30 vecí, ktoré by ste mali začať robiť 3

Posted by:

Tretie a posledné pokračovanie článku 30 vecí, ktoré by ste mali začať pre seba robiť. Dúfame, že sa vám predchádzajúce články páčili a že si vychutnáte a začnete robiť aj týchto 10 vecí. Určite začnite, uvidíte, že vám pomôžu.

A ak ste náhodou ešte nečítali prvé dva články, tak si ich môžete pozrieť tu:

30 vecí, ktoré by ste mali začať pre seba robiť 1

30 vecí, ktoré by ste mali začať pre seba robiť 2

A tu už máme poslednú časť:

1. Všímajte si váš stres a robte si krátke prestávky.Spomaľte. Dýchajte. Dovoľte si zastaviť sa, pozrieť sa na všetko z iného uhla a potom sa pohnite dopredu s jasnosťou a cieľom. Keď ste najviac zaneprázdnení, menšia prestávka môže obnoviť vaše myslenie a zvýšiť vašu produktivitu. Tieto malé prestávky vám pomôžu znovu získať zdravú myseľ a zamyslieť sa nad vašimi krokmi, takže si môžete byť istí, že správne napredujete ku svojim cieľom.

2. Začnite si všímať tú nádheru malých momentov. – Namiesto toho, aby ste čakali na to, kým sa stanú veľké veci – svadba, deti, povýšenie, výhra v lotérií – hľadajte šťastie v malých veciach, ktoré s dejú každý deň. Veci ako šálka kávy skoro ráno, radosť z toho, že sa o niečo môžete podeliť s niekým iným, držanie sa za ruky s vašim partnerom. Uvedomovanie si malých vecí každý jeden deň dokáže spraviť v kvalite vášho života obrovský rozdiel.

3. Začnite akceptovať veci, aj keď nie sú až tak dokonalé. – Pamätajte si, že „dokonalý”, je nepriateľom slova “dobrý“. Jedna z najväčších výziev pre ľudí, ktorí sa chcú zlepšovať a zlepšiť svet, je naučiť sa brať veci také, aké sú. Niekedy je lepšie akceptovať veci a ľudí takých, akí sú a prijať svet taký, aký je , než by ste sa mali snažiť všetko a všetkých pretvoriť do nemožného ideálu. Neznamená to, že by ste mali akceptovať priemerný život, ale mali by ste naučiť milovať a ceniť si veci, ktoré nie sú úplne dokonalé.

4. Začnite pracovať na svojich cieľoch každý jeden deň. – Pamätajte si, že cesta dlhá tisíc kilometrov vždy začína prvým krokom. Akýkoľvek je váš sen, začnite na tom pracovať v malých, logických krokoch každý deň, aby sa váš sen stal realitou. Choďte von a robte niečo. Čím tvrdšie budete pracovať, tým väčšie šťastie budeme mať.  Zatiaľ čo sa veľa z nás v istom bode svojho života rozhodlo, že si splníme svoje sny, je iba pár takých, ktorí na tom začali aj pracovať. A prácou mám na mysli ísť do každého malého kroku s tým najvyšším nasadením, až kým sa nedostavia výsledky.

5. Začnite byť viac otvorení tomu, ako sa cítite. – Ak ste zranení, doprajte si potrebný priestor a čas na prekonanie tohto zranenia, ale buďte otvorení. Hovorte o tom s najbližšími. Povedzte im presne, ako sa cítite. Nech si vás vypočujú. Tak jednoduchá vec ako dať zo seba preč všetky negatívne veci, je prvým krokom, aby ste sa zase cítili dobre.

6. Začnite brať plnú zodpovednosť za váš život. – Hláste sa ku svojim voľbám a chybám a buďte ochotní spraviť niečo pre to, aby ste ich vylepšili. Buď prevezmete zodpovednosť za váš život vy alebo to spraví niekto druhý. A keď to spraví niekto iný ako vy, stanete sa otrokom jeho/jej myšlienok a snov namiesto toho, aby ste si plnili vaše vlastné sny. Vy ste jediná osoba, ktorá dokáže plne kontrolovať váš život. Nie, samozrejme, že to nebude ľahké. Každý človek má pred sebou veľa prekážok. Ale v ťažkých situáciách musíte prebrať zodpovednosť do vlastným rúk a prekonať tieto prekážky. Ak to nespravíte, tak si nepriamo vyberiete iba jednoduchú existenciu a nie skutočný život.

7. Začnite sa aktívne starať o vaše najdôležitejšie vzťahy. – Prineste skutočné a úprimné potešenie do vášho života a do života tých, ktorých milujete jednoducho tým, že im začnete pravidelne hovoriť ako veľa pre vás znamenajú. Nemôžete byť všetkým pre každého, ale môžete byť všetkým pre pár vybraných ľudí. Rozhodnite sa kto sú títo ľudia vo vašom živote a chovajte sa k nim s rešpektom a pokorou. Pamätajte si, že nepotrebujete istý počet priateľov, ale potrebujete priateľov, o ktorých si môžete byť istí.

8. Začnite sa sústrediť na veci, ktoré môžete kontrolovať. – Nemôžete zmeniť všetko, ale vždy môžete zmeniť niečo. Márnenie času, talentu a energie na veci, ktoré sú mimo vašej kontroly je zaručený recept na frustráciu, stres a depresiu. Investujte svoju energiu do vecí, ktoré dokážete ovládať a robte s nimi niečo.

9. Začnite sa sústrediť na možnosti pozitívnych výsledkov. – Vaša myseľ musí veriť, že niečo dokáže, predtým, než je vôbec schopná niečo dokázať. Spôsob, akým sa dajú prekonať negatívne myšlienky a zničujúce emócie, je vyvinúť protikladné, pozitívne emócie, ktoré sú oveľa mocnejšie a silnejšie. Počúvajte, ako sa so sebou rozprávate a vymeňte negatívne myšlienky za tie pozitívne. Nech sa situácia zdá akákoľvek, sústreďte sa na to, čo chcete, aby sa stalo a potom pre to niečo spravte. Nie, nemôžete kontrolovať všetko, čo sa vám stane, ale môžete kontrolovať to, ako na to zareagujete. Život každého z nás má svoje pozitívne a aj negatívne časti – či ste alebo nie ste dlhodobo šťastní a úspešní do veľkej miery záleží, na akú časť vášho života sa sústredíte.

10. Začnite si všímať, akí ste už teraz bohatí. – Henry David Thoreau raz povedal: „Bohatstvo je schopnosť naplno vychutnávať život.“ Aj keď sú časy ťažké, je veľmi dôležité udržiavať veci v perspektíve. Minulú noc ste nešli spať hladní. Nešli ste spať von. Ráno ste si mohli vybrať, aké oblečenie si zoberiete. Ani ste sa dnes moc nespotili. Nestrávili ste ani minútu v strachu. Máte prístup k pitnej čistej vode. Máte prístup k zdravotnej starostlivosti. Máte prístup na internet. Môžete čítať. Niektorí ľudia považujú tieto veci za obrovské bohatstvo, takže si zapamätajte, že treba byť vďačný za všetko, čo máte.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

  Ďalšie skvelé články:

Discussion

Pridajte komentár