15 vecí, ktoré by ste mali prestať robiť

Posted by:

Keď sa prestanete naháňať za nesprávnou vecou, dovolíte, aby vás dobehla tá správna vec.

Ako raz povedala Mária Robinson: „Nikto sa nemôže vrátiť späť  a začať nový začiatok, ale každý môže začať dnes a vytvoriť si nový koniec.”

Nič nie je tak blízko od pravdy ako tento výrok. Ale predtým, než môžete začať tento proces premeny, musíte prestať robiť vecí, ktoré vám zabraňujú urobiť pokrok.

Tu je pár nápadov, ako začať :

Prestaňte tráviť čas s nesprávnymi ľuďmi

Život je príliš krátky na to, aby ste čas, ktorý ste dostali, trávili s ľuďmi, ktorí vás oberajú o šťastie. Ak vás niekto chce mať vo svojom živote, tak si pre vás spraví miesto.

Nemali by ste o to miesto bojovať. Nikdy, ale naozaj nikdy sa nesnažte zapôsobiť na niekoho, kto opakovane prehliada vašu snahu.

A pamätajte si, že to nie sú tí ľudia, ktorí pri vás stoja, keď ste na vrchole, ale je to o ľuďoch, ktorí pri vás ostanú, keď ste úplne na mizine. To sú vaši skutoční priatelia.

Prestaňte utekať od svojich problémov

Postavte sa im tvárou. Nie, nebude to ľahké. Na svete neexistuje osoba, ktorá by bola schopná znášať všetky tvrdé údery života s ľahkosťou a elánom.

Neboli sme vytvorení tak, aby sme boli schopní hneď vyriešiť všetky problémy. Je to proste tak. V skutočnosti sme boli naprogramovaní, aby sme boli nahnevaní, smutní, podráždení a aby sme občas zlyhali.

Pretože to je podstata žitia – čeliť problémom, poučiť sa, prispôsobiť sa a riešiť ich. To je to, čo nás vytvaruje do osobnosti, ktorou sa staneme.

Prestaňte si klamať

Môžete klamať všetkým ľuďom na svete, ale nemôžete klamať sám sebe. Naše životy sa zlepšujú iba skúšaním nových vecí a prvá a najťažšia vec, ktorú by sme mali vyskúšať je byť ku sebe úprimnejší.

Prestaňte odsúvať svoje vlastné potreby do úzadia

Tá najbolestnejšia vec je stratiť samého seba. Keď milujete niekoho druhého až príliš veľa a zabúdate, že aj vy máte svoju hodnotu a ste jedineční.

Áno, pomáhajte ostatným, ale pomôžte aj sám sebe. Ak čakáte na ten správny moment, kedy začnete počúvať svoje srdce, nasledovať svoje poslanie a robiť niečo, čo je pre vás dôležité, tak TERAZ je ten najvyšší čas.

Prestaňte sa snažiť byť niekým, kým nie ste

Jedna z najväčších výziev v našom živote je zostať sám sebou vo svete, kde sa z vás každý snaží spraviť človeka ako každého iného. Vždy bude niekto, kto je krajší, niekto, kto je šikovnejší alebo niekto, kto je mladší, ale nikdy nebudú takí ako vy.

Nemeňte sa preto, aby vás ostatní mali radi. Buďte sami sebou a tí správni ľudia vás budú mať radi takých, akí ste.

Prestaňte sa držať minulosti

Nemôžete predsa začať ďalšiu kapitolu svojho života, ak stále dookola čítate tú poslednú.

Prestaňte sa báť, že spravíte chybu

To, že niečo robíte a spravíte to zle, je desaťkrát produktívnejšie ako to, že nespravíte vôbec nič. Každý úspech má za sebou veľa zlyhaní a každé zlyhanie vedie k úspechu. Na konci budete aj tak viac ľutovať veci, ktoré ste nespravili ako tie, ktoré ste spravili.

Prestaňte rozmýšľať nad starými chybami

Môžeme milovať nesprávneho človeka a plakať kvôli nesprávnym veciam. Nezáleží však na tom, ako zle na tom budete, jedna vec je istá – chyby nám pomáhajú nájsť ľudí a veci, ktoré sú pre nás tie správne.

My všetci robíme chyby, trápime sa a dokonca ľutujeme našu minulosť. Ale vy predsa nie ste vaše chyby ani vaše prekážky.

Vy ste tu, práve teraz, so silou zmeniť váš deň a vašu budúcnosť. Každá jedna vec, ktorá sa vám vo vašom živote stala, bola iba prípravou na moment, ktorý ešte len príde.

Prestaňte sa snažiť kúpiť si šťastie

Veľa z vecí, po ktorých túžime sú veľmi drahé. Ale pravdou je, že veci, ktoré nás skutočne uspokojujú sú zadarmo – láska, smiech a práca na našom poslaní.

Prestaňte hľadať šťastie výhradne u druhých

Ak nie ste šťastní s tým, kým ste vo svojom vnútri, nebudete šťastní ani s dlhotrvajúcim vzťahom s kýmkoľvek iným. Najprv musíte vytvoriť harmóniu vo svojom vlastnom živote a až potom ju môžete zdieľať s niekým iným.

Prestaňte byť nečinní

Nerozmýšľajte príliš veľa, lebo vytvoríte problém, ktorý normálne ani neexistuje. Zvážte situáciu, rozhodnite sa , čo treba spraviť a spravte to.

Nemôžete zmeniť to, do čoho sa nepustíte. Pokrok si vyžaduje riskovať. Bodka. Nemôžete dosiahnuť druhú métu, keď je vaša noha ešte stále na prvej.

Prestaňte si myslieť, že nie ste pripravení

Nikto sa necíti 100% pripravený, keď sa objaví nejaká príležitosť. Pretože väčšina životných príležitosti si vyžaduje, aby sme vystúpili zo svojej komfortnej zóny, čo znamená, že sa nebude cítiť veľmi pohodlne.

Prestaňte sa držať vo vzťahoch zo zlých dôvodov

Vzťahy musia byť vyberané rozumne. Je lepšie byť sám, ako byť v zlej spoločnosti. Nepotrebujete sa náhliť.

Ak sa niečo má stať, stane sa to – v pravý čas, so správnou osobou a zo správneho dôvodu. Milujte, keď ste na to pripravení a nie keď ste opustení.

Prestaňte odmietať nové vzťahy iba kvôli tomu, že tie staré nefungovali

V jednom bode vášho života si uvedomíte, že každého jedného človeka,  ktorého ste stretli, ste stretli z nejakého dôvodu. Niektorí vás budú skúšať a niektorí vás naučia nové veci. Ale čo je najdôležitejšie, že niektorí z vás dostanú to najlepšie.

Prestaňte súperiť s každým okolo vás

Prestaňte sa obávať toho, čo robia ostatní lepšie ako vy. Sústreďte sa na každodenné prekonávanie samého seba a nie ostatných. Úspech je boj medzi VAMI a zase iba VAMI.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

  Ďalšie skvelé články:

Pridajte komentár