9 znamení, že je čas na zmenu

Posted by:

Nikdy nie je príliš neskoro alebo príliš skoro dostať sa tam, kde ste schopní sa dostať. Neexistuje žiadny časový limit, môžete jednoducho začať a skončiť kedykoľvek chcete. Môžete sa zmeniť alebo zostať rovnakí. Môžete si z vášho života zobrať to najlepšie alebo naopak to najhoršie.

Je to len na vás, tak si radšej zoberte to najlepšie. Robte veci, ktoré vás posunú ďalej. Cíťte veci, ktoré ste ešte nikdy predtým necítili. Trávte čas s ľuďmi, ktorí vám pomáhajú rásť. Žite život, na ktorý môžete byť pyšní. A ak zistíte, že nie ste, majte odvahu spraviť zmenu.

Ako poznáte, že je čas na zmenu? No tak, že…..

 1. Strach vám bráni posúvať sa dopredu. – Uvedomte si, že strach je tá najhoršia vec, strach je váš skutočný nepriateľ. Takže sa postavte, dostaňte sa z toho búrlivého počasia skutočného sveta a kopnite váš strach tak silno ako len viete. A najlepšie do hlavy. Pozrite sa vášmu strachu do očí a potom ho prevalcujte. Prejdite rovno cez neho. To je prvý krok. Pretože človek, ktorý prekonal svoj vlastný strach sa nemá čoho báť.
 2. Pristihnete sa, ako sa kŕmite negativitou. – Vo vašom vnútri bude vždy existovať neľútostný boj medzi dvoma hladnými silami. Jedna je negatívna – hnev, závisť, žiarlivosť, chamtivosť, klamstvo a nenávisť. Druhá je pozitívna – láska, radosť, mier, nádej, súcit, dobro a pravda. Sila, ktorá vyhrá je tá, ktorú budete kŕmiť najviac.
 3. Vaša myseľ je všade, ale nie práve tu a práve teraz. – Niektorí ľudia veria, že minulosť je nekonečná, budúcnosť je nekonečná a prítomnosť je iba jeden moment. Ale pravdou je, že minulosť je iba moment, že budúcnosť je iba moment a prítomnosť je nekonečná. Uistite sa, že žijete tu a teraz a z každého momentu si beriete čo najviac. To je skutočný život.
 4. Nútia vás, aby ste boli niekým iným, než sám sebou. – Niektorí ľudia nebudú mať radi, keď budete sám sebou. Vždy budú radšej s osobou, akou si predstavili, že ste.  Takže keď odmietnu skutočných vás, ignorujte ich.  Pretože čo robí šťastnými vás, nie je to isté, čo si oni myslia, že vás spraví šťastnými. Nezavrhnite pravdu. Nebojte sa vašej jedinečnosti.  Nežite v ich názoroch. Rozhodnite sa, že vám viac záleží na vás a že nie je nič zlé na tom, keď ste sám sebou.
 5. Máte pocit, že súperíte proti každému okolo vás. – Nesúperíte s nikým iným, ako so sebou samým. Súťažíte vo vašom vlastnom závode. Nepotrebujete hrať tú hru, keď sa snažíte byť lepší, výkonnejší a stabilnejší ako každý okolo vás. Zamerajte sa radšej na to, aby ste zlepšili – aby ste boli lepší, než ste boli včera. Toto je postoj, ktorý vás oslobodí a nasmeruje vás k úžasnému osobnému rastu.
 6. Vzťah vám prináša depresie. – Nemôžete zmeniť všetkých okolo vás, ale môžete zmeniť ľudí, s ktorými trávite čas. Žiadny vzťah nie je hodný depresií a nešťastiu. Niekedy je jednoducho treba vymazať všetky správy, vymazať číslo a pohnúť sa ďalej. Nemusíte zabudnúť na to, čo ste s nimi zažili a kto tí ľudia boli, ale musíte akceptovať, že už to nie sú tí istí ľudia.
 7. Cítite sa znudení. – Nehovorte, že sa nudíte. Je to zbytočné. Žijete v obrovskom svete, z ktorého ste videli iba malý kúsok a vyskúšali ešte menej. A dokonca aj vaša myseľ nepozná hranice – môžete s ňou ísť kamkoľvek chcete, do hĺbok, ktoré si nikdy predtým neobjavovali. Rozumiete už? Fakt, že ste živí, je niečo úžasné, takže nemáte žiadne právo povedať, že sa nudíte. Ak sa naozaj nudíte, tak viete, že je čas niečo zmeniť.
 8. Bránite sa zmene. – Zmena nie je časť procesu. Zmena je proces. Zlé správy: nič nie je navždy. Dobré správy: nič nie je navždy. Takže, vyhnite sa polemizovaniu, čo sa stane, keď sa zmeníte a čo ak toto a čo ak tamto. Proste sa zmeňte.
 9. Iní ľudia za vás píšu váš príbeh.  – Váš život je príbeh a vy hráte hlavnú rolu. Každý a myslím tým úplne každého, hrá iba vedľajšiu rolu. Vaši rodičia, váš šéf a každý cudzí človek, ktorého stretnete na ulici – všetci hrajú iba vedľajšie role. A teraz sa zamyslite nad tým, do akej miery môžu ovplyvniť váš príbeh? Asi viete, že vedľajšie role môžu byť skvelé, ale existujú iba preto, aby pomohli posunúť príbeh dopredu. Takže, ak spravíte chybu, pokojne sa cíťte zahanbene, ponížene, ale nestresujte. Zasmejte sa nad tým. Vy hráte hlavnú úlohu. Vy ste hviezda. Ani jedna osoba nemá silu vystresovať vás, pokiaľ im to nedovolíte. Uvedomte si to a pohnite sa ďalej. Znova opakujem, že toto je váš príbeh. Žite ho tak, ako ho chcete žiť a nedovoľte, aby za vás niekto písal ďalšie kapitoly.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

  Ďalšie skvelé články:

Discussion

 1. Andrej  september 17, 2013

  Celkom pravda a súhlasím. Ale toto všetko je potrebné vykričať osobne ľuďom, ktorých niečo takéto ani len nenapadne. A možno by zišlo trocha viac konkretizovať niektoré prípady, pretože ľudia si vždy nájdu výhovorku aby nemuseli pre svoj osobnostný rozvoj spraviť nič. Pekná stránka, len tak ďalej len by to chcela niečo praktickejšie ako články.

  (reply)

Pridajte komentár