15 dôvodov prečo treba pre svoj život utekať

Posted by:

V určitých situáciách nekráčajte iba pokojným krokom. UTEKAJTE! Život je príliš cenný, aby ste to nespravili.

Začnite utekať od…..

 1. Ľudí, ktorí vás rania. – Prestaňte sa zamýšľať nad tým, prečo vás ľudia rania. Spýtajte sa radšej, „Prečo opakovane dovolím, aby sa mi také niečo stalo?“ Otvorene sa ozvite. Povedzte niečo na svoju obranu. Niekedy trpíme nie preto, že nás poškodí násilie druhých, ale iba preto, že sa rozhodneme byť radšej ticho.
 2. Lásky, ktorá klame. – Ak iná osoba ukradne srdce osoby, ktorú milujete, buďte vďační za to, že ste sa dozvedeli pravdu skôr, kým by bolo neskoro. Pretože ich láska očividne nebola skutočná – skutočná láska sa nedá ukradnúť. Musíme akceptovať fakt, že niektorí ľudia zostanú v našich srdciach ešte dlho potom, čo opustia náš život.
 3. Odkladania dôležitých vecí. – Niekedy si kladieme otázku nie preto, že hľadáme odpoveď, ale iba preto, aby sme si utvrdili to, čo už dávno vieme. No tým, že vyhľadávate stále rovnakú odpoveď, si nerobíte príliš veľkú láskavosť. Vašou odpoveďou by malo byť prijatie pravdy, urobenie vedomej zmeny a finálne pohnutie sa na iné veci. Dajte vašej duši šancu objaviť život, ktorý by ste mali žiť. Prestaňte sa pýtať tú istú otázku – v nejakom bode budete musieť spraviť rozhodnutie a začať konať.
 4. Netrpezlivosti. – Hlavná časť viery je o trpezlivosti. Keď kráčame s vierou, prídu časy, kedy nebudeme počuť alebo vidieť absolútne nič a budeme zvádzaní prispôsobiť situáciu tak, aby sme očakávaný výsledok dostali čo najrýchlejšie. Budeme zvádzaní opustiť vierohodnosť a trpezlivosť a vzdať sa snaženia vytvoriť pre seba viac príležitostí, bez toho, aby sme si to vôbec uvedomili. Myseľ plná viery si vyžaduje trpezlivosť a ochotu. Veci sa nie vždy budú v živote pohybovať ideálnou rýchlosťou, ale zvyčajne sa budú pohybovať tak rýchlo, ako sa pohybovať majú.
 5. Povrchných stereotypov. – Ak druhých súdite podľa farby pokožky, veľkosti ich tela alebo inej vonkajšej krásy, nebudete schopní vidieť ANI JEDNU vec z toho, akí ľudia sú to v skutočnosti.
 6. Materializmu. – Nezáležiac na tom, kde vás život zavedie, či už to budú veľké mestá alebo malé mestá, skôr či neskôr natrafíte na čudných ľudí – ľudí, ktorí si myslia, že sú lepší ako vy – ľudí, ktorí si myslia, že materiálne statky, oblečenie, super auto atď. z vás robia plnohodnotnú ľudskú bytosť.  Ale na materiálnych veciach až tak veľmi nezáleží. Oveľa viac záleží na sile osobnosti, integrite a pocite šťastia. Ak ste dostatočne šťastní a máte tieto veci, nikdy ich nepredajte. Nikdy sa nepredajte pod cenu.
 7. Unáhlených vzťahov. – Neponáhľajte sa do žiadneho typu vzťahu. Pracujte najprv na sebe. Cíťte sa, zažite sa a milujte sa. Najprv urobte toto a čoskoro začnete priťahovať tých správnych ľudí a stanú sa dôležitou súčasťou vášho života.
 8. Mýlnych očakávaní dokonalosti. – Neobviňujte ostatných za to, že nie sú dokonalí. Obdivujte ich za to, že nie sú falošní a netvária sa ako dokonalí. Aj keď ste možno niekedy zmätení, v skutočnosti nechcete, aby vaši priatelia a partneri boli dokonalí. Čo však chcete, sú ľudia, ktorým môžete veriť – ľudia, s ktorými môžete byť sám sebou, ktorí si užívajú vašu prítomnosť rovnako ako si vy užívate ich prítomnosť.
