12 rozhodnutí, ktoré víťazi robia každý deň

Posted by:

Choďte po stopách víťazov.

Nezobuďte sa ako sedemdesiatročný a nevzdychajte nad tým, čo všetko ste mali skúsiť. Jednoducho to spravte a buďte ochotný zlyhať a učiť sa na vašej ceste. Aspoň budete vedieť, že ste robili , ako ste len najlepšie vedeli.

A na konci dňa, či sa rozhodnete ísť ním, preplávať ním, brániť sa mu, zmeniť ho alebo sa pred ním ukryť, život ide ďalej.

Ak to, čo ste spravili dnes , nevyšlo tak, ako ste dúfali, zajtrajšok je nová príležitosť spraviť to inak alebo to nespraviť vôbec. To, čo je dôležité, je uvedomiť si, že máte na výber.

Tu je 12 rozhodnutí, ktoré víťazi robia každý deň:

1. Nevzdajú sa vecí, v ktoré veria.

Ak by sa J.K. Rowlingová zastavila po tom čo ju niekoľko rokov odmietalo niekoľko vydavateľstiev, nevznikol by Harry Potter.

Ak by to Howard Schultz vzdal po tom, ako ho bankári odmietli viac ako 200- krát, tak by sme nemali Starbucks.

Ak by Walt Disney skončil príliš skoro po tom , ako jeho koncept Disneylandu zamietlo 300 investorov, neexistoval by Disney.

Jedna vec je istá: Ak to so svojimi snami vzdáte príliš skoro, nikdy neuvidíte, ako sa stanú realitou.

2. Pracujú a trávia čas so správnymi ľuďmi.

Deň strávený so správnymi ľuďmi je vždy deň dobre strávený.

Niekedy tie najobyčajnejšie nápady a projekty môžu byť premenené na neobyčajné – jednoducho iba rozprávaním sa o nich a robením ich so správnymi ľuďmi.

3. Sústredia sa na prítomnosť.

Pamätajte si, že nemôžete dosiahnuť to, čo je pred vami, ak ste ešte nenechali ísť to, čo je za vami. Dnes je nový deň.

Nedovoľte, aby vaša história zasahovala do vášho osudu.

Nezáleží na tom, čo ste spravili alebo kde ste boli – to , na čom záleží je , kde ste a čo robíte teraz.

Nikdy to so sebou nevzdajte a nikdy neopustite svoje hodnoty a sny. Ak ešte stále cítite bolesť, tak ste živý. Ak ešte stále robíte chyby, tak ste človekom. Ak to ešte stále skúšate, tak je tam nádej.

4. Udržujú si pozitívny postoj.

Iba vy môžete zmeniť váš život, nikto iný to za vás nespraví.

Šťastie vždy prichádza z vnútra a dá sa nájsť v prítomnosti tak, že uzavriete mier s minulosťou a tešíte sa na budúcnosť.

Každé ráno, keď otvoríte svoje oči, myslite najprv iba na tri veci: Ďakujem, ďakujem a ďakujem. Potom sa rozhodnite, že vaše dary, ktoré máte, využijete dnes čo najlepšie ako sa dá.

5. Vydržia bolesť.

Možno existuje niečo, čo sa bojíte povedať alebo niekto, koho sa bojíte milovať alebo miesto, kde sa bojíte ísť.

Možno to bude bolieť.

Možno to bude bolieť, pretože na tom záleží a pretože to expanduje vaše obzory.

Pamätajte si, že bolesť nie je vždy zlá vec, niekedy je to iba ďalší krok smerom k osobnému rastu.

6. Ignorujú negatívnych ľudí.

Pokiaľ niekto nechodil vo vašich topánkach, po rovnakej ceste, po ktorej ste išli vy a neprežil si s vami všetky vaše vrcholy a pády, nemá právo vás súdiť.

Pokiaľ sa nedokážu pozrieť do jadra vášho srdca a vidieť tam potenciál vašej vášne alebo sa nedokážu pozrieť do hĺbky vašej duše a vidieť tam obrovské rozmery vašej vôle, tak nemajú akékoľvek právo hovoriť vám, kto ste alebo čo môžete alebo nemôžete dokázať.

Každý má príbeh. Každý má jedinečné dary. Pokiaľ ten niekto nie ste VY, ich názory o vás z dlhodobého hľadiska neznamenajú absolútne nič.

7. Žijú láskou.

Každá ľudská myšlienka, slovo alebo čin je založený na strachu z lásky.

Strach je energia, ktorá uväzňuje, uzatvára, zmenšuje, skrýva, prehnane zhromažďuje a raní. Láska je energia, ktorá expandujte, otvára, zväčšuje, odhaľuje, zdieľa a uzdravuje.

Jedinou otázkou je: Čo z toho si dnes vyberiete vy?

8. Akceptujú 100% zodpovednosť za ich súčasnú situáciu.

Ďalších päť rokov môže byť buď tých najlepších päť rokov vášho života alebo iba obyčajných päť rokov. Rozhodnutie je na vás.

Najlepšia časť vášho života začne v deň, keď sa rozhodnete, že váš život je váš vlastný – o nikoho sa neopierať, nespoliehať alebo obviňovať.

Chce to odvahu a silu, ale vy musíte povedať: „Život je môj dar, je to úžasná cesta a ja sám som zodpovedný za jeho kvalitu.“

9. Konajú a sadia správne semená.

Veľa úžasných vecí sa dá stihnúť za deň, ak tým dňom nie je vždy zajtrajšok. Spravte pozitívny čin, akciu a zasaďte správne semená do vášho živote hneď teraz.

Príroda sama nerozoznáva semená, ktoré dostane.

Vypestuje vám akékoľvek semeno je zasadené – takto funguje život. Buďte si vedomý toho, aké semená sadíte dnes, pretože presne to bude úroda, ktorú budete zbierať v budúcnosti.

10. Nestrácajú sa v zmätku.

Existujú dve veci, na ktoré by ste nemali strácať čas: veci, na ktorých nezáleží a ľudia, na ktorých nezáleží.

Pamätajte si, že niekedy uprostred všetkého toho zmätku a negativity, ktorá sa okolo vás točí, vás život prinúti spraviť rozhodnutie medzi stratou seba a stratou niekoho alebo niečoho.

Nezáležiac na situácii, nestraťte seba. Zostaňte verný svojej ceste a posúvajte sa dopredu.

11. Oceňujú to, čo majú.

Niekedy ľudia vyhodia niečo dobré výmenou za niečo lepšie, aby neskôr zistili, že dobré bolo v skutočnosti dosť dobré a že to lepšie sa tomu nepribližuje ani o kúsok.

Zastavte sa na dostatočne dlho, aby ste veci ocenili. Keď oceňujete to, čo máte, to, čo máte, začína byť oveľa cennejšie. Keď si skutočne ceníte život, zistíte, že zrazu máte viac a viac dôvodov, prečo žiť.

12. Robia vo svete pozitívny rozdiel.

Nechajte charakter osoby, aby bol považovaný za peniaze a zrazu zistíte, že veľa bohatých ľudí sú vlastne skrachovanci.

Byť najbohatší muž alebo žena na cintoríne je zbytočné. Ísť každý večer do postele vediac, že robíte vo svete pozitívny rozdiel je na nezaplatenie.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

  Ďalšie skvelé články:

Pridajte komentár