Ako robiť všetko zle

Posted by:

Aj keď normálne píšem pre ľudí, ktorí majú záujem zlepšovať svoje životy, som si vedomý toho, že veľa ľudí je odhodlaných vydať sa presne opačnou cestou. Títo ľudia zámerne odmietajú kroky, ktoré by viedli ku merateľným výsledkom. Oni preferujú, keď všetko ide zle – tak dlho ako je to len možné.

Niekedy to zbabrú a nechtiac spravia niečo správne. Zvyčajne sú však schopní veľmi rýchlo sabotovať tieto nechcené úspechy, ale najradšej sú, keď môžu predísť týmto pozitívnym zážitkom, aby sa vôbec udiali.

Ak rátate aj seba do tejto málo uznávanej a málo oceňovanej skupiny, tu sú nejaké odporúčania, ako by ste mohli odvádzať ešte lepšiu prácu v marení úspechu a zaisťovaní absolútneho zlyhania – až kým neumriete.

Zlá cesta

Všímajte si cesty, ktorými sa vyberajú šťastní a úspešní ľudia a týmto cestám sa vyhýbajte.

Uprednostňujte populárne cesty, keďže tie vám pomôžu dosiahnuť pri najlepšom priemerné výsledky a priemerné výsledky by mali bezpečne predísť neželaným pocitom naplnenia.

Najlepšie cesty sú také, ktoré vo vás zanechajú pocit, ako keby ste blúdili v kruhu, až kým nie ste príliš unavený, aby ste kráčali a musíte si odpočinúť.

Cesty, ktoré sú rovné alebo ktorých spád je smerom dole, sú často dobré voľby a tiež zvyknú uspokojiť požiadavku popularity.

Vyhýbajte sa akýmkoľvek cestám, ktoré vedú cez kopce alebo popri horách. Výhľad z hora je znepokojujúci. Smerujte ku terénom, ktoré nemáte radi, keďže neznášať váš život je jednoduchšie, keď neznášate vaše prostredie. A ak sa vám ešte aj podarí stratiť, skvelé.

Zlé tendencie

Spravte si zoznam návykov, ktoré vám vytvárajú najlepšie výsledky a prestaňte s nimi. Nahraďte ich návykmi, ktoré vám zaručujú žiadny pokrok smerom vpred. Ešte lepšie sú návyky, ktoré spôsobujú posúvanie sa smerom vzad. Pozerajte veľa TV. Jedzte fast foodové jedlá. Vyhýbajte sa cvičeniu. Spravte trávenie času na Facebooku vrcholom vášho dňa.

Zlé miesto

Je dôležité žiť na mieste, ktoré vyžaruje „nikam sa nedostaneš“ energiu. Hľadajte miesta, ktoré priťahujú ľudí s priemernými alebo podpriemernými príjmami a uprednostňujte prostredia, ktoré sú tak škaredé, že aj samotný Shakespeare by tam stratil schopnosť tvoriť a písať. Žite s ľuďmi, ktorí vás podporujú, aby ste sa vybrali cestou, ktorú očividne nechcete a žite s vašimi rodičmi čo najdlhšie ako sa dá – to môže byť veľmi nápomocné.

Zlý čas

Nikdy nekonajte, ak si dokážete odôvodniť odklad konania. Zostaňte na postrannej čiare tak dlho ako je len možné a vyhýbajte sa ihrisku tak dlho ako je len možné. Buďte nedochvíľny. Príležitosti nakoniec prejdú popri vás. Pretože ak začnete konať príliš skoro, riskujete úspech.

Zlý dôvod

Ľudia sú povestne zvedaví a skôr či neskôr sa začnú pýtať na vaše plány. Existuje neférový predpoklad, že každý by sa mal venovať zlepšovaniu svojho života, takže sa budete musieť stať dobrým v odrážaní otázok s falošnými odpoveďami. Keď si nakoniec ľudia všimnú váš zdanlivý nedostatok pokroku smerom vpred, zvaľte vinu na externé faktory ako ekonomika, aký neférový je váš šéf, ako sa nedalo ani normálne porozprávať s vašou ex, atď. Ak ľuďom poviete pravdu, môžu sa vás snažiť motivovať, aby ste spravili nejaké zmeny a to vy určite nechcete.

Zlý deň

Ak sa najlepšie cítite, keď vstávate skoro, vstaňte neskoro a vytiahnite sa z postele skôr, ak si najradšej pospíte dlhšie. Počas dňa sa usilujte robiť presný opak toho, čo vás robí šťastnou/ým a produktívnou/ým. Pre väčšinu ľudí je nápomocné nájsť si prácu, v ktorej robia veci, ktoré nemajú radi. Vďaka tomu sa uistíte, že aj keď sa vám podarí užiť si krásne ráno a/alebo večer, hodiny, ktoré strávite v práci, vám zhoršia celý deň – čo zaručí celkovo nepríjemný zážitok.

