31 spôsobov ako sa motivovať cvičiť

Posted by:

„80% úspechu je prísť“ – Woody Allen

Ako nájdete motiváciu cvičiť, keď sa necítite ani na dvihnutie z pohovky a najradšej by ste len ležali? Ja som sa túto otázku spýtal sám seba už veľakrát a mám taký divný pocit, že asi nie som sám.

Teraz už poznáte 4 jednoduché kroky ako si vybudovať návyk cvičiť…a štvrtý a posledný krok bol, že musíte pridať motiváciu, aby sa návyk cvičiť lepšie ujal.

Tento článok vám teda pomôže s tým štvrtým finálnym krokom.

Existuje milión spôsobov ako sa motivovať cvičiť, ale tu je pár z nich, ktoré som vybral a ktoré najviac fungujú u mňa. A verte mi, boli dni, keď to bolo s cvičením poriadne ťažké.

Najlepšie veci, ktoré mi naposledy pomohli, bol môj kamarát, s ktorým chodievam cvičiť (jeden z najlepších motivátorov), meranie môjho progresu, čítanie kníh a webstránok o cvičení a odmeňovanie sa.

A tu je 30 tipov, ktoré vám pomôžu motivovať sa a začať cvičiť.

1. Ako sa cítite po cvičení. Ja sa po cvičení vždy cítim skvele. Je to úžasný pocit. A uistím sa, že to motivuje aj môj ďalší tréning: „Dobre vieš, ako skvele sa budeš cítiť, Bernard!“

2. Čas pre vás. Zatiaľ čo si veľa ľudí nájde čas, aby sa postarali o druhých (deti, partner, širšia rodina, kolega, šéf), zabúdajú, že si musia nájsť čas aj sami na seba. Nájdite si na seba čas, spravte si z toho prioritu a nevymeškajte ani jeden tréning.

3. Spálené kalórie. Ak si počítate kalórie (čo je jeden z najefektívnejších spôsobov, ako zhodiť kilá), viete, že čím viac budete cvičiť, tým viac kalórií spálite.

4. Zábava. Cvičenie by malo byť zábava. Ak to tak nie je, skúste iný druh aktivity, ktorý si dokážete užiť. Ak sa pri tom hýbete, tak je to pre vás dobré.

5. Ako budete vyzerať. Predstavte si samého seba chudšieho a vypracovanejšieho. Umožnite, aby vás táto predstava poháňala.

6. Magazíny. Motivuje ma čítať magazíny o cvičení. Nie som istý prečo, ale funguje to.

7. Modely z titulných strán. Jasne že sú geneticky iní a pravdepodobne upravení vo Photoshope, aby vyzerali lepšie. Ale z nejakého dôvodu mi predstava, že by som mohol vyzerať rovnako ako ten model, dodáva motiváciu pracovať na sebe tvrdšie.

8. Blogy. Vychutnávam si čítanie blogov o ľuďoch, ktorí behávajú, cvičia a chudnú. Rád čítam o tom, aké prekážky prekonávajú a ako ich prekonávajú a z ich skúseností sa dá veľa naučiť.

9. Úspešné príbehy. Úspešné príbehy sú pre mňa obrovskou inšpiráciou. Ak má nejaká stránka úspešný príbeh, tak si ho vždy prečítam.

10. Fóra. Pripojte sa na fórum, ktoré navštevujú rovnako mysliaci ľudia, ktorá majú tiež rovnaké ciele. Pomáha to.

11. Odmeny. Ak ste dokázali cvičiť niekoľko dní po sebe, odmeňte sa! Celý týždeň? Zase sa odmeňte. Robte to častejšie hlavne na začiatku.

12. Zmestíte sa do nového oblečenie. Chcete vyzerať dobre v menšom čísle? Cvičte!

13. Atraktivita. To je vždy dobrá motivácia a všetci to dobre vieme.

14. Adrenalínový nával. Pri cvičení doslova cítim, ako sa do môjho tela valí energia. Využite tento nával, aby ste dokončili tréning.

15. Uvoľnenie stresu. Zničení po celom dni v práci? Choďte von a vyžeňte zo seba ten stres. Spraví to obrovský rozdiel vo vašej nálade.

16. Čas na premýšľanie. Zbožňujem pokojný čas počas cvičenia a využívam ho na rozmýšľanie o mnohých veciach. Väčšina tohto článku bola vymyslená práve pri cvičení.

17. Parťák. Najlepší motivátor, akého poznám.

18. Cvičebná skupina. Zapíšte sa do skupiny, možno aj spolu s vašim kamarátom a budete oveľa motivovanejší chodiť tam a cvičiť.

19. Tréner. Stojí za to a motivuje vás.

20. Meranie progresu. Z nejakého dôvodu je veľmi motivujúce, keď si napíšete, ako ste na tom s vašim cvičením. Skutočne. Skúste to robiť jeden týždeň a uvidíte, čo sa stane.

21. Vaša fotka „pred“. Často si ani neuvedomíte, ako veľmi ste sa zlepšili. Robte si fotky.

22. Triatlon alebo maratón. Iba sa naň prihláste a minimálne vaša motivácia trénovať sa zvýši.

23. Pocit znechutenia, keď necvičíte. Neznášam ten pocit, keď necvičím. Takže vždy si tento pocit pripomeniem, keď sa mi vôbec nechce.

24. Žiť dostatočne dlho, aby ste videli vaše vnúčatá….a boli schopní sa s nimi hrať.

25. Váha. Nie je veľmi motivujúce vážiť sa každý deň, pretože vaša váha sa stále líši. Ale ak sa odvážite raz za týždeň, budete motivovaní znižovať ju namiesto zvyšovania. Skombinujte váhu s meraním a odmerajte si napríklad vaše boky.

26. Dosahovanie cieľov. Určite si vašu cieľovú váhu alebo obvod vašich bokov alebo počet dní, ktoré chcete odcvičiť alebo počet kilometrov, ktoré chcete tento týždeň zabehnúť. Určenie si a meranie cieľom vám pomáha motivovať sa, aby ste svoj cieľ dokončili. Uľahčite si jeho dosahovanie.

27. Napíšte to na tento blog. Povedzte ľuďom, že idete zhodiť pár kíl alebo že idete denne cvičiť a pravidelne zdieľajte váš progres. Vy to dokážete.

28. Motivačné citáty. Často si niektoré dobré vytlačím a dám si ich na počítač.

29. Knihy. Práve som si ako odmenu kúpil knihu o silovom cvičení. Motivuje ma to, aby som išiel cvičiť.

30. Komentáre iných na to, ako dobre vyzeráte. Keď si niekto všimne zmeny na vašom tele, je to skvelý pocit. A motivuje vás to, aby ste cvičili ešte viac.

31. Nasledujúci deň pri jazere alebo rodinné stretnutie. To hovorí samé za seba.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

Pridajte komentár