 9. Ľudí, ktorí vám povedia iba to, čo chcete počuť. –Je tak ľahké uveriť niekomu, kto vám povie presne to, čo chcete počuť. Ale musíte si dávať pozor, keď sa to stane. Činy hovoria hlasnejšie ako slová – činy vám povedia celú pravdu.
 10. Ľudí, ktorí opakovane prehliadajú vašu hodnotu. – Vy nie ste záchranný plán. A zaslúžite si oveľa viac, ako len byť niekoho druhou voľbou. Nemôžete sa síce prinútiť, aby ste niekoho prestali milovať, ale môžete si povedať, že si zaslúžite niečo lepšie. Nikdy sa neuspokojte s druhým najlepším. Vždy hľadajte číslo jedna. Pretože nemôžete očakávať, že budete prioritou pre niekoho iného, ak nie ste prioritou pre seba samého.
 11. Situácií, ktoré vás nútia stať sa niekým, kým nie ste. – V tomto šialenom svete, ktorý sa vás snaží prerobiť na rovnakého človeka, ako sú iní, je vaša najdôležitejšia bitka tá, ktorú zvádzate sami so sebou. A ako tak začínate vyhrávať, nie každému sa to môže páčiť. Niekedy vás ľudia budú nazývať rôznymi menami iba preto, že ste iní. Ale to je v poriadku. Veci, ktoré vás odlišujú od davu, sú veci, ktoré z vás robia jedinečnú osobnosť.
 12. Dlhodobých situácií alebo rutín, ktoré nenávidíte. – Je lepšie byť neúspešný v niečom, čo zbožňujete, než byť úspešný v niečom, čo neznášate. Nedovoľte, aby vás niekto, kto sa vzdal svojich snov presvedčil, že aj tie vaše ciele sú nereálne. Najlepšia vec, ktorú môžete spraviť, je riadiť sa svojou intuíciou. Riskujte. Nerobte stále iba bezpečné a ľahké rozhodnutia, pretože sa bojíte toho, čo sa môže stať. Ak je to tak, tak sa vám nikdy nič zaujímavé nestane.
 13. Až príliš premúdrených  ľudí. – Väčšina skvelých vecí musí byť zaslúžená. K úspechu neexistuje žiadny výťah. Musíte ísť jednoducho po schodoch. Takže zabudnite na to, ako sa cítite a pamätajte si na to, čo si zaslúžite. Presne TERAZ je ten správny čas, aby ste vyšli zo svojej škrupiny a ukázali svetu, kým skutočne ste a z čoho ste vytvorení. Rozhodnutia musia byť spravené, chyby musia byť spravené a treba sa z toho naučiť dôležité lekcie. Možno to bude ťažké stúpanie, ale akonáhle dosiahnete vrchol, zistíte, že každá kvapka krvi, potu a sĺz sa vyplatila.
 14. Pochybovania o sebe. – Keď sa stanete vaším najlepším kamarátom, život sa stane hneď ľahším. Nič okrem vás, vás nedokáže zastaviť. Ste limitovaní iba svojou predstavivosťou. Pamätajte si, že jediný človek, ktorému musíte dokazovať, že ste naozaj schopní veľkých vecí, ste vy sami.
 15. Negativity. – Niekedy je život na hovno. Niekedy je tak ťažký, že ráno sa vám vôbec nechce vstať z postele. Niekedy je tak stresujúci, že všetko, čo chcete robiť, je plakať. Ale niekedy je zase život nádherný. Niekedy je život tak úžasný, že by ste len usmievali. Niekedy jednoducho iba musíte zostať pozitívne naladení a dostať sa cez tie ťažšie časy. Prečo? Lebo sa to oplatí. Pretože sa oplatí prekonať zlé časy, aby ste si mohli užívať tie dobré.  Vy ste toho hodní.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

  Ďalšie skvelé články:

Pridajte komentár