5 spôsobov, ako dostať všetko, čo naozaj potrebujete

Posted by:

„Nemôžete vždy dostať to, čo chcete, ale ak sa občas pokúsite, mohli by ste nájsť to, čo potrebujete.“

-Mick Jagger

Príliš často sa sústreďujeme na to, čo nemôžeme dostať a nemyslíme dosť na to, či to vôbec chceme alebo dokonca ešte dôležitejšie, či to naozaj potrebujeme.

V skutočnosti potrebujeme oveľa menej, než si myslíme, k tomu, aby sme boli v živote šťastní a úspešní. Je to len otázka žitia v prebytku.

Tento krátky článok je o tom – ako žiť tak, aby ste dostali to, čo skutočne potrebujete.

1. Otvorte dvere k nekonečným možnostiam, pomáhaním druhým.

Môžete dostať v živote skoro všetko, čo potrebujete, ak jednoducho pomôžete ľuďom okolo seba dostať to, čo sami potrebujú.

Najplodnejšia práca sa nahádza v možnosti pomôcť niekomu, kto má menej než vy. Je to jeden z  paradoxov života.

Keď pomáhate druhým, môžete z toho vyťažiť rovnako veľa, ak nie viac ako tí, ktorým ste pomohli.

Ak sa cítite byť uviaznutí v živote, pretože ste stratili smer, presuňte svoju pozornosť zo svojho dvorčeka k problémom okolo vás. Ako raz Gandhi povedal: „Najlepšia cesta ako nájsť sám seba, je obetovať sa pre druhých.“

Namiesto toho, aby ste sa pýtali: „Prečo nemám to čo potrebujem? sa pýtajte, “Ako vám pomôžem dostať to,  čo potrebujete?“ Nájdite niekoho, kto by potreboval pomocnú ruku a dajte mu ponuku, ktorú nemôže odmietnuť.

Život je kruh – čo komu urobíte, to sa vám nakoniec vráti. Vzhľadom na to, koľko ľudí je ochotných pomáhať len sámým sebe, ak sa skutočne posnažíte pomôcť tým, čo to potrebujú, všimnú si vašu prítomnosť.

Títo ľudia vám za odmenu pomôžu uspieť vo všetkom, čo potrebujete. To, čo potrebujete vy sa stane tým, čo oni najviac chcú.

Podstata veci: žite tak, aby váš život nebol definovaný tým, čo ste získali, ale podľa toho, čo ste darovali…nie tým, čo je vyryté na náhrobku, ale tým čo je vyryté v životoch a srdciach tých, ktorým ste pomohli.

2. Vyhraďte si čas na zmysluplnú prácu.

Keď sú ľudské bytosti pripravené o vášeň a zmysluplnú prácu, strácajú zmysel života, stratia sa a zúrivo sa rozčúlia. Takže, plnohodnotný život sa žije tak, že necháte svoje záujmy a vášne, aby vás riadili a následne sa stratíte na ceste, robiac každý nevyhnutný krok.

Rovnako, ako vaše telo reaguje na správne živiny, vaše srdce, vaša myseľ a duch tiež potrebujú živiny. Ste schopní dostať správne živiny, ak si môžete dopriať zmysluplnú prácu, pretože keď sa stratíte v tom, čo vás poháňa, eventuálne v tom nájdete aj seba samých.

Takže, nikdy nedovoľte realite, aby vstúpila do cesty vašich možností. Nikdy sa nevzdávajte vecí, pre ktoré vám bije srdce. Sústredený človek, poháňaný vášňou, je vždy silnejší, než realita okamihu.

Vyjadrite svoju lásku. Žite svoju pravdu. Podeľte sa o svoje nadšenie. Podniknite kroky smerom k zmysluplným cieľom.

Konajte ako hovoríte. Využite svoje dary. Tancujte v rytme vlastného bubna. Pracujte na niečom, čo stojí za zapamätanie.

3. Buďte ochotní byť zraniteľnými.

Čo sa stane, keď ľudia otvoria svoje srdcia a myseľ? Prežívajú. Milujú. Učia sa. Rastú. To je to, čím je zraniteľnosť – otvorenosť možnostiam.

Láska je zraniteľná. Šťastie je zraniteľné. Riziko zraniteľnosti je cena za otvorenie sa kráse a možnosti.

Byť zraniteľným neznamená ukázať časť seba, ktorá je vyleštená, ide o odhalenie temných častí, ktoré by si najradšej udržal skryté pred svetom.

Je to o ukazovaní sa a zviditeľňovaní sa. O hľadení na svet  s úprimným, otvoreným srdcom a možnosťou povedať, „To som ja. Ber ma aký som alebo nechaj.“

Pravdou je, že nič na svete nie je isté. Keďže láska a šťastie sa rodia z našej ochoty byť zraniteľnými, byť otvorenými pre niečo úžasné, čo by nám mohli vziať, musíme zraniteľnosť najprv prijať.

