12 vzťahových právd, na ktoré často zabúdame

Posted by:

Je veľmi jednoduché spraviť vaše vzťahy komplikovanejšie, ako naozaj sú. Tu je 12 jednoduchých pripomienok, ktoré vám pomôžu udržiavať vaše vzťahy v správnom kurze:

1. Všetky úspešné vzťahy si vyžadujú nejakú prácu.

Vzťahy sa len tak nestanú alebo sa nebudú udržiavať samé.

Existujú a prosperujú, keď na seba všetky zainteresované strany preberú riziko podeliť sa o čokoľvek, čo im práve prebieha mysľou a srdcom. Otvorená komunikácia a úprimnosť je kľúčová.

2. Väčšinu času dostanete to, čo do nich vložíte.

Ak chcete lásku, dajte lásku. Ak chcete priateľov, buďte priateľský. Ak chcete, aby vás pochopili, pokúste sa vy viac pochopiť ich. Je to jednoduchý princíp, ktorý funguje.

3. Nemali by ste si musieť vybojovať miesto v niekoho živote.

Nikdy niekoho nenúťte, aby si pre vás spravil vo svojom živote mieste, pretože ak poznajú vašu hodnotu, tak si to miesto pre vás spravia sami.

4. Každý, koho stretnete, má u vás nejaké konkrétne poslanie.

Niektorí ľudia vás budú testovať, niektorí vás použijú a niektorí vás naučia, ale čo je najdôležitejšie, niektorí vo vás dokážu prebudiť to najlepšie, čo sa vo vás skrýva.

Naučte sa vidieť a akceptovať rozdiely medzi týmito ľuďmi a podľa toho sa k nim aj správajte.

5. Všetci sa meníme a to je v poriadku.

Vaše potreby sa menia s časom. Keď niekto povie „Zmenil si sa“, nie je to vždy zlá vec.

Niekedy to jednoducho iba znamená, že ste prestali žiť život ich spôsobom. Neospravedlňujte sa za to. Namiesto toho buďte otvorený a úprimný, vysvetlite im, ako sa cítite a robte aj naďalej to, čo viete vo vašom srdci, že je správne.

6. Vy máte plnú kontrolu nad vašim vlastným šťastným.

Ak váš vzťah so samým sebou nefunguje, neočakávajte, že vzťah s inými bude nejakou výnimkou.

Nikto iný na tomto svete vás nemôže spraviť šťastnými – iba vy. Je to niečo, čo musíte robiť vy sami.

A musíte si najprv vytvoriť svoje vlastné šťastie predtým , ako ho môžete zdieľať s niekým iným. Ak máte pocit, že je to chyba vášho partnera, zamyslite sa nad tým znova a pozrite sa do seba, aby ste zistili, aký kúsok skladačky vám ešte chýba.

Váš partner vás nikdy nemôže „dopĺňať“, pretože vy ste už teraz celok. Túžba po doplnení, ktorú cítite vo vašom vnútri, prichádza vtedy, keď nie ste spojený s tým, kým skutočne ste.

7. Odpustenie druhým pomáha vám.

Odpustenie neznamená povedať „To, čo si spravil, bolo v poriadku.“ Znamená to povedať „Nedovolím, aby to, čo si mi spravil, zruinovalo navždy moje šťastie.“ Odpustenie je odpoveď.

Neznamená to vymazať minulosť alebo zabudnúť na to, čo sa stalo. Znamená to, nechať ísť pocit krivdy a bolesť a namiesto toho si vybrať poučenie z tohto incidentu a posunutie sa v živote dopredu.

8. Nemôžete zmeniť ľudí. Iba oni môžu zmeniť samých seba.

Namiesto toho, aby ste sa pokúšali meniť druhých, poskytnite im podporu a choďte im príkladom.

Ak existuje nejaké konkrétne správanie, ktoré má niekto, koho milujete a vy dúfate, že toto správanie postupom času zmizne, pravdepodobne sa to nestane.

Ak naozaj potrebujete, aby niečo zmenili, buďte úprimný a vyložte všetky karty na stôl, aby tak táto osoba vedela, čo chcete, aby spravila.

9. Prehnane emočné argumenty sú márnenie časom.

Čím menej času strávite hádaním sa s ľuďmi, ktorí vás zranili, tým viac času máte na milovanie ľudí, ktorí vás milujú.

A ak sa pristihnete ako sa hádate s niekým, koho milujete, nedovoľte, aby hnev dostal to najlepšie, čo je vo vás. Dajte si čas, aby ste sa upokojili a potom znova pokojne prediskutujte celú situáciu.

10. Bez niektorých ľudí ste na tom oveľa lepšie.

Ak musíte začať robiť kompromisy voči sebe a svojim morálnym zásadám…iba kvôli ľuďom okolo vás…je pravdepodobne čas zmeniť ľudí okolo vás.

Ak sa k vám niekto opakovane chová nepekne alebo vás núti ísť zlým smerom, majte voči sebe dostatok rešpektu, aby ste od týchto ľudí odišli. Trošku to môže bolieť, ale bude to v poriadku. Aj vy budete v poriadku a z dlhodobého hľadiska na tom budete oveľa lepšie.

11. Malý prejav dobra dokáže zázraky.

Ceňte si vaše dôležité vzťahy akýkoľvek spôsobom, akým to máte šancu ukázať.

Každý deň máte príležitosť spraviť váš vzťah sladším a hlbším robením malých prejavov, ktoré ukazujú vašu vďaku a náklonnosť.

Pamätajte si, že ak niekomu vyčaríte úsmev na tvári, tak to môže zmeniť svet. Možno nie celý, ale ten ich určite. Na vašom dobre a vďačnosti naozaj záleží.

12. Dokonca aj ten najlepší vzťah netrvá navždy.

Ľudia nežijú navždy.

Oceňte to, čo máte, toho, kto vás miluje a toho, komu na vás záleží.

Nikdy neviete , ako veľa pre vás znamenajú až do chvíle, keď už pri vás nie sú.

A pamätajte si: Iba kvôli tomu, že niečo netrvá večne, neznamená to, že sa vám to neoplatilo zažiť.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

  Ďalšie skvelé články:

Pridajte komentár