Zlý týždeň

Spojte dohromady niekoľko zlých dní – jeden za druhým a dokážete si vytvoriť veľmi podpriemerný týždeň – dokonca možno, ak na tom zapracujete, aj rovno zlý týždeň. Je veľmi dôležité, aby ste počas víkendu nerobili nič skutočne posilňujúce – márnite čas lenivosťou, nečinnosťou a nezmyselnou zábavou tak veľmi ako sa len dá. Do pondelkového rána chcete nastúpiť s pocitom čo najmenšej vnútornej sily. Ak si zvládnete udržať pocity stresu, depresie a nudy počas celého týždňa, vyhrali ste. Akonáhle ste uzavretý v takomto vzorci, nerobte nič, čo by ho mohlo narušiť.

Zlá metóda

Poučte sa zo zlyhaní iných ľudí a kopírujte ich. Použite metódy, ktoré sa v minulosti ukázali ako neefektívne – vďaka čomu sa uistíte, že dostanete rovnako mizerné výsledky. Rovnako tak sa pozrite do vašej vlastnej minulosti. Všimnite si, čo vám nikdy nefungovalo a robte to aj naďalej. Ak to nefungovalo vtedy, nebude to naďalej fungovať ani dnes.

Zlá technika

Nebuďte príliš kreatívny a nesnažte sa inovovať. Ak sa dá, kopírujte techniky niekoho iného. Zapadnúť do davu je bezpečnejšie než z neho vytŕčať ako odlišný jedinec. Úspech je jednoduchšie odvrátiť, ak uprednostňujete populárne techniky más – nerobte nič svojrázne. Štýlovosť je príliš blízko k úspechu.

Zlý mix

Uistite sa, že kľúčové ingrediencie, ktoré dávate do svojho života, spolu vôbec nejdú dohromady. Nájdite si prácu, ktorá vám nezarába dostatočne veľa na pokrytie vašich nákladov, aby ste tak nedokázali vyžiť. Do vzťahu si nájdite partnera, ktorý nedokáže vychádzať s vašimi priateľmi. Naplňte vašu kuchyňu s jedlom, z ktorého vám je väčšinu času mierne zle. Udržujte sa mimo rovnováhy.

Zlé gény

Zbavte sa vašej vnútornej sily obviňovaným vašej DNA za vaše problémy. Dovoľte vašich génom, aby slúžili ako definitívna limitácia. Ignorujte pravdu, že z veľkej časti vaše myšlienky určujú, ako sa vaše gény prejavujú.

Zlé konce

Je náročné úplne sa vyhnúť stanovovaniu cieľov, pretože časť z vášho mozgu bude chcieť to prázdno naplniť. Preto toto miesto udržujte zaplnené so pseudo-cieľmi, ktoré sa prisajú na vaše neuróny a efektívne budú brániť skutočným cieľom, aby náhodou do tohto miesta nepadli. Nasledujúce príklady sú overené a fungujú veľmi dobre: zarobiť viac peňazí, mať vzťah, nájsť si prácu, atď. Nedostatok konkrétnosti zaručuje, že prokrastinovať sa bude dať oveľa ľahšie.

Zlé spôsoby

Ak budete niekedy predsa len vtiahnutý do práce na cieli, vyberte si tú najzdĺhavejšiu cestu, aká sa len dá vybrať. Namiesto začatia skutočného biznisu, ktorý poskytuje hodnotu a zarába peniaze, sa udržujte zaneprázdnený so zbytočnou prácou ako napríklad robenie rozruchu okolo dizajnu vášho loga alebo biznis vizitiek. Meňte projekty často, aby ste nikdy nič nedokončili. Vytvorte si ilúziu pokroku bez toho, aby ste spôsobili, že sa zjaví nejaký hmatateľný výsledok.

Zlý plán

Vytvorte si na dosiahnutie svojich cieľov chybné plány – plány, v ktorých by každá inteligentná osoba bola schopná poukázať na množstvo chýb. Uistite sa, že aspoň jeden kľúčový krok si vyžaduje čarovné schopnosti.

Zlé ruky

Vyhýbajte sa tomu, aby ste boli v niečom príliš dobrý. Zručnosť je receptom k úspechu, takže sa udržujte čo najviac nespôsobilý, ako sa len dá. Vyhýbajte sa knihám, audio programom, seminárom a vzdelaným ľuďom. Vaše vzdelanie skončilo už veľmi dávno, nesnažte sa ho vzkriesiť. Nechajte vaše nespôsobilé ruky, aby každým rokom, ktorý prejde, zaostávali viac a viac.

Zlé oči

Používajte pohľad na svet, ktorý vás oberá o vnútornú silu. Vylúčte uhly pohľadov, cez ktoré by váš problém vyzeral príliš ľahko riešiteľný. Ak nafúknete problémy do nadmerných rozmerov, je jednoduchšie zostať zaseknutý. Ak problém vyzerá príliš riešiteľne, môžete mať nutkanie ho reálne vyriešiť a to vás iba zrýchli na ceste za úspechom – zlý nápad.

