9 vecí, nad ktorými by ste sa mali zamyslieť predtým, než to vzdáte

Posted by:

Ak sa cítite, ako keby ste boli na konci cesty a už nemáte kam ísť, uvedomte si, že si klamete. Uväznili ste sa vo svojej vlastnej mysli tým, že ste si povedali nesprávne porážajúce príbehy – príbehy o tom, ako by mal vyzerať váš život, čo ste už dávno mali dosiahnuť a ďalšie podobné.

Tým, že ste to spravili, ste vo vašej hlave vytvorili malý priestor a začali ste veriť, že by to tak naozaj malo byť a že je to váš skutočný život.

Ale to nie je pravda. Žijete v obrovskom svete s nekonečne veľa destináciami. Doprajte si moment a pripomeňte si to. Choďte von. Pozrite sa na oblohu a na oblaky. Toto je miesto, v ktorom skutočne žijete. Nadýchnite sa a potom sa znova pozrite na vašu súčasnú situáciu.

Tu sú veci, na ktorými sa potrebujete zamyslieť predtým, než to vzdáte:

Nikdy nezlyháte, pokiaľ ste spokojní so svojim zlyhaním

Zlyhanie nie je padať dole, zlyhanie je zostať dole, keď máte možnosť postaviť sa. Niekedy budete musieť zlyhať aj tisíckrát predtým, než konečne uspejete. To znamená, že ste v skutočnosti ešte nezlyhali, iba ste našli veľa spôsobov, ako to nejde.

Takže nechyťte sa do pasce svojich pár zlyhaní, pretože sa môže stať, že zmeškáte každú novú príležitosť, ktorá okolo vás pôjde. Všetky vaše nápady, ktoré nefungujú, sú jednoducho nevyhnutné kroky na ceste za tým jedným nápadom, ktorý nakoniec fungovať bude.

Ako raz povedal Winston Churchil : „Úspech nie je finálny, zlyhanie nie je fatálne, je to odhodlanie pokračovať, čo sa skutočne ráta.“

Dôležité je to, čo ste sa naučili

Život vám zakaždým ponúkne druhú šancu – volá sa zajtra. Ale táto druhá šanca pre vás neznamená vôbec nič, ak ste sa nepoučili z udalostí, ktoré sa vám stali dnes. Musíte si priznať svoje problémy a získavať z nich silu a smiať sa na svojich chybách a poučiť sa z nich.

Dostať v živote druhú šancu, je o tom, dať samému sebe príležitosť vyrásť zo svojich minulých omylov a zlyhaní. Je to o učení sa za pochodu ,o pomalom upravovaní vášho postoja ku pozitívnejšiemu mysleniu a o úsilí vyvinutom smerom k budúcim možnostiam.

Ťažké časy sú súčasťou  životnej prirodzenej rovnováhy

Život žije, život umiera. Život sa smeje a život plače. Život sa vzdáva a život skúša ďalej. A život vyzerá v každého očiach rôzne. Skutočnosťou je, že kým ste boli, kým ste teraz a kým sa stanete sú tri úplne odlišné osobnosti.

A ako tak postupne vyrastáte z osoby, ktorou ste boli včera, snažte sa vidieť životné výzvy zo správneho uhla. Počúvajte životnú harmóniu a uvedomte si tú delikátnu rovnováhu. Uvedomte si, že život je ako hra na klavír. Biele klávesy tvoria vaše šťastie a čierne klávesy tvoria vaše problémy.

Ale pri vašom životnom putovaní si musíte vždy pamätať, že aj tie čierne klávesy vytvárajú skvelú hudbu.

Bolesť vám pomáha rásť

Niekedy sa veci musia zmeniť, aby ste zmenili vy. Niekedy sa musíte proste zastaviť, aby ste boli schopní nahliadnuť do vášho vnútra a videli ste, aká ohromná sila sa vo vás skrýva. Niekedy musíte spraviť pár chýb, aby ste mohli získať múdrosť. Niekedy musíte prekonať bolesť srdca, aby ste mohli znova začať svoje srdce nasledovať.