Pretože, ak sa skrývate pred svojou zraniteľnosťou, automaticky sa skryjete pred všetkým, čo v živote stojí za dosiahnutie.

Buďte zraniteľnými. Dovoľte sám sebe cítiť, byť otvorení a autentickí. Strhnite akékoľvek citové múry, ktoré ste si vybudovali okolo seba a precíťte každý jedinečný okamih, dobrý či zlý.

Toto je skutočný život. Takto vítate nové možnosti. Zraniteľnosť znie ako poctivosť a cítite ju ako odvahu. Poctivosť a odvaha nie sú vždy najjednoduchšie možnosti, ale nikdy nie sú nesprávne.

4. Pýtajte sa sami seba tie správne otázky.

Prestaňte hľadať odpovede okolo seba. Začnite sa pýtať tie správne otázky. Voltaire kedysi povedal, „Súď človeka radšej podľa otázok, ako podľa odpovedí.“

Je to taká dobrá rada, pretože, ak sa budete pýtať seba nesprávne otázky, nikdy nedostanete takú odpoveď, akú chcete.

Otázky, ktorým ste pravidelne vystavení majú silný vplyv na smer vašich životov. A niet divu, že otázky, ktoré počujete najčastejšie, pochádzajú priamo od VÁS.

Aké otázky sa pýtate sámých seba? Pomáhajú vám lepšie pochopiť seba samých? Alebo vás posielajú naháňať niečo, čo nikdy nedosiahnete?

Problém je, že ak myslíte, že máte „hľadať“ v živote veci, ako je láska, význam a inšpirácia, „hľadanie“ implikuje, že tieto veci sú nejako skryté za akýmsi kríkom, kdesi čakajúc na objavenie.

Takže, ak sa začnete samých seba pýtať na otázky, ktoré vás odvedú ďalej a ďalej mimo seba samých, zistíte, že to nie je miesto kde žijú odpovede na vaše otázky.

V živote si budete musieť vytvoriť vlastnú lásku, definovať svoj vlastný význam a chrániť vašu vlastnú inšpiráciu. Tento proces začína vo vnútri, nikde inde. Veľa z tohto môže byť vykonané pýtaním sa správnych otázok. Začnite týmito:

  • „Kto som?”
  • “Čo potrebujem?”
  • “Ako najlepšie fungujem?”
  • “Čo môžem ponúknuť?”
  • “Aké ďalšie kroky môžem urobiť práve teraz?”

Samozrejme, existuje mnoho ďalších otázok, ktoré si tiež môžete položiť. To všetko je o osobných požiadavkách, ktoré vám pomôžu ostať verní vašim zásadám, nasledovať vaše vášne, rásť napriek nepriazni osudu a pridať hodnoty svetu okolo vás.

5. Urobte niekoľko malých krokov dopredu, každý deň.

Čokoľvek, čo potrebujete dosiahnuť v živote, robte postupne, vždy po malých krôčikoch.

Nestavajte hory v predstavách. Nesnažte sa dobyť svet naraz. Keď hľadáte okamžité uspokojenie, vytvárate si život zbytočne bolestivý a frustrujúci.

Ak namiesto toho považujete každý okamih za príležitosť urobiť malú, pozitívnu investíciu v prítomnosti, odmeny prídu prirodzene.

Hoci sa každé jednotlivé úsilie v každej chvíli môže zdať, že má nepodstatný dopad vtedy, keď ho vyvíjate, v jednej chvíli sa obzriete späť a pochopíte závažný dopad týchto momentov, potom, ako sa zlúčili.

Pri pohybe takýmto tempom budete môcť pokračovať tak dlho, ako dlho bude potrebné na to, aby ste sa dostali presne tam, kam potrebujete.

Urobte krok teraz, potom ďalší a pokračujte v chode. Ste zodpovední za získanie toho, čo v živote potrebujete. Nakonci vždy záleží na vašich skutkoch súčastnosti. Môžete si vybrať: buď činy a výsledky, alebo nečinnosť a výhovorky. Nemôžete mať oboje.

Možno sa práve necítite na ďalší krok v živote, ale to je v poriadku. Dajte si pauzu, odpočiňte si a potom urobte ďalší krok akonáhle sa to bude dať.

Vedzte, že bolesť disciplíny a vytrvalosti je oveľa menšia ako bolesť ľútosti. Nikto nikdy neoľutoval, že pre svoje potreby spravil najviac, čo sa dalo.

Tak čo? Páčil sa vám tento článok? Tak potom toto sa vám bude páčiť ešte viac…

Kliknite na obrázok eknihy nižšie a stiahnite si zadarmo novú eknihu od Bernarda Koprnu “Prebuďte vašu vnútornú bohyňu”.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

  Ďalšie skvelé články:

Pridajte komentár