12 vecí, za ktoré ti bude tvoje budúce JA ďakovať

Posted by:

Keď na teba život tlačí, postav sa a potlač ho späť ešte silnejšie. Keď musíš spraviť ťažké rozhodnutie, rob rozhodnutia, za ktoré ti bude tvoje budúce JA ďakovať.

Začínajúc dneškom…

Vyberte si SEBA

Ak budete nosiť masku, tak sa nebudete cítiť sami sebou. Predstieranie je unavujúce. Najúnavnejšia vec je predstierať, že ste niekým, kým viete, že nie ste.

Nezáleží na tom, aké hlasné sú názory druhých, oni nemôžu rozhodovať o tom, kým ste VY. Vyberte si seba, aj keď každý naokolo je proti.

Oceňte to, čo už máte

Niekedy, keď naplno využijete všetko, čo máte, zistíte, že ste získali oveľa viac, než ste si vôbec dokázali predstaviť. Nádherný deň začína s nádherným postojom.

Rezervujte si hneď potom, čo sa zobudíte, 5 minút a rozmýšľajte o tom, aké nádherné je byť živý a zdravý.

V momente, keď sa začnete správať, ako keby bol život požehnaním, garantujem vám, že to tak aj naozaj bude. Čas strávený žitím je čas, ktorý sa oplatí oceniť.

Verte  v seba a vaše sny

Najťažšia časť vášho života nie je tá, keď vám nikto nerozumie, ale tá, keď vy nerozumiete sami sebe.

Verte si. Počúvajte vašu dušu. Verte svojim inštinktom. Prijmite vaše silné stránky. Snívajte a buďte drzí, keď idete za svojimi snami.

Robte to, čoho sa bojíte a to, čoho ste naozaj schopní. Následujte svoju víziu. Vedzte, že všetko je možné. Vedzte, že dokážete všetko.

Buďte pozitívni

Nemôžete žiť pozitívny život s negatívnym postojom. Nebo na Zemi je voľba, ktorú si musíme vybrať a nie miesto, ktoré treba hľadať.

Nech je každý váš deň snom, ktorý môžete chytiť a formovať. Nech je každý váš deň láskou, ktorú môžete cítiť.

Nech je každý váš deň dôvodom, prečo žijete. Život je príliš krátky na to, aby ste boli niečo iné ako pozitívni.

Konajte

Najšťastnejší a najúspešnejší ľudia sú väčšinou tí, ktorí zlomili okovy prokrastinácie a ktorí nájdu potešenie vo všetkom, čo robia.

Sú plní nadšenia, vášne a produktivity. Vy takouto osobou môžete byť tiež.

Pamätajte si, že úspech v realitách = poloha, poloha, poloha. Úspech v živote = činy, činy, činy.

Nechajte to tak

Jediná vec, ktorá zaberá veľkú časť vášho života je to, nad čím rozmýšľate. Najväčší krok v menení sveta okolo vás, je zmeniť svet vo vašom vnútri.

Neplačte nad minulosťou. Je preč. Nebojte sa budúcnosti, pretože ešte neprišla. Žite v prítomnosti, sústreďte sa na veci, ktoré môžete kontrolovať a robte jeden krok za druhým.

Vzdávanie sa

To, kde sa teraz v živote nachádzate, je len dočasná situácia. To, kde v živote skončíte, je trvalé a to, ako sa dostanete odtiaľ až tam, záleží len na vás.

Nevzdávajte sa. Pamätajte si, že niekedy, keď sa niečo pokazí, tak je to preto, že ak by sa to nepokazilo, tak by to skončilo ešte horšie.

Ignorujte negatívnych ľudí

Nie ste koberec. Niektorí ľudia môžu skúsiť cez vás prejsť, ale vy tam nemusíte ležať a nechať to tak.

Na svete je 7 miliárd ľudí, takže nemôžete dovoliť jednému, aby zruinoval vaše šťastie. Ste dosť dobrí, dosť šikovní, dosť pekní a dosť silní. A niekde tam vonku, niekto hľadá kvality, ktoré máte práve vy.

Zostaňte v kontakte s blízkymi a rodinou

Prístav, do ktorého sa vždy môžete vrátiť, voláme domov. Mať niekoho, koho milujete a ten vašu lásku opätuje, je to, čo voláme rodina. Mať obe tieto veci, je požehnaním.

Raz v živote príde čas, keď budete musieť na istú dobu hodiť všetko za hlavu a začať odznova, ale nikdy nezabudnite na ľudí, ktorí stáli po vašom boku, hlavne vaši najbližší a kamaráti, ktorí vás nikdy nesklamú.

Nájdite si čas na zábavu

Zábava je často podceňovaná. So všetkými povinnosťami, ktoré máme, nám na zábavu nezostáva žiadny čas. A nemalo by to tak byť.

Zábava by mala byť povinná. Naučte sa, ako sa odpojiť od sveta a začať sa hrať a blázniť. Je dokázané, že ľudia, ktorí sa radi hrajú a zabávajú sú z dlhodobého hľadiska 20 krát šťastnejší .

Šírte lásku a dobro

Úžasná vec  je, že si môžete vybrať, čo do svojho života vpustíte a čo z neho dáte preč – vyberáte si ako vás veci ovplyvňujú a ako vy ovplyvňujete svet.  Šťastie, ktoré vás obklopuje, je z veľkej časti ovplyvnené voľbami, ktoré robíte každý deň.

Vyberte si preto šírenie lásky a dobra a spravte niečo dobré pre druhých každý deň. Predstavte si to množstvo šťastia, ktoré by ste vytvorili, ak by ste to naozaj robili.

Buďte zmenou, ktorú chcete vidieť vo svete

Nehovorte druhým, ako majú žiť. Žite a nechajte ich, nech sa pozerajú. Kážte vodu a aj pite vodu alebo radšej nekážte vôbec. Robte to, o čom rozprávate. Ľudia, ktorí vás sledujú, budú potom opakovať vaše činy a budú sa chcieť správať podobne ako vy.

 

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

  Ďalšie skvelé články:

Discussion

  1. Lukas  máj 26, 2013

    uzasny clanok,bod 8 ma oslovil najviac. vyborne :)

    (reply)
  2. Lubo  máj 26, 2013

    Uzasne ..bod 12 ma oslovil najviac ..kvalita

    (reply)

Pridajte komentár