7 vecí, na ktoré budete spomínať, keď budete starší

Posted by:

Najúžasnejší úspech zo všetkých je ten, keď sa opakovane snažíte prekonávať sám seba a keď sa snažíte byť hodný vlastného uznania. Toto je spôsob, ako priniesť šťastie do vášho života.

Tak nečakajte na nikoho, kým vám prinesie ruže, zasaďte svoju vlastnú záhradu a ozdobte vašu vlastnú dušu s nápadmi a záľubami, ktoré vám prinášajú radosť. Neexistujete preto, aby ste ohúrili celý svet, existujete preto, aby ste žili svoj život spôsobom, pri ktorom sa vy a vaši milovaní budete usmievať.

Zostaňte na správnej ceste, zostaňte pozitívni a raz sa prichytíte, ako spomínate na :

1. Zážitky, keď ste pracovali na svojej životnej záľube, vášni

Vášeň je kľúčom a oplatí sa pre ňu niečo obetovať. Je to tajomná ingrediencia, ktorá ma udržovala pri živote, aj keď som si prechádzal cez najbolestnejšie a najťažšie chvíle v mojom živote. Pretože v istom bode, hlavne keď ste v ťažkej situácií, sa začnete čudovať, čo robíte a prečo to robíte.

Už pár mesiacov si dávam tisíc malých dôvodov, prečo by sme mali pokračovať s písaním článkov na tejto stránke, ale vždy nakoniec skončím tam, kde to všetko začalo. Začalo to z vášne, ktorú mám pre osobný rozvoj, vášne, ktorú mám pre písanie a pre pomáhanie ľudom.

Vec, ktorá rozdeľuje tých, ktorí aktívne naháňajú svoje ciele a tých, ktorí len sedia doma pred televíziou je ten, že niektorí sa naučili horšou skúsenosťou – možno niečo stratili -  že život je krátky a že si musíme všímať všetky príležitosti, ktoré sa nám každý deň naskytnú a že musíme využiť silu našej mysle a nášho odhodlania, aby náš život za niečo stál.

2. Malé momenty

Skutočným bohatstvom je schopnosť prežiť každý moment v našom živote naplno.

Nenápadné veci sú častou tie najmocnejšie, ale niekedy sme tak zaneprázdnení, že si ich ani nevšímame. Takže moja výzva pre vás je : Otvorte svoje oči. Zobuďte sa. Buďte pozorní. Uznajte každý úžasný dar, ktorý už máte. Pozerajte sa na dnešok ako na ďalší deň, kedy máte to šťastie, že si môžete užívať všetky tie krásy, zvuky, chute, vône a senzácie, ktoré nám život ponúka.

Dôležité je, aby ste si užívali aj tie malé veci, pretože jedného dňa sa môžete pozrieť na svoj doterajší život a zistíte, že to vlastne boli veci veľké .

3. Šťastie, ktoré ste pomáhali vytvárať

Postoje sú chytľavé. Či už sú pozitívne alebo negatívne,  lepia sa na vás a na všetkých okolo vás.

Tak buďte pozitívni. Nech sú vaše úmysly nasiaknuté dobrom – zabalené do pozitívnych myšlienok, povzbudzujúcich slov a nesebeckých činov – a svet sa pre vás stane nádherným a šťastným miestom, v ktorom bude dosť miesta na prácu, radosť a pomoc ostatným.

4. Vzťahy, pri ktorých ste sa zapotili

Žiadny vzťah nie je iba o krásnych a svetlých momentoch, ale dvaja ľudia dokážu zdieľať jeden dáždnik a prežiť spolu búrku.

Pravda je taká, že najlepšie vzťahy nie sú vždy najlepšie kvôli tomu, že boli dlhodobo šťastné.  Niekedy sú tak dobré preto, že dokázali prežiť ťažké časy a to ich posilnilo.

5. Nádherné pocity vo vašom vnútri

Čím ste starší, tým menej dôležité pre vás bude ako vyzeráte navonok a začnete sa viac zaujímať o to, ako vyzeráte vo svojom vnútri. Uvedomíte si, že krása nemá takmer nič spoločné s výzorom. Je to o tom, akou ste osobou, ako sa pri vás cítia ostatní a čo je najdôležitejšie – ako sa pri sebe cítite vy.

6. Poznanie, že ste spravili, čo ste mohli

Nebojte sa smrti, bojte sa neprežitého života. Nemusíte žiť navždy, stačí iba, aby ste žili teraz, keď ste dostali svoju šancu. Pamätajte na to, že život vám vždy neponúkne druhú šancu, takže keď sa pred vami objaví nejaká príležitosť, rýchlo sa jej chopte.

A nikdy sa nevzdávajte vašich snov iba preto, že ich dosiahnutie by trvalo príliš dlho. Čas bude plynúť tak či tak. Robte to, čo musíte spraviť a pri najhoršom sa jedného dňa pozriete na svoj život a budete schopní čestne vyhlásiť, „Dal som do toho všetko“.

7. Pokoj vo vašom srdci

Život je krátky. Tak sa sústreďte na to, čo je dôležité pre vás a zbavte sa toho, čo je pre vás nepodstatné.

Pamätajte si, že je to sila vášho presvedčenia, ktorá určí mieru vášho úspechu. Nie je to o počte ľudí, ktorí s vami súhlasia vo všetkom, čo robíte. Nakoniec spoznáte, že ste spravili správne rozhodnutia a že ste išli po správnej ceste tak, že vo vašom srdci budete cítiť pokoj a vyrovnanosť.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

  Ďalšie skvelé články:

Pridajte komentár