20 vecí, ktoré by ste nemali tolerovať

Posted by:

Nemusíte sa prispôsobiť, je to jednoducho voľba, ktorú robíte každý deň. Ak sa cítite vyšťavení a bez energie, je veľká šanca, že tolerujete veci, ktoré by ste nemali. Je čas robiť si právo na váš život. Začínajúc teraz, prestaňte tolerovať…

1. Ľudí, ktorí vám robia zle. – Vzťahy by vám mali pomôcť a nie vám ubližovať. Trávte čas s ľuďmi, ktorí sú šikovní, motivovaní a rozmýšľajú rovnako ako vy.

2. Pracovné prostredie alebo prácu, ktorú neznášate. – Neuspokojte sa s prvou alebo druhou prácou, ktorú vyskúšate. Hľadajte ďalej. Nakoniec určite nájdete prácu, ktorú budete robiť radi. Ak sa prichytíte, že pracujete tvrdo a užívate si každú minútu strávenú prácou, neprestávajte. Ste na dobrej ceste. Pretože ťažká práca nie je ťažká, keď sa sústredíte na to, čo máte radi.

3. Vašu vlastnú negativitu. – Uvedomujte si, ako sa so sebou rozprávate. Všetci sa rozprávame sami so sebou v našich hlavách, ale neuvedomujeme si, čo si rozprávame a ako nás to ovplyvňuje. Začnite počúvať vaše myšlienky. Ak počujete nejaké negatívne, zastavte ich a nahraďte ich niečím pozitívnym.

4. Zbytočné nedorozumenia. – Povezte to, čo si myslíte. Myslite si to, čo poviete. Hovorte jasne. Pýtajte sa otázky. Ujasňujte si veci do vtedy, kým im na 100% rozumiete.

5. Nezorganizovaný život a pracovný priestor. – Upracte si ten neporiadok. Zbavte sa vecí, ktoré nepoužívate.

6. Vašu vlastnú uponáhľanosť. – Vstaňte o 30 minút skôr, aby ste sa nemuseli ponáhľať ako šialení. Týchto 30 minút vám pomôže predísť pokutám za rýchlu jazdu, uponáhľanosti a zbytočným bolestiam hlavy.

7. Tlak prispôsobiť sa davu. –Veľakrát jediný dôvod prečo druhý chcú, aby ste sa prispôsobili je, že potom vás môžu ignorovať a nevšímať si, čo robíte. Neprispôsobte sa. Buďte sami sebou, pretože to je jediná osoba, ktorou môžete byť.

8. Nezdravé telo. –Vaše zdravie je váš život. Nenechajte ho len tak ísť. Jedzte správne, cvičte a pravidelne sa nechajte skontrolovať, či je všetko v poriadku.

9. Strach zo zmeny. – Život je zmena. Každý deň je iný. Každý deň je nový začiatok a nový koniec. Uvedomte si to a žite každý deň naplno.

10. Iba prácu a žiadnu zábavu. – Užívajte si a zabávajte sa, kým môžete. Ak sa usmievate, tak robíte niečo správne.

11. Ľudí alebo reklamy o kráse, ktoré vám spôsobujú pocit neistoty. – Dobrý výzor priťahuje oči. Dobrý charakter priťahuje srdce. Buďte pyšní na to, že ste, kým ste. Vy už ste nádherní.

12. Nedostatok spánku. – Unavená myseľ nie je vôbec produktívna.

13. Robenie tej istej veci dookola. – Ste súčtom všetkých vašich zážitkov. Čím viac toho zažijete, tým zaujímavejší bude váš život.

14. Chamtivosť. – Nenechajte, aby vás chamtivosť znetvorila. Chamtivosť nakoniec zničí aj tých najšťastnejších.

15. Zväčšujúci sa dlh. – Žite dobre, ale nepreháňajte to. Nekupujte si veci, ktoré nepotrebujete. Pred veľkými nákupmi sa dobre vyspíte. Vytvorte si rozpočet a plán šetrenia a riaďte sa podľa toho.

16. Nečestnosť. – Čestný život vytvorí vo vašej duši pokoj. Pokoj v duši je niečo, čo sa nedá kúpiť. Je to na nezaplatenie. Bodka. Konajte čestne a nedávajte sa dokopy s ľuďmi, ktorí tak nekonajú.

17. Podvádzanie. – Intímne dôverné vzťahy sú ako svätý zväzok. Ak obe strany nie sú na 100% verné tej druhej, neoplatí sa o taký vzťah bojovať.

18. Nebezpečný domov. – Ak sa doma necítite bezpečne, tak sa nebudete cítiť bezpečne nikde. Vytvorte si skvelé bývanie v bezpečnej oblasti, ktoré budete môcť pyšne volať “domov“.

19. Nepripravenosť. – Život je nepredvídateľný. A existuje obrovský rozdiel medzi tým, keď ste pripravení a tým, že sa bojíte. Vždy buďte pripravení.

20. Nečinnosť. – Buď niečo spravíte a využijete ponúknuté príležitosti alebo to spraví niekto druhý. Nikdy nič nezmeníte a ani sa nezlepšíte, ak len budete sedieť na zadku a rozmýšľať o tom.

A pamätajte si, že žijete iba raz, ale ak to robíte dobre, tak raz bohato stačí.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

  Ďalšie skvelé články:

Pridajte komentár