9 vecí, ktoré vám môžu brániť dosiahnuť vaše ciele

Posted by:

Ako často zdieľam s účastníkmi mojich seminárov, existuje iba 9 vecí, ktoré vám môžu brániť dosiahnuť vaše ciele.

Iba 9.

Sú to buď informácie, zručnosť, presvedčenie, zdravie, iní ľudia, motivácia, čas, peniaze alebo strach.

Toto je 9 najčastejších vecí, kvôli ktorým ľudia nedosiahnu svoje ciele.

Poďme si v krátkosti povedať o každej jednej z nich:

Informácie – Chcete dosiahnuť cieľ, ale jednoducho neviete AKO. Nemáte potrebné informácie, aby ste pokročili smerom vpred.

Napríklad je vaším cieľom dosiahnuť finančnú nezávislosť, ale chýbajú vám potrebné informácie o tom, ako by sa to dalo.

Zručnosť – Môže vám chýbať konkrétna zručnosť a tá vám bráni, aby ste dosiahli svoje ciele.

Povedzme, že chcete, aby sa vaša služba dostala ku čo najviac ľuďom, ale chýba vám zručnosť marketingu alebo predaja. To bude výrazne obmedzovať vaše možnosti.

Presvedčenie - Toto je veľakrát staré dobré „Aj by som to spravil, ale na Slovensku takéto niečo fungovať nebude.“ Alebo „sa to nedá.“

A tak ani nezačnete pracovať na tom, aby ste dosiahli vaše ciele. Alebo „ak by ma len všetci okolo mňa podporovali, tak by som bola oveľa úspešnejšia“.

Niektoré presvedčenia, ktoré sme za posledných pár rokov spoločne s klientmi u nich odhalili , boli naozaj toxické a sabotovali akékoľvek ich úsilie.

Zdravie – Nedostatok energie, nedostatok vitality, zdravotné problémy. Tie vás môžu obmedzovať a brániť vám dosiahnuť vaše ciele.

Väčšina ľudí zabúda na to, aké dôležité je udržovať si pevné zdravie a žiť zdravo a potom ich to dobehne a bráni im to dosiahnuť ich ciele.

Iní ľudia – Negatívne okolie. Manipulujúci partner, ľudia, ktorí sa okolo vás hrajú na obete a vysáva to z vás energiu. Toto všetko vám môže brániť dosiahnuť vaše ciele.

Tu najčastejšie s ľuďmi pracujem na posilnení ich psychiky a vnímania týchto ľudí. S inými ľuďmi, akíkoľvek sú, sa dá skvele vychádzať, ak máte správne vnímanie.

Motivácia – vstať ráno z postele. Ísť a pracovať na vašich cieľoch. Mať dostatok energie, aby ste spravili všetko, čo je potrebné.

Veľa ľudí trpí nedostatkom vnútornej a aj vonkajšej motivácie a to im bráni spraviť a dokončiť tie veci, ktoré si určia.

Čas – Keď nemáte dostatočne veľa času, aby ste pracovali na vašich cieľoch.

Keď musíte chodiť do práce a potom sa starať o domácnosť a máte ešte ďalšie povinnosti a na vaše ciele vám, zdá sa, nezostáva čas.

Peniaze –A ich nedostatok. Keď je vaším cieľom nový dom alebo nová záhrada alebo cestovanie po celom svete a nemáte potrebné zdroje, aby ste to uskutočnili. To vás môže limitovať celý život.

Strach – z odmietnutia, z kritiky,zo zlyhania…strachy môžu v našej hlave (a vzápätí v našom živote) narobiť riadnu spúšť. A keď kontrolujú ony vás a nie vy ich, tak vám strachy môžu výrazne brániť dosiahnuť vaše ciele.

Takže toto je 9 vecí – 9 prekážok, ktoré vám bránia dosiahnuť vaše ciele. A zo skúseností a z práce so stovkami klientov viem, že aj vy máte aspoň jednu (ak nie viac) z týchto 9 vecí.

A kvôli tomu ste ešte nedosiahli svoje ciele a nežijete život, ktorý by ste zbožňovali.

Teraz ak by ste sa radi naučili, ako raz a navždy prekonať každú jednu z týchto prekážok a premeniť ich na palivo…na veci, ktoré vás budú posúvať dopredu…

Ak si chcete získať potrebné informácie, nové zručnosti, mocnejšie presvedčenia, návod na pevnejšie zdravie, nový pohľad na iných ľudí (taký, kde nimi nie ste ovplyvňovaní), návod ako získať viac motivácie, času, peňazí a zbaviť sa strachov, ktoré vás limitujú…

Na konci marca 25. – 26.3. robím v Piešťanoch môj nový, veľmi praktický transformačný tréning Bod zlomu, kde sa budem s účastníkmi sústrediť presne na to.

Podelím sa s vami o nástroje, stratégie a metodológie, ktoré posledných 7 rokov využívam pri práci so svojimi klientmi a ktoré fungujú dokonale.

A pomáhajú ľuďom prekonať každú jednu z týchto vecí.

Poďte a zistite o tomto novom transformačnom tréningu viac.

A aby som to pre vás spravil ešte lepšie, pridal som tam aj pár bonusov úplne ZADARMO.

P.S. A zajtra odo mňa čakajte ďalší článok.

Budeme sa rozprávať o tom, ako sa týchto 9 vecí – prekážok niekedy zvykne zmeniť na výhovorky, ktoré ľuďom celý život bránia dosiahnuť ich ciele a ako ich premeniť z výhovoriek na prekážky, aby ste ich mohli prekonať.

Ale zatiaľ…kliknite sem a zistite viac o mojom novom tréningu Bod zlomu tu. Budete ho zbožňovať a získate z neho obrovskú hodnotu.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

  Ďalšie skvelé články:

Discussion

Pridajte komentár