9 rozhodnutí, ktoré ste už dávno mali spraviť

Posted by:

Ako sa tak pohybuješ cez život rýchlosťou svetla, je veľmi ľahké prehliadnuť základné veci – jednoduché, dobré rozhodnutia, ktoré robia tvoj život oveľa ľahším.

Nezáležiac na pokroku a raste našej spoločnosti – s novými technológiami, schopnosťami a ideálmi – sa základy v živote veľmi nezmenili.

Stále sa oplatí byť slušný a milý, oplatí sa byť otvorený novým možnostiam, využiť najviac z toho, čo máme, pracovať tvrdo pre to, v čo veríme, stáť hrdo a poučiť sa z našich chýb, keď niečo nefunguje tak, ako má atď.

Ak to ešte nerobíte, tak ste čakali až príliš dlho.

Je najvyšší čas….

Byť prítomný

Byť kompletne prítomný je nesmierne dôležité – byť aktívne tu a teraz pre samého seba a pre tých, ktorých milujete. Našťastie je veľmi ľahké docieliť to.

Úplne jednoducho sa proste párkrát zhlboka nadýchnite, venujte pozornosť svojmu dýchaniu a rozmýšľanie a plánovanie si nechajte na inokedy.

Vráťte sa tam, kde práve ste, nadychujte sa, vydychujte a usmievajte sa. Práve ste tu, v tomto momente, ktorý tak často voláme „Život“, čo je vlastne sám o sebe zázrak, ktorému sa oplatí venovať pozornosť.

Nechajte minulosť minulosťou

Správate sa, akoby to bolo vy proti celému svetu, ale v skutočnosti ste to iba vy proti sebe samému. Stanete sa väzňom svojej vlastnej mysle, ak sa budete utápať v bolestiach minulosti.

Namiesto toho radšej buďte slobodní. Ak ste dostatočne odvážni na to, aby ste povedali „zbohom“, život vás vždy rád odmení s novým „Vitaj“. Verte si a poctivo ukladajte jednu nohu pred druhú.

Robte vedomé voľby

Všetky voľby, ktoré ste vo svojom živote spravili, vás priniesli práve na tento blog a do tohto dňa. Kde chcete ísť ďalej?

Z cesty, ktorou ste kráčali v minulosti, ste sa naučili veľa vecí, určili ste si konkrétne ciele a konkrétne spôsoby, ako tráviť svoj čas. Aké príležitosti vás najviac zaujímajú teraz?

Život sa vám nestane, život sa stane kvôli vám – život je to, čo si vyberiete, že budete robiť, o čom budete rozmýšľať a čo vytvoríte v každý jeden moment. Tak čo si vyberáte? Práve teraz je vaša životná príležitosť.

Tvrdo pracujte pre vaše šťastie

Môžete pokojne plakať. Extrémne šťastní ľudia tiež plačú. Dôvod, prečo sú šťastní je ten, že pochopili, že nešťastné momenty sú dočasné.

Namiesto toho, aby ich tieto momenty stiahli na dno, aby ich ovládlo sklamanie zo zlyhania alebo ťarcha odmietnutia, toto všetko ich poháňa dopredu.

Motivuje ich to spraviť pozitívne zmeny, ktoré ich posunú dopredu. Pretože si uvedomili, že šťastie NIE JE dočasný stav mysle. Je to životná voľba, ktorá si vyžaduje ochotu pracovať aj cez slzy a robiť to, čo treba spraviť, aby bol zajtrajšok lepším dňom.

Začnite konať

Nedovoľte, aby vás to, čo nemôžete robiť, zastavilo od robenia toho, čo robiť môžete. Už žiadne výhovorky, žiadny zbytočne premárnení čas. Tento moment je rovnako dobrá príležitosť ako každá iná, stačí len začať robiť to, čo je najdôležitejšie.

A začnite presne tam, kde ste teraz. Robte to, čo dokážete a s tým, čo máte teraz. Prestaňte príliš dlho rozmýšľať a začnite konať.

Robte malé detské kroky

Malý posun dopredu veľakrát zaberie iba pár minút a tieto malé posuny sa postupne začnú hromadiť. Iba pár sekúnd vám potrvá, kým spravíte dobrý skutok a tento dobrý skutok môže zmeniť svet ľudí, ktorí žijú okolo vás.

Iba malá zmena v postoji človeka je treba na to, aby si ten človek mohol vybudovať pozitívny pohľad na život a trocha pozitivity je to, čo umožní, aby sa udiali veľké veci.

Vybudujte si návyk dosiahnuť malé pozitívne zmeny ako už spomínané a čoskoro sa váš život premení na úžasné úspechy, ktoré sa predtým zdali mimo dosah.

Zastavte negatívne súdenie

Nehovorte, ak to nie je niečo milé, hovorte iba tie slová, ktoré znamenajú dobro. Nepozerajte len na chyby ostatných, pozerajte aj na to dobré, čo je v ľuďoch.

Nepočúvajte všetkému, čo vám povedia o ostatných, pretože nie všetko je pravda. Buďte opatrní pri súdení niekoho, pretože vôbec nepoznáte, čím si ten človek prechádza. Namiesto toho buďte pozorní – zistite, prečo žijú spôsobom, akým žijú.

Každá jedna osoba v tomto života má niečo, čo vás môže naučiť a keď to dokážete akceptovať, otvoríte sa skutočnému načúvaniu a učenia sa.

Dajte si väčšie zásluhy

Čo ak by ste si začali pripisovať väčšie zásluhy? Čo ak, pre dnes, by ste si vybrali presvedčenie, že máte dostatok, že ste dostatok a že ste už prišli dostatočne ďaleko a niečo znamenáte?

Čo ak by ste sa rozhodli veriť, že ste dostatočne silní, múdri, milí a milovaní, aby ste sa v živote pohli ďalej?

Čo ak by ste pri západe slnka uverili tomu, že ste dnes odviedli veľmi dobrú prácu? A čo ak by ste sa zajtra ráno rozhodli, že tomu celému uveríte znova ?

Oceňte ten dobrý život, ktorý máte

Tajomstvo dobrého života je venovať viac pozornosti začiatkom než koncom. Tak veľa ľudí rozpráva, že chcú nový život, ale potom si jednoducho zoberú ten nový, ktorý dostanú každé ráno a berú ho ako samozrejmosť.

Nerobte to. Nečakajte na chvíľu, kedy bude váš život takmer na konci, aby ste si uvedomili, aký bol skvelý. Skvelý život sa začína práve teraz, vtedy, keď prestanete chcieť ten lepší.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

  Ďalšie skvelé články:

Pridajte komentár