30 vecí, ktoré by ste mali začať robiť 2

Posted by:

Tu je už druhé pokračovanie článku 30 vecí, ktoré by ste mali začať pre seba robiť. Prvú časť a prvých 10 vecí, ste si mali možnosť prečítať včera.

Poďme sa pozrieť na ďalších 10 vecí:

1. Dajte šancu vašim nápadom a myšlienkam. – Život je len zriedkakedy o tom, že dostanete šancu. Je to o tom, že tú šancu využijete. Nikdy si nemôžete byť istí, že to bude fungovať, ale tak isto si nemôžete byť istí, že to fungovať nebude. Veľakrát to proste jednoducho musíte skúsiť! A nezáleží na tom, ako sa to vyvinie, vždy to skončí tak, ako sa to malo skončiť. Buď uspejete alebo sa niečo naučíte. Win-Win.(Výhra-Výhra)

2. Začnite si veriť, že ste pripravení spraviť ďalší krok. – Vy ste pripravení! Zamyslite sa nad tým. Máte všetko, čo potrebujete, aby ste spravili ďalší premyslený krok smerom dopredu. Tak využite príležitosti, ktoré k vám smerujú a prijmite výzvy – sú to dary, ktoré vám pomôžu osobne rásť.

3. Začnite vstupovať do nových vzťahov pre tie správne dôvody. – Vstúpte do nových vzťahov s čestnými, nezávislými ľuďmi, ktorí odzrkadľujú osobu, ktorou ste vy a osobu, ktorou sa chcete stať. Vyberajte si kamarátov, na ktorých ste pyšní, že ich poznáte, ľudí, ktorých obdivujete, ktorí vám preukazujú lásku a rešpekt – ľudia, ktorí vám vracajú vašu dobrotu a záväzky. A venujte pozornosť tomu, čo ľudia robia, pretože to čo ľudia robia, je oveľa dôležitejšie než to, čo vám rozprávajú alebo ako ich druhí ľudia vykresľujú.

4. Začnite dávať šancu novým ľudom, ktorých stretnete. – Znie to veľmi kruto, ale nemôžete sa držať každého kamaráta, ktorého poznáte. Ľudia sa menia a s nimi aj ich priority. A tak ako sa niektoré vzťahy zhoršia, iné sa zasa zlepšia. Privítajte možnosti nových vzťahov, zatiaľ čo niektoré vaše staré vzťahy prestanú fungovať. Verte svojmu srdcu. Pustite sa do nových vzťahov s vedomím, že vstupujete na neznáme teritórium. Buďte pripravení učiť sa, buďte pripravení na výzvy a buďte pripravení stretnúť niekoho, kto môže naveky zmeniť váš život.

5. Začnite súperiť s vašou predchádzajúcom verziou. – Inšpirujte sa druhými, oceňte druhých, učte sa od nich, ale uvedomte si, že súperenie proti nim je iba márnenie vášho času. Jediná osoba, s ktorou môžete súperiť ste vy a nikto iný. Vy súperíte sami so sebou a snažíte sa byť tak dobrí, ako to len dokážete. Prekonávajte svoje vlastné rekordy, prekračujte svoje vlastné limity.

6. Začnite si všímať víťazstvá iných ľudí. – Začnite si uvedomovať, čo sa vám na druhých ľuďoch páči a povedzte im to. Dokázať oceniť, akí úžasní ľudia sú okolo vás, vedie ku produktívnemu, pokojnému a harmonickému prostrediu. Takže tešte sa, keď niekto spraví pokrok. Tešte sa, keď sa im darí. Čo dáte, to sa vám vráti a skôr či neskôr budú ľudia, ktorým želáte úspech, podporovať vás.

7. Začnite hľadať dobré veci v ťažkých situáciách. – Keď sa všetko zdá hrozné a máte depresívnu náladu, párkrát sa nadýchnite a pozerajte sa po niečom dobrom – to malých zábleskoch nádeje. Pripomeňte si, že z týchto ťažkých časov povstanete a budete oveľa silnejší. A buďte si vedomí svojich úspechov a víťazstiev – všetkých vecí v živote, ktoré sú správne. Sústreďte sa na to, čo máte, nie na to, čo nemáte.

8. Začnite odpúšťať sebe a druhým. – Všetci sme boli zranení našimi rozhodnutiami a rozhodnutiami iných. A zatiaľ čo bolesť z týchto skúseností je normálna, niekedy sa s nami ťahá až príliš dlho. Oživujeme túto bolesť stále dookola a je ťažké sa jej zbaviť. Odpustenie je ten najlepší liek. Neznamená to, že zabúdate na minulosť a na to, čo sa stalo. Znamená to, že sa zbavujete negativity a bolesti a namiesto toho sa poučíte z týchto incidentov a posuniete sa vo vašom živote ďalej.

9. Začnite pomáhať ľudom okolo seba. – Starajte sa o ľudí. Veďte ich, ak poznáte lepšiu cestu. Čím viac pomáhate ostatným, tým viac vám aj oni budú chcieť pomôcť. Láska a dobro priťahuje lásku a dobro.

10. Začnite počúvať svoj vnútorný hlas. – Ak to pomáha, prediskutujte vaše nápady s tými, ktorí sú vám najbližšie, ale dajte si dostatočný priestor na to, aby ste mohli načúvať svojej intuícií. Buďte k sebe čestní. Povedzte, čo treba povedať. Robte to, o čom ste v srdci presvedčení, že je správne.

začnite

 

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

  Ďalšie skvelé články:

Pridajte komentár