30 vecí, ktoré by ste mali začať robiť

Posted by:

„Pamätajte si dnešok, pretože to je začiatok. Dnešok je začiatok úplne novej budúcnosti.“

Naše predchádzajúce dva články, 30 vecí, ktoré by ste si mali prestať robiť 1 a 2, sa stali veľmi populárnymi u väčšiny čitateľov a niektorí z vás nám navrhli, aby sme urobili akési pokračovanie tohto zoznamu, ale pre zmenu s vecami, ktoré by ste pre seba mali začať robiť.

Poviem to slovami jedného z čitateľov, „Rád by som videl podobný 30-bodový zoznam, ale namiesto toho, aby ste písali o tom, čo nerobiť, mohli ste by ste napísať o tom, čo treba robiť, takže na tom každý človek môže začať pracovať.“

Niektorí ste dokonca zašli ešte ďalej a poslali ste nám svoje vlastné upravené „to-do” verzie tohto zoznamu.

Takže včera večer som si sadol za stôl aj s pôvodným článkom a s dvoma upravenými verziami, ktoré mi slúžili ako návod. O niekoľko hodín neskôr som dokončil nový 30-bodový zoznam, ktorý je, podľa môjho názoru, skvelým doplnkom k originálu.

Takže tu je pozitívny to-do“ zoznam, 30 vecí, ktoré by ste pre seba mali začať robiť:

1. Začnite tráviť čas so správnymi ľuďmi

To sú ľudia, ktorých máte radi a ktorí majú radi vás, rešpektujú vás a neustále vás povzbudzujú, aby ste sa zlepšovali zdravým a vzrušujúcim spôsobom.

Sú to ľudia, s ktorými sa budete cítiť znova živí. Sú to ľudia, ktorí dokážu vo vás nájsť to najlepšie a nielen povzbudiť človeka, ktorým ste teraz, ale taktiež privolať človeka, ktorým sa chcete stať.

2. Začnite sa stavať k vašim problémom čelom

Nie sú to vaše problémy, ktoré určujú kým ste, ale je to spôsob, akým na tieto problémy zareagujete a ako rýchlo sa z nich dostanete. Problémy nezmiznú len tak, musíte pre to niečo spraviť.

Urobte čo viete, keď to viete a pomaly napredujte. Je to všetko o malých postupných krokoch tým správnym smerom.

Meter po metri. Tie metre sa postupne nazbierajú a čoskoro sa z nich stanú kilometre.

3. Buďte k sebe úprimní absolútne vo všetkom

Buďte úprimní o tom, čo je v poriadku a takisto aj o tom, čo treba zmeniť. Buďte k sebe úprimní, keď rozmýšľate, čo chcete dosiahnuť a kým sa chcete stať. Buďte úprimní v každej časti vášho života. Vždy.

Pretože vy ste jediná osoba, na ktorú sa môžete plne spoľahnúť. Pozrite sa do svojej duše a hľadajte pravdu, aby ste spoznali, kým skutočne ste.

Keď to spravíte, budete lepšie rozumieť tomu, kde ste teraz a ako ste sa tam dostali a taktiež budete lepšie pripravení na zistenie, kam sa chcete dostať a ako sa tam ide.

4. Začnite brať svoje vlastné šťastie ako prioritu

Na vašich potrebách záleží. Ak si nevážite sami seba, pozeráte skôr na potreby druhých a ste ticho, keď treba prehovoriť, dobrovoľne sa sabotujete.

Pamätajte si, že je úplne reálne naplniť vaše potreby a zároveň sa postarať aj o potreby druhých. A keď sú vaše potreby splnené, oveľa ľahšie bude pre vás pomôcť ostatným s ich potrebami.

5. Začnite byť sami sebou, skutočne a hrdo

Snaženie sa byť niekým druhým, je márnenie osoby, ktorou ste teraz. Buďte sami sebou. Prijmite tú silnú osobnosť, ktorá je vo vás a ktorá má nápady, silu a krásu ako nikto iný.

Buďte tou osobou, ktorú poznáte – svojou najlepšou verziou – podľa vašich predstáv.

6. Začnite si uvedomovať a žiť v prítomnosti

Tento moment je zázrak. Tento moment je jediný moment, ktorý máte zaručený. Tento moment je život. Tak sa prestaňte zamýšľať nad tým, aké skvelé budú veci v budúcnosti.

Prestaňte sa priživovať na tom, čo sa mohlo alebo malo stať v minulosti. Naučte sa žiť v prítomnosti a zažívať život aký naozaj je, tu a teraz. Oceňte svet pre všetku tú nádheru, ktorú obsahuje, hneď teraz.

7. Začnite si vážiť lekcie, ktoré vás vaše chyby učia

Chyby sú v poriadku. Sú predsa súčasťou pokroku. Ak občas nezlyháte, nesnažíte sa asi príliš veľa a nič sa nenaučíte. Zariskujte, trápte sa, zlyhajte, potom sa postavte a skúšajte znova.

Oceňte, že sa snažíte, že sa učíte a že sa zlepšujete a rastiete. Tie najpodstatnejšie úspechy si zvyčajne vždy uvedomíme na konci našej cesty. Jedna z chýb, ktorej sa bojíte, môže byť práve tá príležitosť k vašim najväčším úspechom.

8. Začnite sa k sebe správať slušnejšie

Ak by ste mali kamaráta, ktorý by sa k vám správal rovnako, ako sa ku sebe správate vy, ako dlho by ste dovolili tomuto človeku, aby bol váš kamarát?

Spôsob, akým sa ku sebe správate, dáva príklad ostatným a tomu, ako sa k vám majú správať. Musíte sa mať radi taký, aký ste, inak vás nebude mať rád nikto.

9. Začnite si užívať veci, ktoré už máte

Problém väčšiny z nás je, že si myslíme, že budeme šťastní, keď v našom živote dosiahneme určitý stupeň – stupeň, na ktorom žijú iní ľudia – váš šéf s veľkou pracovňou, kamarát vášho kamaráta, ktorý vlastní krásny dom pri jazere, atď.

Nanešťastie to chvíľu trvá než sa tam dostaneme a aj keď tam raz možno prídeme, zvyčajne v tom bode už chceme niečo úplne iné. Skončíte tak, že budete stále pracovať na tom, aby ste dosiahli niečo nové, bez toho, aby ste sa zastavili a užívali si veci, ktoré máte práve teraz.

Nájdite si každé ráno chvíľku času hneď, keď sa zobudíte a oceňte kde ste teraz a čo ste už dosiahli.

10. Začnite tvoriť vaše vlastné šťastie

Ak čakáte na niekoho iného, aby vás urobil šťastným, tak vám uchádza pointa. Usmejte sa, pretože môžete. Vyberte si šťastie.

Buďte zmenou, ktorú chcete vo svete vidieť. Buďte šťastní pre to, kým ste a dovoľte vášmu optimizmu nech vás inšpiruje na ceste za lepším zajtrajškom. Šťastie sa dá často nájsť tam, kde sa ho rozhodnete hľadať.

Ak hľadáte šťastie s príležitosťami, ktoré dostávate, nakoniec ho určite nájdete. Ale ak stále pozeráte po niečom inom, nanešťastie, to nájdete tiež.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

  Ďalšie skvelé články: