2 mentálne bloky pri zarábaní peňazí

Posted by:

Podstatou úspešného generovania príjmu je vytváranie hodnoty. Ak chcete zarobiť príjem, musíte poskytovať niečo, na čom niekomu inému záleží natoľko, že vám za to zaplatí. “Akt” poskytovania hodnoty môže byť priamy, ako napríklad predávanie užitočného produktu alebo služby alebo môže byť nepriamy ako napríklad poskytovanie bezplatnej služby a speňažovanie tejto služby inými spôsobmi. Ale v každom prípade základnou aktivitou je vytváranie a doručovanie hodnoty ostatným.

Predstava, že generujete príjem vymieňaním hodnoty je jednoduchý koncept, ale je úžasné, ako veľa ľudí to stále nechápe. Tu je niekoľko príkladov nesprávneho myslenia o generovaní príjmu, ktoré zdá sa, podkopáva veľa ľudí:

Chyba #1: Meditovanie ako pokus o generovanie príjmu.

Či už na seminároch, počas koučing alebo cez email, často dostávam nasledujúcu otázku:

“Nechápem tomu. Každý deň meditujem, zapisujem si svoje ciele, vizualizujem to, čo chcem a sústredím sa na priťahovanie hojnosti. Ale stále nezarábam dostatok peňazí na pokrytie mojich výdavkov. Vlastne každý mesiac sa ponáram hlbšie do dlhov. Zapisujem si do svojho denníka. Modlím sa. Čítam. Ale nič nefunguje. Neviem si dať rady. Čo robím zle?”

Je skvelé prepracovávať sa cez vnútorné bloky. Nechcem naznačiť, že tento druh práce nie je dôležitý. Ale vnútorná práca sama o sebe NIE JE príjem generujúca aktivita. Ako tieto činy poskytujú hodnotu iným tak, aby vám s radosťou výmenou za ňu zaplatili? Písanie si denníka a meditovanie môže mať ohromnú hodnotu pre vás osobne a vrelo odporúčam, aby ste to robili, ale pochopte, že to nerobí prakticky nič pre ostatných. Neočakávajte, že dostanete výplatu za meditovanie.

Mohli ste odviesť skvelú prácu energického upratovania domu, ale ak chcete generovať príjem, táto energia potrebuje prúdiť do nejakej formy vytvárania a doručovania hodnoty. Žiadna hodnota, žiadne peniaze.

Je to ako keby ste sa pozerali na oheň (metafora pre vaše finančné problémy) a beháte okolo neho a čistíte hadice, čistíte konce hadíc a pripevňujete hadice k točke. Oheň zatiaľ naďalej horí, zdanlivo neohúrený vaším elegantným protipožiarnym systémom.

Zapnite vodu!

Prestaňte prečisťovať, balansovať a zmúdrovať vašu auru a začnite smerovať vašu energiu do fyzickej reality okolo vás. Ak to spravíte správne, vaše fyzické telo sa pohne – veľa! Začnete podnikať veľa, veľa akčných krokov. Ste súčasťou tohto sveta a je čas rozpoznať, že vaše fyzické telo je primárnym mechanizmom cez ktoré sa bude finančná hojnosť zhmotňovať. Toto je kľúčový blok, ktorému sa musíte aj tak venovať. Či sa vám to páči alebo nie, ak chcete v banke fyzické výsledky ako hotovosť, budete musieť použiť fyzické mechanizmy ako váš hlas a vaše telo, aby sa veci pohli. Viem, že je to na prd v porovnaní s tým, ako veci fungujú v astrálnej ríši. Takéto sú rany osudu v živote vo fyzickej rovine.

Nakoniec sa vaša fyzická hojnosť zhmotní ako odraz vášho fyzického prispievania. Ak zostanete celý deň doma hraním sa s vašimi čakrami, nebudete veľmi prispievať do fyzickej reality. A preto vás to privedie na mizinu.

Energeticky je tu v hre množstvo rôznych “zhmotňujúcich frekvencií”. Niektoré, ako tie, ktoré dokážu spôsobiť úžasné synchronicity, zvyknú fungovať nepatrnými spôsobmi a môže im trvať dlhý čas, kým si prepletú svoju cestu cez fyzickú rovinu. Pravdepodobne ich budete cítiť fungovať dlho predtým ako ich budete vidieť fungovať. No tu vo fyzickom vesmíre, najrýchlejšia a najpriamejšia zhmotňovacia frekvencia sú staré dobré fyzické akčné kroky. Povzbudzujem vás, aby ste pokračovali v experimentovaní s inými frekvenciami cez Zákon príťažlivosti, ale ak sa bránite prijatiu frekvencie fyzických akčných krokov (čo je primárna, dominantná zhmotňovacia frekvencia vo fyzickej ríši), čaká vás poriadne dlhá čakacia doba, kým dostanete to, čo chcete.

Priame fyzické akčné kroky nie sú jedinou frekvenciou, ktorá je vám dostupná, rovnako ako auto nie je vaša jediná voľba prepravy. No existuje hojnosť situácií, kde sú fyzické akčné kroky najrýchlejší a najpriamejší spôsob, ako dostať to, čo chcete, rovnako ako jazdenie autom je často najrýchlejší a najpriamejší spôsob, ako sa dostať tam, kam  chcete ísť. Priame akčné kroky nemusia byť jediným nástrojom vo vašej taške, ale celkovo je to pomerne riadne podstatný nástroj, ekvivalent kladiva vo svete preplnenom klincami.

Čistá aura je určite nápomocná, ale nanešťastie nezaplatí vaše účty.

Chyba #2: Sústredenie sa na získanie peňazí namiesto na poskytovanie hodnoty

Tieto otázky majú rôzne odlišné formy, ale základnou myšlienkou je, že osoba sa snaží vytvoriť zdroj príjmu bez akéhokoľvek záujmu o iné ľudské bytosti. Tu je príklad druhu otázky, ktorý niekedy dostanem od svojich kolegov blogerov:

“Vložil som kopu úsilia do snaženia sa zarobiť peniaze online, ale niečo nefunguje. Na môj blog som pridal stovky článkov, a naďalej pridávam veci každý týždeň, používam dobré nadpisy, prepĺňam články s inteligentnými kľúčovými slovami, píšem články ako Top 10 vecí a všeličo ďalšie. Experimentoval som s Adsense reklamami, reklamami cez textové odkazy, affiliate programami a inými spôsobmi, ako zarobiť peniaze. Najprv moja návštevnosť začala rásť, ale potom narazila na strop. Naozaj som sa pokúšal vybudovať si verných fanúšikov, ale ledva ledva z toho zarábam nejaké peniaze. Čo robím zle?”

Vaším problémom je toto: Koho to pre boha zaujíma?

Na prvý pohľad to tak nemusí vyzerať, ale toto je v podstate rovnaký problém ako Chyba #1. Ste príliš zamotaný vo svojom vlastnom malom svete mňa, mňa, mňa. Kde je hodnota? Články, obsah, reklamy a affiliate programy nie sú hodnota. Budovanie verných fanúšikov nie je hodnota. To sú iba spôsoby – škrupina – na poskytovanie hodnoty.

Príliš často tá škrupina zostáva prázdna, obsahujúca nič len recyklované a staronové myšlienky, ktoré sa dajú ľahko nájsť niekde inde. Nie je tu žiadna inovácia alebo riskovanie. Stovky ostatných už robia lepšiu prácu vykonávajúc v podstate rovnakú službu, akú sa snažíte vykonávať vy. Vaša služba je pomerne zbytočná. Jednoducho nie je potrebná. Snažíte sa podojiť systém namiesto použitia systému na poskytnutie skutočného obsahu.

Rozoznajte, že ak by niekto druhý vytvoril to, čo ste už vytvorili vy, nikdy by ste ho nepodporovali, ani neboli jeho zákazníkom. Nezáleží vám na službe, ktorú poskytujete o nič viac, než na nej záleží vašim takzvaným návštevníkom.

Sústredením sa na snaženie sa získať peniaze vám uchádza pointa. Pointou je poskytovať hodnotu ostatným. To znamená slúžiť ľuďom spôsobom, ktorým ešte nie sú obsluhovaní a spôsobom, ktorý ladí s vaším jedinečným kreatívnym sebavyjadrením. Zdieľajte to, čo iba vy dokážete zdieľať. Vyjadrujte to, čo iba vy dokážete vyjadrovať spôsobom, ktorým to iba vy dokážete vyjadriť.

Aj keď sa váš škrupinový biznis stane na chvíľu finančne úspešným, nevydrží to. Ak aj nejako nájdete spôsob, ako zarobiť peniaze poskytovaním malej alebo žiadnej hodnoty, môžete sa staviť, že váš trh bude čoskoro zaplavený ľuďmi, ktorí vás budú kopírovať. Vaša oblasť bude rozkrájaná na maličké kúsky. Medzitým bude na vás vaša duša kričať, aby ste prestali robiť to, čo robíte, pretože je to otupujúco nudné, nezáležiac na tom, koľko peňazí ste z toho schopný zarobiť.

Na nejakej úrovni už tušíte, kde vás takéto zameranie zanesie. Z dlhodobého hľadiska je pokúšanie sa zarobiť peniaze biznis model z pekla. Ironicky, je zábavnejšie zlyhať v takom pokuse než uspieť a zlyhanie v tomto prípade je oveľa zdravšie pre vášho ducha.

Snažte sa pozerať za vaše vlastné potreby a rozoznajte, že okolo vás existuje celkom zaujímavý svet. Cez vaše činy naň môžete mať dopad, dobrý alebo zlý. Rozmýšľajte nad tým, ako môžete poskytovať niečo, čo ľudia chcú a potrebujú spôsobom, ktorým ešte nie sú obsluhovaní, niečo, čo spraví pozitívny rozdiel. A potom na základe toho konajte.

Samozrejme existuje oveľa viac mentálnych blokov, ale tieto dva sú najčastejšie, s ktorými som sa v poslednej dobe stretol osobne alebo cez email. V oboch prípadoch je riešením dostať sa von z vašej hlavy a zamerať sa na vytváranie niečoho hodnotného pre iných ľudí. S hodnotou poháňaným myslením budete poriadne sústredený na presne tie myšlienky a činy, ktoré budú produkovať udržateľný zdroj príjmu.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

About the Author:

Pridajte komentár