktorá je na činy orientovaná. Veďte vašu cestu osobného rozvoja týmto smerom. Rozhodnite sa, že dorastiete na osobu so silnou a mocnou pracovnou morálkou. Robenie vecí bude pre vás oveľa ľahšie, ak sa dokážete takouto osobou stať.

Môžete si dovoliť stať sa osobou, ktorá tvrdo pracuje? Keď sa vás niekto spýta, či máte silnú pracovnú morálku, dokážete sa vidieť ako poviete bez váhania ÁNO?

A teraz choďte a počas nasledujúcich hodín spravte niečo skutočne náročné.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

About the Author:

Pridajte komentár