Úspech je spôsob života

Nedovoľte, aby sa vaše problémy stali vašou identitou. Nie všetko vo vašom živote pôjde tak, ako očakávate. To je dôvod, prečo potrebujete opustiť vaše očakávania, žiť v prítomnosti, pohybovať sa “s prúdom“, než radšej proti nemu.

Pripomeňte si, že je absolútne v poriadku nebyť dokonalý. Úspech nie je niečo, čo dosiahnete, ale sú to veci, ktoré sa naučíte a to, ako rastiete, zatiaľ čo čelíte životným realitám – je to spôsob žitia a bytia.

Môžete si vybrať inak

Rozdiel medzi horou a krtovým kopčekom je uhol pohľadu. A zvyčajne jediná vec, nad ktorou máte v živote kontrolu, je práve uhol pohľadu.

Nezáležiac na tom, čo sa vám stane, vy kontrolujete, aký význam dáte veciam a ako sa rozhodnete konať na základe významu, ktorý ste tým veciam dali. Rozhodnite sa reagovať spôsobom, ktorý motivuje šťastie, lásku alebo odpúšťanie, dokonca aj keď okolnosti robia vaše rozhodnutie veľmi ťažkým.

Nemalo by to byť ľahké

To, že nie ste tam, kde chcete byť už dnes, neznamená, že sa tam jedného dňa nedostanete. Znova si uvedomte, že život je pripútaný dlhodobému odhodlaniu. Úspešní ľudia sa hnú ďalej a znova to skúšajú. Spravia veľa chýb, ale nevzdajú to.

Ak sa veci vo vašom živote nedejú tak, ako by ste chceli, je to v poriadku. Znamená to iba, že ešte nenastal ten správny čas.

Životné prekážky existujú nie je preto, aby vás držali von z hry, ony existujú preto, aby ste dostali šancu ukázať, ako veľmi niečo chcete. Existujú preto, aby zastavili ľudí, ktorí to nemyslia tak vážne, ako to myslíte vy.

Zjednodušujte, zjednodušujte, zjednodušujte

Ako všetky úžasné veci, aj život je pomerne jednoduchý. Jeho jednoduchosť sa dá nájsť nie v tom, z akého mála dokážete vyžiť – to je chudoba  – ale ako efektívne dokážete poraziť tie najväčšie ťažkosti. Pamätajte si, že najväčšia múdrosť v živote pozostáva z toho, že sa zbavíte všetkých nepotrebných vecí.

Vaše najdôležitejšie nápady a úspechy sa stanú geniálnymi v ich jednoduchosti. Jedného dňa nájdete tie správe slová, správne rozhodnutia a správne riešenia, ktoré vás povedú k víťazstvu a ktoré budú oveľa jednoduchšie, ako sa zdajú byť teraz.

Život je stále dobrý

Možno ste už zažili lepšie dni, ale možno ste prežili aj tie horšie. Možno nemáte všetko to, čo ste chceli, ale máte všetko to, čo potrebujete. Zobúdzate sa s pár ťažkosťami a bolesťami, ale zobúdzate sa. Váš život nemusí byť dokonalý, ale stále je dobrý. A najlepšie je, že po vašej ceste prichádza ešte viac dobrých vecí, stačí sa len vybrať smerom k nim.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

  Ďalšie skvelé články:

Discussion

 1. Dušan Kadlec  august 12, 2013

  Jedna veľká životná pravda hovorí, že: “Aj keď život nie je ľahký a jednoduchý, stále je to dar”.

  Aj keď sa nachádzame v akokoľvek nehostinnej situácii, musíme sa opäť postaviť na nohy a začať bojovať :).

  Iba tak si dokážeme zariadiť život, aký sme vždy chceli.

  (reply)
  • zuzana  júl 10, 2015

   Ďakujem za komentár, súhlasím s tebou :-)

   (reply)
 2. slnecnica3  január 4, 2014

  Ale kazdy nie je taky silny, aby stale bojoval, ked stale iba prehrava a nedari sa mu.

  (reply)

Pridajte komentár