2 typy ľudí, ktorí kontrolujú váš život

Posted by:

Existujú dva typy ľudí, ktorí kontrolujú a budú kontrolovať váš život…teda aspoň dovtedy, kým vy neprevezmete kontrolu nad svojím životom do vlastných rúk.

Teraz viem, že si možno hovoríte…”ale Bernard, môj život nikto nekontroluje…ja mám kontrolu nad svojím životom”, ale dovoľte mi to vysvetliť.

Takže dva typy ľudí, ktorí kontrolujú váš život. Tu sú…

Prvým typom sú ľudia, ktorých dávate “pod seba”.

To sú ľudia, o ktorých si myslíte, že sú horší ako vy.

To sú ľudia, o ktorých si myslíte, že majú negatívne vlastnosti, ktoré vy nemáte. To sú ľudia, ktorí vás hnevajú, iritujú, možno psychicky vyčerpávajú, ľudia, ktorí vás dokážu rozzúriť.

To sú ľudia, na ktorých “ukazujete prstom”. Toto sú ľudia, ktorí kontrolujú váš život.

Pýtate sa ako?

Pozrite…povedzme, že niekto vo vašom okolí robí niečo alebo má nejakú vlastnosť, ktorá vás riadne hnevá. Možno ten človek klame alebo manipuluje alebo si jednoducho po sebe nevie upratať.

Čokoľvek to je, kedykoľvek, kedy to tento človek spraví, tak vo vás to vyvolá nejakú emočnú reakciu. Môže to byť hnev, zúrivosť, smútok, rozhorčenie, pocit krivdy alebo iná emócia.

Teraz keď niekto druhý niečo spraví a VÁS to emočne ovplyvní…kto má kontrolu nad vaším emočným stavom?

Máte vy 100% kontrolu nad vašimi emóciami?

Ak vás ten človek dokáže emočne ovplyvniť (vytočiť, nahnevať, rozzúriť, znechutiť) tým, že niečo spraví/ nespraví alebo že nejaký je?

Odpoveď je NIE.

Za mnou prichádzajú ľudia, ktorí majú rok, 2 roky, 10 rokov ten istý problém s určitou osobou, ktorá takýmto spôsobom kontroluje ich život.

Niektorí ľudia sú dokonca kontrolovaní ľuďmi, ktorí už dávno nie sú pri nich (s ktorými sa rozviedli, od ktorých odišli, s ktorými ani nekomunikujú), ale keď si na nich spomenú, tak sa dokážu rozzúriť a vytočiť.

Toto sa volá emočná batožina a ak sa to v sebe nenaučíte vrátiť do rovnováhy, tak vás to bude kontrolovať do konca života.

A dokonca života vás to bude oberať o sústredenosť, vnútornú silu a potenciál pracovať na vašich cieľoch a snoch. Pretože vás to bude stále ťahať dolu.

A musíte si najprv priznať, že títo ľudia okolo vás sú a že vás ešte stále dokážu svojimi činmi emočne ovplyvniť a potom môžete podniknúť kroky, aby ste sa od nich oslobodili.

Takže toto je prvý typ ľudí. Ľudia, ktorých dávate “pod seba”…dávate ich do “jamy levovej”.

A potom je tu druhý typ ľudí, ktorí kontrolujú váš život a to sú ľudia, ktorých dávate “nad seba”. Na stupienok slávy.

To sú ľudia, ktorých ste prijali za autority. To sú ľudia, o ktorých si myslíte, že sú bezchybní. To sú ľudia, o ktorých si myslíte, že majú samé pozitívne a skvelé vlastnosti a žiadne negatíva.

To sú ľudia, pri ktorých máte nasadené ružové okuliare, prirovnávate sa k nim a myslíte si, že oni sú v určitých veciach alebo celkovo oveľa lepší ako ste vy. Alebo že majú oveľa lepšie vlastnosti, ako máte vy.

Títo ľudia kontrolujú váš život opačným spôsobom.

Pri ľuďoch, na ktorých vám niečo vadí a vytáčajú vás, sa vyvyšujete. Myslíte, že ste lepší ako oni. “Nafukujete sa”.

Pri ľuďoch, ktorých naopak v niečom obdivujete alebo sa vám páči ich správanie, sa zase podceňujete.  Myslíte, že oni sú lepší ako vy.

Znižujete vaše sebavedomie, pochybujete pri nich o sebe a svojej úžasnosti. Minimalizujete samých seba.

A myslím, že každý z nás mal ten zážitok, kedy sme sa stretli s človekom, ktorého sme vnímali ako veľmi dôležitého a zmenšovali sme tak svoju dôležitosť.

Môžu to byť tiež ľudia, ktorých ste prijali ako autority. A tak robíte, čo vám povedia a čo vám radia. A bojíte sa robiť čokoľvek, čo by tieto autority neschválili. (Či už sú to rodičia, dominantný partner, cirkev, učiteľ, motivačný guru alebo niekto iný.)

A keď nerobíte tie veci, ktoré vám povedali, že máte robiť, tak máte strach, výčitky, opäť negatívne emócie, ktoré kontrolujú váš život.

Veľa ľudí napríklad dáva “nad seba” rodičov a potom sa boja spraviť niečo, čo sa rodičom nebude páčiť. Alebo dávajú nad seba spoločnosť a spoločenské ideály a potom kritizujú samých seba, pretože nesplnili všetko, čo sa od nich očakáva.

A tu opäť platí, že ak si to v sebe nevyrovnáte a nedáte ľudí dole zo stupienka slávy…do tej doby budú títo ľudia…buď priamo alebo cez emócie, ktoré vo vás následne vyvolajú, kontrolovať váš život.

Teraz…pravdou je, že v momente, keď prestanete dávať ľudí pod seba, do jamy levovej alebo nad seba, na stupienok slávy a začnete ich dávať do svojho srdca…váš život sa zmení…stanete sa konečne voľným.

V tom momente sa prebudí vaša vnútorná sila. Váš vnútorný génius. Váš nekonečný potenciál.

Keď nie ste ovládaný jednou alebo druhou skupinou ľudí a nemusíte si vytvárať masky a persóny, aby ste s nimi prežili…môžete byť konečne sami sebou…a nebyť kontrolovaný ostatnými.

Vaše srdce sa otvorí a začnete meniť celý váš svet.

Ale dovtedy…nezúfajte. Vesmír je váš kamarát a bude vám dávať spätnú väzbu dovtedy, kým to neuvidíte.

A ak vás zaujal tento článok a chceli by ste sa už teraz naučiť, ako sa raz a navždy zbaviť emočnej batožiny a ako už nebyť ovplyvňovaní ostatnými, ale ako prebrať plnú kontrolu v každej jednej oblasti života…

…ak by ste sa radi naučili, ako dávať ľudí nie pod seba alebo nad seba, ale do svojho srdca, aby ste sa tak vy sami mohli začať posúvať dopredu rýchlejšie ako kedykoľvek predtým…

…príďte na môj transformačný tréning Bod zlomu, ktorý sa koná už 25.- 26.3. v Piešťanoch. Naučím vás sadu nástrojov, stratégií a metodógií, ktoré vám s tým zaručene pomôžu.

Ja používam tieto veci každý deň pri práci so svojimi klientmi a oni tak vďaka tomu dosahujú svoje body zlomu a následne oveľa viac ako si mysleli, že je možné.

Kliknite sem a zistite o Bode zlomu viac tu

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

  Ďalšie skvelé články:

Pridajte komentár