39 neuveriteľne hlúpych vecí, ktoré by ste pravdepodobne mali prestať robiť.

Posted by:

1. Prezentovať svoj vlastný názor ako fakt. Pokiaľ si nie ste 100% istý – nie je to fakt a pravdepodobne situáciu iba zhoršujete.

2. Čakať, kým k vám príde niečo lepšie ešte skôr ako skončíte s vecou, ktorú neznášate. Toto je pre všetkých ľudí, ktorí sú zaseknutí v práci, ktorú nemajú radi, v nevhodných vzťahoch a nudných spoločenských kruhoch. Zajtrajšok nikdy nepríde.

3. Nepozvať niekoho na rande, pretože si myslíte, že oni „hrajú oveľa vyššiu ligu“. Dajte im šancu spraviť to rozhodnutie. Nerobte ho za nich.

4. Báť sa, že kvôli zápche prídete neskoro do práce, že vás zastihne dážď a vy sa nebudete mať kde skryť a ste bez dáždnika alebo že zabudnete na niekoho, komu ste niečo sľúbili. Takéto veci sa dejú. Vyrovnajte sa s tým.

5. Myslieť si, že ste dôležitejší ako niekto iný. Nie ste. Ste rovnako dôležitý ako každý iný človek.

6. Obviňovať iných, keď sa niečo pokazí. Ak je to vaša chyba, priznajte si to. Ak nie, predpokladajte, že osoba, ktorá je zodpovedná, si je toho plne vedomá – nepotrebuje, aby ste jej to pripomínali.

7. Vnucovať inej osobe svoje náboženské presvedčenia. Super – ste kresťan, ateista, moslim, budhista…čokoľvek…chcete medailu?

8. Báť sa minúť peniaze. Pracovali ste pre ne tvrdo – tak s nimi niečo spravte.

9. Čakať, kým sa objaví čarovná suma peňazí. Nikdy ich nie je dosť – čím skôr si to uvedomíte, tým skôr môžete začať žiť.

10. Kupovať si športku. Viď číslo 9.

11. Veriť, že niečo je pravda, pretože ste to počuli od autority. Spravte si svoj vlastný prieskum. Sformujte svoj vlastný úsudok. Verte svojim vlastným inštinktom.

12. Ignorovať vaše inštinkty. Tie vás udržia nažive.

13. Ignorovať radu. Aj keď sa zdá nevhodne umiestnená – pravdepodobne pochádza z osobnej skúsenosti – čo ju robí kompletne relevantnou.

14. Odmietať pozerať film, prečítať si knihu alebo kúpiť produkt iba kvôli tomu, že je populárny. Jedného dňa vynecháte niečo skutočne úžasné.

15. Pozerať sa až príliš ďaleko do budúcnosti. Nikdy nebude existovať.

16. Snažiť sa vymazať minulosť. Stala sa – akceptujte to.

17. Ignorovať súčasný moment. To je vec, ktorá sa deje práve teraz, tak jej venujte pozornosť.

18. Sústrediť sa príliš veľa na spravenie dobrého dojmu. Ľudia vás budú vidieť tak, ako vás vidieť chcú – a vy s tým viete spraviť iba veľmi málo. Ak sa budete správať s integritou, chovať sa k nim s rešpektom a pozerať sa im do očí – úspešne ste zahrali svoju časť v ich životnom príbehu.

19. Dovoliť druhým ľuďom, aby písali váš príbeh. Ušetrite si to až po vašej smrti.

20. Dávať niekomu prednášku o téme, o ktorej nič neviete. Ľudia sú neuveriteľne dobrí čo sa týka vycítenia takýchto vecí.

