20 vecí, ktoré by ste mali prestať robiť druhým ľuďom

Posted by:

Existuje jeden kľúčový faktor, ktorý môže buď poškodiť vaše vzťahy alebo ich posilniť. Tým faktorom je váš postoj. Ak chcete rásť a podporovať vo svojom živote pozitívne vzťahy, čítajte ďalej. Nižšie nájdete 20 vecí, ktoré napravia váš postoj a pomôžu vám vylepšiť vaše vzťahy s ostatnými.

 1. Prestaňte sa mračiť. –Mračenie je iba márnenie perfektného šťastia.
 2. Prestaňte sa sťažovať. – Namiesto toho použite váš čas a energiu na vyriešenie problému, kvôli ktorému sa sťažujete.
 3. Prestaňte myslieť to, čo nepoviete. – Ľudia nevedia čítať myšlienky. Komunikujte jasne a efektívne.
 4. Prestaňte sa tváriť, že je to všetko len o vás. – Život sa točí okolo slnka a nie okolo vás. Dajte si prestávku a uznajte tento fakt.
 5. Prestaňte klamať. – Z dlhodobého hľadiska vás pravda vždy dobehne. Buď vy ovládnete vaše činy alebo vaše činy nakoniec ovládnu vás.
 6. Prestaňte obviňovať. – Obviňovaním druhých nič nedosiahnete. Buď vy ovládnete vaše problémy alebo oni ovládnu vás. Je to vaša voľba. Keď začnete obviňovať druhých za to, čo sa vám deje, zbavujete sa zodpovednosti – zbavujete sa nároku vlastniť svoj život a popri tom každému leziete na nervy.
 7. Prestaňte pochybovať. – Ak si myslíte, že dokážete všetko, tak mám pre vás novinku – asi máte pravdu. Ale nedovoľte, aby vaše seba-pochybovanie zasahovalo do snov iných ľudí. Pamätajte si, že ten, čo povie, že sa to nedá, by nikdy nemal vyrušovať toho, kto to robí.
 8. Prestaňte vyrušovať. – Opravovanie niekoho, keď je úplne mimo je jedna vec, ale opakované prerušovanie niekoho vašimi názormi ľudí rýchlo prestane baviť.
 9. Prestaňte byť sebeckí. – Dostanete to, čo do vzťahu vložíte.  Nič menej, nič viac.
 10. Prestaňte súdiť. – Každý bojuje svoju vlastnú jedinečnú vojnu. Nemáte ani najmenšie potuchy čím si prechádzajú ostatní, rovnako ako oni nemajú potuchy, cez čo si prechádzate vy.
 11. Prestaňte ohovárať. – Ohováranie druhých je tá najhoršia vec, ktorú môžete robiť. Zraňuje to ich a nakoniec to poškodí aj vašu reputáciu.
 12. Prestaňte sľubovať to, čo nedokážete dodržať. – Nesľubujte hory. Skôr spravte viac ako ste sľúbili.
 13. Prestaňte byť defenzívny. – Iba preto, že niekto vidí veci inak ako vy neznamená,  že jeden z vás sa mýli. Majte svoju myseľ otvorenú. Otvorená myseľ objaví veľké veci.
 14. Prestaňte porovnávať ľudí ku iným. – Nikto nie je rovnaký. Každý má svoje vlastné silné stránky. My všetci súťažíme iba proti nám samým.
 15. Prestaňte očakávať, že ľudia budú dokonalí. – Dokonalosť je nepriateľom dobrého. Skutočnú dobrotu je dnes veľmi ťažké nájsť. Neprehliadnite ju.
 16. Prestaňte sa snažiť pre všetkých všetko. – Je to nemožné. Ale ak vyčaríte úsmev na tvári aspoň jednej osobe, tak dokážete zmeniť svet. Možno nie celý svet, ale určite ich svet. Takže zamerajte svoje sústredenie na pár osôb a nie na všetkých.
 17. Prestaňte vytáčať ľudí iba preto, že vám to prejde. – Iba preto, že vám to prejde, neznamená, že by ste to mali robiť. Myslite vo veľkom. Robte to, čo viete vo vašom srdci, že je správne.
 18. Prestaňte robiť cirkus kvôli malým veciam. – Ľudia robia chyby. Občas sa jednoducho niečo pokazí. Nie je žiadny dôvod, prečo by ste kvôli tomu mali stresovať seba a každého okolo vás.  Jedným spôsobom, ako skontrolovať, či sa nad niečím oplatí nariekať, je opýtať sa túto otázku: „Bude na tom záležať o rok?“ Ak nie, tak na to prestaňte myslieť a pohnite sa ďalej.
 19. Prestaňte byť dramatickí. – Držte sa ďalej od drám ostatných ľudí a nevytvárajte si zbytočne svoje vlastné.
 20. Prestaňte rozdávať rady a radšej počúvajte. – Malá rada je zvyčajne lepšia rada. Ľudia nepotrebujú veľa rád , potrebujú niekoho, kto ich bude počúvať a potrebujú pozitívne povzbudenie. To, čo chcú vedieť, je už dávno niekde v ich vnútri. Potrebujú iba čas na rozmýšľanie, bytie, dýchanie a potrebujú pokračovať v objavovaní dobrodružstiev, ktoré ležia pred nimi a ktoré im nakoniec pomôžu nájsť ten správny smer.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

  Ďalšie skvelé články:

Pridajte komentár