8 spôsobov, ako márnime náš život

Posted by:

Jedna z najväčších výziev, ktorým v živote čelíme, je jednoducho žiť v našej vlastnej koži – byť prítomný práve teraz a nezáleží na tom, kde sme.

Príliš často sa zbytočne necháme s čímkoľvek rozptyľovať: jedlo, novinky, nakupovanie, televízia, bulvár, sociálne siete, videohry, telefóny, IPody atď. – vlastne všetko, čo nás vzďaľuje od prítomného momentu.

Na to, aby sme unikli od nás samých a od skutočného života, používame zbytočnú prácu, namáhavé trénovanie, divoké milostné aféry a podobné veci.

V skutočnosti mnohí z nás dajú všetko preto, aby nemuseli byť sami so sebou a na ničím nerušenom mieste. A tak znižujeme naše štandardy a trávime čas s hocikým, len aby sme sa vyhli pocitu samoty.

Pretože čas strávený osamote znamená, že sa budeme musieť pozrieť na všetky naše pocity : strach, úzkosť, šťastie, hnev, radosť, odmietanie, sklamanie, predvídanie, smútok, vzrušenie, ľútosť a ešte veľa ďalších emócií.

A v skutočnosti až tak nezáleží na tom, či sú vaše emócie negatívne alebo pozitívne – je ich iba príliš veľa a sú unavujúce a tak radšej uprednostníme veci, ktoré nás od nich rozptýlia.

Snažím sa povedať, že každý jeden z nás je závislý. Všetci sme závislí na vyhýbaní sa samému sebe. Priznať si túto závislosť je prvý krok k jej vyliečeniu.

Začnite ešte dnes tak, že si budete všímať so zvedavosťou, ale bez súdenia, všetky spôsoby, akými sa vyhýbate tomu, aby ste boli vo vlastnej koži, aby ste boli sami sebou a aby ste žili v tomto momente, ktorý voláme život.

Tu je 8 dôvodov, prečo tak veľa z nás nevie poriadne žiť a užívať si život naplno.

1. Strach z toho, že niečo nestihneme. – Ak sa cítite úzkostlivo, pretože stále máte pocit, že niečo nestihnete, ak sa pustíte do inej veci, tak vôbec nie ste sami. Všetci sa tak občas cítime.

Ale dovoľte mi uistiť vás, že sa môžete snažiť stihnúť všetko, môžete cestovať okolo sveta, zostať vždy v kontakte, pracovať cez deň a oslavovať počas dlhých večerov, ale nikdy to nestihnete všetko.

Vždy niečo zmeškáte. Zmierte sa s tým a uvedomte si, že teraz máte všetko. To najlepšie v živote nie je niekde inde, je to tam, kde ste teraz a je to v tomto momente.

Oslavujte možno pre vás úplne samozrejmý fakt, že ste živí. Tento moment a to, kým ste, je úžasné. Zhlboka sa nadýchnite, usmejte sa a uvedomte si, aký krásny je život.

2. Vyhýbanie sa bolesti a prehre. – Nechcem vám pokaziť koniec vášho príbehu, ale všetko bude aj tak v poriadku – iba sa najprv musíte naučiť niekoľko lekcií.

Neutekajte z reality. Zostaňte v prítomnosti. Bolesť a prehra, ktorú musíte občas znášať, sú nevyhnutné, ak sa chcete dlhodobo rozvíjať.
Pamätajte si, že existuje veľký rozdiel medzi prijatím porážky a medzi tým, keď ste porazení.

Nič len tak samo neodíde, dokiaľ vás to nenaučí to, čo potrebujete vedieť. Iba tak môžete spraviť váš ďalší krok.

3. Držanie sa toho, čo už viac neexistuje. – Niektorí z nás trávia veľkú časť svojich životov spomínaním na minulosť a často potom majú problém udržať sa v prítomnosti.

Nemárnite svoj čas tým, že sa snažíte žiť život v inom čase a na inom mieste. Nechajte minulosť minulosťou.

Najprv musíte prijať koniec a až potom môžete vybudovať niečo nové. Zavrite niektoré staršie dvere ešte dnes.

Nie kvôli pýche, neschopnosti alebo egoizmu, ale jednoducho preto, že ste do každých dverí vstúpili v minulosti a dobre viete, že nikam nevedú.

4. Prerozprávanie príbehu o vašom zlyhaní. – Ak si budeme stále opakovať ten príbeh v našej hlave, nakoniec tomu všetkému uveríme a stane sa to skutočnosťou – či už nás to posilní alebo nie.

Takže otázka znie: Robí vás váš príbeh silnejším? Nerozmýšľajte stále len nad vašimi chybami, pretože môžu rozdrviť váš súčasný potenciál.
Namiesto toho ich položte pod nohy a vydláždite si s nimi cestu k novým horizontom. Pamätajte si, že všetky veci sú ťažké predtým, než sa stanú ľahkými.

Najviac záleží na tom, čo začnete robiť práve teraz.

5. Pokúšanie sa zapadnúť tým, že sa stanete niekým iným. – Najťažší boj, aký kedy budete bojovať , je boj o to, aby ste boli sami sebou, presne taký, aký ste v tomto momente.

Nemôžeme nájsť samého seba ,ak stále hľadáme alebo snívame o niekom inom.

V tomto šialenom svete, ktorý sa z vás snaží spraviť tuctového človeka, je ťažké nájsť odvahu a naučiť sa byť sám sebou.

6. Obraz vo vašej hlave, ako by to malo byť. – Obraz v našej hlave, naša predstava, ako to má byť, je zvyčajne tá najhoršia vec, ktorá nám môže pokaziť celý náš život.

Aj keď každá dobrá vec má koniec, v živote to chodí tak, že každý koniec znamená začiatok niečoho nového. Život ide ďalej – a nie vždy tak, ako sme si predstavili, že pôjde, ale vždy tak, ako má ísť.

Pamätajte si, že si zvyčajne nemôžete vybrať hudbu, ktorú nám život hrá, ale môžete si vybrať to, ako na tú hudbu budeme tancovať.

7. Vyčítanie si, že nie ste dokonalí. – Nebuďte na seba príliš tvrdí. Na svete je veľa ľudí, ktorí sú ochotní robiť to za vás. Snažte sa čo najviac a ostatné si nevšímajte.

Povedzte si: „Robím čo najlepšie dokážem s tým, čo mám v tomto momente. A to je všetko, čo od každého očakávam, zahŕňajúc mňa.“

Majte radi sami seba a buďte pyšní na všetko, čo robíte, dokonca aj na vaše chyby. Pretože každá chyba znamená, že sa snažíte.

8. Čakanie a potom ešte ďalšie čakanie. – Prestaňte čakať na zajtrajšok, dnešok sa vám nikdy nevráti.

Nezáleží na tom, čo ste spravili v minulosti. Nezáleží na tom, ako nízko alebo nehodnotne sa momentálne cítite.

Ten jednoduchý fakt, že ste na žive, vás robí veľmi hodnotnými.

Život je príliš krátky, tak si nevymýšľajte výhovorky. Prestaňte sa usádzať. Prestaňte odkladať dôležité veci. Začnite dnes a spravte odvážny krok smerom vpred. Ak nie ste si celkom istí, ktorým smerom sa vydať, je vždy dobré nasledovať svoje srdce.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

  Ďalšie skvelé články:

Pridajte komentár