21. Chovať sa k vášmu telu ako k hovnu. Je jediné, ktoré budete môcť vo svojom živote využívať.

22. Chovať sa k druhým ľuďom ako k hovnu. Viď bod číslo 5.

23. Predpokladať, že niekto je šťastný, keď sa vždy usmieva. Depresia produkuje Oskara hodné herecké výkony.

24. Obviňovať sa kvôli tomu, že ste si neuvedomili, že niečo nie je v poriadku. Nevedeli ste, pretože oni nechceli, aby ste to vedeli. Koniec.

25. Trpieť v tichu. Nie je to vaša chyba. Je to choroba a ľudia sa zaujímajú. Dajte o tom niekomu vedieť – aj keď iba jednej osobe – môže to zmeniť váš život.

26. Báť sa úspechu. Strach je nevyhnutnou súčasťou života a očakávanie, že zmizne, vždy skončí sklamaním. Niektorí z najúžasnejších umelcov na svete začnú byť pred vystúpením nervózni. Niektoré z najúžasnejších podnikateľov, inovátorov a CEO pochybujú o svojich produktoch noc pred ich vypustením na trh. Vždy sa bojte – nikdy nestojte na mieste.

27. Robiť tú istú vec znova a znova a očakávať iné výsledky. Ak niečo nefunguje, vyskúšajte niečo nové.

28. Cieliť k dokonalosti a vyhýbať sa chybám. Osoba, ktorá nikdy nespravila chybu – nikdy nič nespravila.

29. Žiť svoj život sprostredkovane cez ostatných. Skvelí spisovatelia vás vždy zoberú na ich jazdu so sebou, ale naučte sa rozdiel medzi inšpiráciou a imaginárnym. Mozog sa nechá ľahko obalamutiť domnienkou, že tam naozaj bol.

30. Čítať Tajomstvo (Secret). Vesmír je rovnako lenivý ako ste vy. Spravte sebe a jemu láskavosť a aspoň ho stretnite na polceste. Sedieť na zadku a želať si lepší život nie je stratégia na úspech.

31. Byť žiarlivý. Ruinuje to životy.

32. Veriť, že existuje „my“ a „oni“. Prestaňte nariekať, pracujte tvrdšie a stretnite správnych ľudí – všetko je to o kapacite vašej spôsobilosti.

33. Cítiť sa tlačený do nasledovania davu. Ak niečo naozaj nechcete robiť, tak máte plné právo povedať nie.

34. Používať ticho ako váš preferovaný spôsob komunikácie. Ak vám niekto pošle sms-ku, odpovedzte. Ak musíte niekoho sklamať, povedzte im to. Ak existuje dátum, ktorý vám nesedí, termín dokončenia, ktorý nestíhate alebo dohoda, ktorú si už neželáte rešpektovať – ozvite sa.

35. Sledovať noviny. Sú negatívne, nedá sa im veriť a nijakým spôsobom, tvarom ani formou neposunú váš život vpred.

36. Púšťať sa do online argumentov. To sa rovno môžete rozprávať sám so sebou.

37. Vyberať si ľahšiu možnosť. Na všetko, čo sa oplatilo spraviť, sa oplatilo vyvinúť úsilie.

38. Vzdať sa niečoho, čo skutočne chcete, pretože je to náročné. Všetko, čo ste kedykoľvek spravili, bolo v istom bode náročné. Ako malé dieťa ste sa učili ako čítať, písať a vedieť naspamäť 26 rôznych písmen – v poradí. Dosiahli ste plynulosť v jednom z najťažších jazykov, aký bol kedy vytvorený. Išli ste z komfortu a bezpečia svojho domova do trávenia väčšinu dní v cudzom prostredí zatvorený v jednej triede s 20 cudnými rovesníkmi. V noci ste zápasili s duchmi, príšerami pod posteľou a v skrini a žili ste vo svete obrov. Myslíte si, že váš život je náročný? Vaše 6 rokov staré ja sa vám teraz vysmieva. Vzchopte sa.

39. Zabúdať číslo 1 až 38. Prejdite si tento zoznam ešte raz a zistite, ktoré s vami rezonuje najviac.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

Pridajte komentár