Zlé odmeny

Určujte si ciele, ktoré od vás očakávajú druhí ľudia, že ich dosiahnete, aj keď vám na nich v skutočnosti nezáleží. Určite majú pravdu všetci ostatní a vy sa mýlite, takže choďte podľa osnovy a predstierajte, že sa vám to páči.

Zlé otázky

Pýtajte sa otázky, ktoré vám v žiadnom prípade nemôžu poskytnúť nápomocné odpovede ako napr. Prečo sa nikdy nedokážem posunúť dopredu? Prečo sú ku mne ľudia vždy tak zlí? Prečo som si nikdy nie istý sám sebou?

Zlé odpovede

Teraz zoberte tieto slabé otázky a napriek všetkému sa na snažte odpovedať. A zbavte sa pritom čo najviac vnútornej sily ako sa dá. Nikdy sa nedokážem posunúť dopredu, pretože som hlúpy. Ľudia sú na mňa zlí, pretože som stroskotanec. Nie som si istý sám sebou, pretože nemám žiadne spoločenské zručnosti.

Zlé pochodovanie

Pochodujte tak, ako určuje niekto druhý, nikdy nie podľa seba. Najlepšia rada, ktorou sa treba riadiť je tá, ktorá prichádza od ľudí, u ktorých sa zdá, že im na vás záleží, ale ktorí sú príliš nekompetentní, aby vedeli o čom rozprávajú. Vyhľadávajte rady ohľadom zdravia od obéznych fajčiarov. Zvážte finančné rady od ľudí, ktorí si dokážu len tak tak zaplatiť svoje vlastné účty. Rodinní príslušníci sú často skvelá voľba pre takéto rady.

Zlá spodina

Pravidelne trávte čas s rozčarovanými stroskotancami a povýšte ich na status kamarátov. Alebo ešte lepšie, sľúbte im vernosť ako skupine vašich rovesníkov. Ak niekto ukáže čo i len najmenší náznak ambície alebo inteligencie, obviňte ich, že sú blázni a buď ich otupte dostatočným množstvom alkoholu alebo ich vykopnite z vašej skupiny. Otvorene vítajte nových členov, ktorý preukazujú svoju obratnosť v sarkazme a ktorých zbierka videohier dokáže pokojne súperiť s tou vašou.

Zlá energia

Udržujte vaše vnútorné naladenie zámerne mimo súladu so šťastím, úspechom a naplnením. Kedykoľvek máte príležitosť, vizualizujte zlyhanie. Keď sa cítite naštvaný, znásobte vašu zlosť. Keď sa cítite smutný, vykŕmte tento smútok až do skleslej stuhnutosti, ktorú môžete natiahnuť na týždne. Často majte obavy. Vedzte, že veci vo vašom živote idú vždy dole brehom.

Zlé znamenia

Rozhodnite sa, že ste už skonzumovali dostatočný počet veľkých káv na to, aby sa vaše driemajúce mentálne schopnosti konečne prebudili. Vysvetlite si každú prichádzajúcu sms-ku ako znamenie, že ste na správnej ceste, hoci jediní ľudia, u ktorých sa zdá, že im záleží na tom, že existujete, sú rovnako stratení ako ste vy. Vysvetlite si zdanlivý nedostatok pokroku smerom vpred v akejkoľvek merateľnej oblasti vášho života ako duchovný rast. Vnútorný rast je vždy neviditeľný.

Zlá intenzita

Vysedávajte na gauči pred televízorom 28 dní z 30-tich a myslite si, že vstať o 7:00 je vrchol vašich ambícií. Potom to nasledujte so 48 hodinovým záchvatom mánie, kedy každému, komu môžete, porozprávate o inšpirujúcom nápade, ktorý nikdy neaplikujete. Rozohnite sa raz za mesiac motivujúcim rozhovorom a potom sa vráťte do pohodlného komfortu nič-nespravenia.

Zlá melódia

Spôsob, akým poznáte, že ste na správnej ceste k mizérii je, keď počúvate pieseň vášho života a všetko, čo dokáže vnímať je disharmonický hluk, kde všetko znie rozladene a mimo melódie. Ak niečo začne fungovať a vy začnete počuť niečo, čo sa podobá na hudbu, zistite, čo vytvára tieto nepríjemné súzvuky a pokazte to.

Zlý príliš dlho

Ak už teraz aplikujete väčšinu vecí uvedených vyššie, nemusíte sa obávať, že by úspech, šťastie a naplnenie nakazilo vašu bezútešnú existenciu. Môžete relaxovať a robiť všetko ako doteraz. Držím palce!

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

About the Author:

Pridajte komentár